תלי גאולים (צילום אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)
תלי גאולים (צילום אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)

תל"י גאולים: תלמידי כיתות ו' יציגו את המחזה "בוסתן ספרדי"

כחלק מאירועי סוף השנה יציגו ביום רביעי הקרוב תלמידי שכבת ו', בהם ילדים עם צרכים מיוחדים, את המחזה הקלאסי שכתב הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל

פורסם בתאריך: 22.6.17 12:39

בבית הספר תל"י גאולים בשכונת בקעה נערכים לסיום שנת הלימודים, וכמיטב המסורת הבית ספרית ביום רביעי הקרוב, 28.6, יעלו תלמידי כיתות ו' את ההצגה השנתית שהיא חלק בלתי נפרד מציון סוף דרכם בבית הספר היסודי.

על פי המסורת בבית הספר, בסיום כל שנת לימודים תלמידי כיתות ו' מעלים הצגה אשר מתבססת על קלאסיקה ישראלית, כשההפקה נעשית בתוך בית הספר. ההצגה שתועלה השנה, ביום רביעי כאמור, היא "בוסתן ספרדי".

 

יצוין כי האירוע צפוי להתקיים בבית הספר "מסורתי" ולא בתוך כותלי בית הספר. החלק הראשון של הערב יהיה טקסי ויחולקו בו תעודות, כשהמחזה יוצג בחלקו השני של האירוע, אז יעלו על הבמה תלמידי כיתות ו' בפני כל תלמידי בית הספר, הורי ומשפחות שכבת ו', צוות המורים וארז נבון, בנו של הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל, שכתב את המחזה "בוסתן ספרדי".

מבית הספר תל"י גאולים נמסר כי "השנה, בסימן יובל לאיחודה של ירושלים, בחרנו, בשיתוף עם הצופים, לצאת עם תלמידי כיתות ו' למסע אחורה בזמן, לשנות ה־30 של המאה ה־20, לשכונה הספרדית "אוהל משה" בירושלים. השכונה בה גדל מחבר המחזה, יצחק נבון ז"ל".

תפאורת המחזה "בוסתן ספרדי" בבית הספר תל"י גאולים (צילום: אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)

תפאורת המחזה "בוסתן ספרדי" בבית הספר תל"י גאולים (צילום: אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)

 

 

בית ספר תל"י גאולים הוא בית ספר משולב עבור תלמידים עם צרכים מיוחדים. בשכבת כיתות ו' ישנן שלוש כיתות, שאחת מהן הינה כיתת תקשורת עבור תלמידים שנמצאים על הספקטרום האוטיסטי. כל תלמידי השכבה משתתפים בהפקה. מבית הספר נמסר כי "כיתת התקשורת מהווה חלק בלתי נפרד ממחזור ל"ו. כמו במערכת הלימודים, כך גם בעשייה החברתית והתרבותית בבית הספר. כל תלמיד מקבל מקום והזדמנות לבוא לידי ביטוי. במהלך עיבוד ההצגה, התגלו כישורי משחק וריקוד שהעשירו את המופע כך שתלמידי כיתת התקשורת זכו לשוויון הזדמנויות אמיתי".

על הכוריאוגרפיה ועל הפקת המחזה אחראית נתי תורג'מן, שמספרת השבוע כי "בכל שנה אנחנו מעלים הפקה בהשראת קלאסיקות ישראליות מלפני שנים רבות. לפני שנתיים העלנו את המחזמר "קזבלן", בשנה שעברה הפקנו את "גדא וביש גדא" של בשביס זינגר. אנחנו משתדלים להתחבר למקומות ולחלקים שהם מאוד משמעותיים לנוער ולילדים ולמחזות שהם חלק מנכסי צאן הברזל שלנו. חשוב לנו שהם ימשיכו עם זה הלאה, שיוכלו לטעום מדברים שהשפה בה זרה להם, בטח להצגה כזאת כמו בוסתן ספרדי, שגם השפה וגם התכנים היו קשים עבורם. היתה עבודה מאוד קשה כדי לחבר את התלמידים".

תפאורת המחזה "בוסתן ספרדי" בבית הספר תל"י גאולים (צילום: אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)

תפאורת המחזה "בוסתן ספרדי" בבית הספר תל"י גאולים (צילום: אני מלכה, סגנית מנהלת ומחנכת)

 

דנה גרסון, מנהלת בית הספר תל"י גאולים, מוסיפה: "בחירת ההצגה נעשית בכל שנה בהתאם על ידי צוות בית הספר ועל פי רוח התקופה. מדובר בהפקה מאוד גדולה יחסית לבית ספר יסודי. השנה הבחירה היתה ב"בוסתן ספרדי", גם על מנת לציין 50 שנה לאיחוד ירושלים, וגם בשל ההזדמנות להוקיר את יצחק נבון, שהיה נשיא המדינה וכתב את המחזה. מה שיפה וייחודי בהפקות הללו הוא ההשתתפות של כולם. בבית הספר שלנו יש כיתות תקשורת, שבה משולבים ילדים עם צרכים מיוחדים, ילדים על הספקטרום האוטיסטי, וכשהם מגיעים לכיתה ו' מן הסתם הם שותפים להפקה כמו השנה. מיוחד לראות, מעבר להפקה המרשימה, את הערך המוסף שיש בכך שילדים מכיתת תקשורת משתתפים השתתפות מלאה בחזרות, בתלבושות, בבחירת הטקסטים ולמעשה בכל ההפקה".

איך הילדים מגיבים לשילוב כיתת התקשורת בהצגה?
"זה נראה להם אך טבעי כי הם חלק בלתי נפרד מבית הספר. בוודאי שיש פה עיבוד של הצוות המקצועי. עם כל כיתות ו' כי מדובר פה בטקסט לא פשוט, שעובדים עליו רבות. אבל עבור הילדים אין תחושה שיש כאן משהו יוצא דופן, וזה כל היופי בשילוב".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר