משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)
משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

מהו החוק להגברת האכיפה בתחום דיני עבודה?

מה מטרת החוק להגברת אכיפה בתחום דיני עבודה? מהם דרכי ההתמודדות של המעסיקים? מה ההשלכות במקרים של הפרות ומדוע מומלץ להתייעץ עם משרד עו"ד מנוסה בתחום? על כל אלה עונה עו"ד אופיר טל, אחד השותפים בפירמת עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות'

פורסם בתאריך: 30.10.19 14:06

בעשור האחרון תחום דיני העבודה הפך להיות דינמי ומורכב, מנסה להדביק את הפער בין החקיקה ההיסטורית משנות החמישים של המאה הקודמת לטכנולוגיה החדשנית של היום, לשינוי דפוסי העבודה ומעבר לעבודה מהבית ובאמצעות מכשירים אלקטרוניים, תוך ניסיון למצוא איזון בין כוחם הגובר של המעסיקים לבני הדור החדש, שאינם חוששים עוד לעזוב מקום עבודה בטוח. התוצאה היא שכל מעסיק נדרש היום למלא אחר שורה ארוכה של חוקים, תקנות וכללים, ולהתאים עצמו למציאות שמשתנה בקצב מסחרר ממש, וכמעט שלא ניתן להעסיק עובדים ללא ייעוץ משפטי צמוד. מחלקת דיני העבודה בפירמת עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות', אותה מנהל עו"ד אופיר טל, היא אחת המובילות בירושלים בתחום, ומייעצת לגופים רבים, ישראלים ובינלאומיים, כיצד לצלוח את המים הסוערים של עולם התעסוקה. עו"ד טל, בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנים בתחום, שעל שמו רשומים מספר תקדימים משפטיים, מאשר לנו שהתחושה של מעסיקים רבים כי המחוקק ובתי הדין לעבודה מכבידים מאוד על המעסיקים, ומטילים עליהם חובות בהיקף שבפועל כמעט ולא ניתן לעמוד בו.

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

מאידך עו"ד טל מציין כי מעסיקים רבים אינם ממלאים חובות בסיסיות, לא משלמים זכויות יסוד, ואף מתעמרים בעובדיהם. על רקע זה, סבור עו"ד טל, לא היה מנוס מהכבדת היד, שמוצאת את ביטויה, בין היתר, בחוק להגברת האכיפה בתחום דיני העבודה. חוק זה, שאינו זוכה לכותרות רבות, מעניק כלים חדשים ושימושיים לעובדים כנגד מעסיקיהם, וראוי כי מעסיקים רבים יותר ייקחו בחשבון את הסיכונים העומדים בפניהם. עו"ד טל מסביר כי החוק להגברת האכיפה נחקק כבר בשנת 2011 על רקע תופעה הולכת ומתרחבת של אי-ציות להוראות חוקי העבודה לרבות צווי ההרחבה. מטרתו של החוק היא להגביר ולייעל את אכיפתם של דיני העבודה באמצעות הליכים מנהליים להטלת עיצום כספי על מעסיקים ועל מזמיני שירות ואף הטלת אחריות אישית על מנהלים בשל הפרה של דיני העבודה.

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה כולל מנעד רחב של חוקי עבודה, כאשר כל הפרה בנפרד עלולה להביא לעיצום כספי בסכום של עד 35,280 ₪. על מנת להמחיש את גודל הסיכון עו"ד טל מציין כי בימים האחרונים הוא נחשף להתראה לעיצום כספי בסכום של 43,300,000 ₪ (ארבעים ושלושה מיליון ושלוש מאות אלף ₪) נגד מעסיק בודד, בגין חשד לשורה של הפרות ביחס לעשרות עובדים. במקרה אחר, שבו עמותה לא העבירה את כספי הפנסיה במועד, פסק בית הדין לעבודה עיצום כספי בסכום של 900,000 ₪ על העמותה וחיוב אישי של מנהל העמותה בסכום של 40,000 ₪. עו"ד טל מציין כי בליווי משפטי מתאים, של מומחה בתחום ובעל הכשרה בתחום בדיקות השכר (תחום בו מתמחה המשרד), ניתן להפחית משמעותית את סכומי ההתראות והעיצומים הכספיים, כאשר רק לאחרונה הצליח המשרד להפחית התראות בסכום של למעלה משלושה מיליון ₪ להתראה ללא קנס בסכום של עשרות אלפי ₪ בודדים בלבד. מעסיק שלא יהיה מיוצג מהרגע הראשון של הבדיקה, לא יידע להתמודד עם הטענות, ולא יהיה מסוגל להציג תוכנית ברורה למניעת הפרה של דיני עבודה, עלול להיקנס בסכומים שעלולים לסכן את המשך קיומו. לא פחות. בוודאי שעדיף לקבל ייעוץ שוטף ולבנות נהלים ברורים להעסקת העובדים, תוך הסתייעות רציפה וקבועה עם משרד מומחה בדיני עבודה, כך שהמעסיק יצמצם למינימום את הסיכומים העומדים בפניו. מנגד, עובד שלא יידע לנצל את הכלי רב העוצמה העומד לרשותו, ולא יקבל את הייעוץ הנכון, לא יקבל, בסופו של יום, את הסכומים שאותם היה יכול לקבל אם היה מיוצג מלכתחילה, אם היה מציב בפני המעסיק את הסיכונים המלאים הנובעים מאי תשלום זכויותיו.

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

משרד עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות' (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד טל מדגיש כי תחום דיני העבודה הוא רחב, ובעל אספקטים רבים, וכי מעטים המשרדים בירושלים שמסוגלים להתמודד עם היקף החקיקה והפסיקה בנושא, כפי שמסוגל לעשות משרד גדול, מנוסה ובעל מומחיות מקיפה. המשרד ייצג בשנים האחרונות מעבידים מכל תחומי העיסוק והפעילות, במאות ואלפי סכסוכים משפטיים מול עובדים, וכן ייצג מאות עובדים בתביעות אישיות וקיבוציות נגד מעסיקיהם. כמו כן מתמחה המשרד בתחום הקיבוצי, והוא חתום על תנאי הפרישה המצוינים של עיתונאי רשות השידור, כמי שליווה ומלווה את אגודת העיתונאים בירושלים.

נסיים עם כמה מלים על פירמת עורכי הדין טל, קדרי, שמיר ושות':

המשרד פועל בהצלחה רבה וברציפות החל משנת 1989, ומציע שירות מקצועי ומסור, המבוסס על ניסיון עשיר בכל תחומי המשפט האזרחי, תוך מתן דגש מיוחד על תחומי המשפט המנהלי והתשתיות, פיתוח וייזום נדל"ן, דיני עבודה, ליטיגציה אזרחית ומסחרית ומשפט מסחרי. המשרד מעניק לקהל לקוחותיו ליווי כולל בתחומי הפעילות שלהם, תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים, ובאופן המותאם באופן אישי לצרכיו של כל לקוח. בנוסף, המשרד מעניק ליווי משפטי מלא לגופים מרכזיים מהסקטור הפרטי והציבורי. בין גופים אלו נמנים משרדי ממשלה, גופים מוניציפליים שונים, לקוחות מסחריים, מעסיקים, ארגוני עובדים וכן לקוחות פרטיים מכל רחבי הארץ. כמו כן דוגל המשרד בתרומה לקהילה, והשותפים במשרד תורמים בהתנדבות מזמנם והידע שלהם בתחומים רבים, עומדים בראש מוסדות לתועלת הציבור, וחברים בהנהלות של עמותות. צוות המשרד מונה כיום כ-20 עורכי דין הפרוסים בשני המשרדים הממוקמים בירושלים ובבני ברק.

 

כתובת: וושינגטון 4, ירושלים

לאתר: www.tks.legal

טלפון: 02-5674000

לפייסבוק: טל קדרי שמיר ושות' עורכי דין

 

 

 

 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר