2 מהחשודים בהארכת המעצר, השבוע בבית משפט השלום (צילומים: אורן בן-חקון)
2 מהחשודים בהארכת המעצר, השבוע בבית משפט השלום (צילומים: אורן בן-חקון)

מקורב לאחד החשודים בפרשת החברה העירונית ל"כל העיר": "אחרי השחרור למעצר בית היתה אצלנו אנחת רווחה גדולה"

החשד לשוחד בחברה העירונית: בשיחות עם "כל העיר" הבוקר מתארים מקורבים לחשודים בפרשה את התחושות, החששות והתקוות; בינתיים, גורמים ועובדים בכיכר ספרא מספרים על הטלטלה ואומרים: "עובדים רבים דיברו על הפרשה בחשש"

פורסם בתאריך: 8.8.19 14:32

אתמול, רביעי, שוחררו לביתם החשודים בפרשיית השוחד בחברה העירונית, ובסביבתם הקרובה נרשמה אנחת רווחה גדולה מעצם השחרור למעצר בית. "יום שלישי היה יום קשה במיוחד", מתאר מקורב לאחד מהחשודים בשיחה עם "כל העיר". "חוסר הוודאות היה בלתי אפשרי וגם העובדה שהמעצר הוארך לא תרמה להרגשה הכללית. יחד עם זאת, ביום רביעי בצהריים, אחרי השחרור למעצר בית היתה אצלנו אנחת רווחה גדולה. נכון, הסיטואציה קשה אבל אחרי יום שלם במעצר, בחקירות ובבית המשפט מרגיש טוב להיות בבית".

מקורב אחר לאחד מהחשודים מוסיף: "בזמן המעצר היה חששות גדולים. זו סיטואציה לא קלה ואפשר בקלות לחטוף איזה התקף. השחרור למעצר בית גרם להרגשה טובה והחששות קצת נעלמו. אנחנו צריכים עכשיו להיות חזקים ולקוות שהסערה תעבור במהרה ובלי כלום".


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "'כל העיר' עדכונים בזמן אמת"

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


בינתיים, גם הבוקר, יומיים לאחר מעצרם של בכיר בחברה עירונית, עוזרתו האישית ועובד עירייה בכיר, בכיכר ספרא עסקו כולם בפרשת החשד לשוחד. גורמים בעירייה מספרים ל”כל העיר” כי חלק מהעובדים לא הופתעו מהמעצר עובד העירייה הבכיר, אולם יחד עם זאת התחושות היו ונותרו לא נעימות, כאשר החשש הוא כי עובדים נוספים ייעצרו או ייחקרו במסגרת הפרשה.

“כולם מדברים על החשדות והמעצרים”, אומר ל”כל העיר” עובד בעיריית ירושלים, “התחושה של רבים בעירייה היא שהסיפור הזה לא מסתיים במעצר של שלושה אנשים. יש אנשים שהם מקורבים באיזשהו אופן לאותם חשודים, ואולי יש להם סיבה לחשוש”.“לא האמנתי שזה יגיע למקומות האלה”, מוסיף גורם בכיכר ספרא כשהוא מתייחס לחשוד הנושא משרה בכירה בעירייה. “יש הבדל בין להיות מקושר לבין דברים פליליים. מדובר באדם שיש לו תפקיד רגיש ולכן הוא גם בעל השפעה וכוח".


בית משפט השלום בירושלים (צילום: תומר אפלבאום)

בית משפט השלום בירושלים (צילום: תומר אפלבאום)


כזכור, כפי שפורסם ב"כל העיר", בבוקר יום שלישי (6.8), בסביבות השעה 6:00, הגיעו בלשי מחלק ההונאה במשטרת ירושלים לביתם של החשודים ועצרו אותם. השלושה – בכיר בחברה עירונית, עוזרתו האישית והעובד הבכיר בעירייה, הובלו לתחנת מרחב מוריה ושם נחקרו. מדובר בחקירה סמויה שהחלה לפני כעשרה חודשים, בעקבות מידע שהתקבל בחשד לאי סדרים, קבלת ומתן שוחד והפרת אמונים. לפי החשד של המשטרה, הבכיר בחברה העירונית ועוזרתו “’סיפקו בחינם’ לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות”, כך נמסר מהמשטרה, “באמצעותו של הבכיר בעיריית ירושלים, וזאת על פי החשד במטרה לקדם טובות הנאה בהם ביטולם של דוחות חניה”.

עוד נמסר מהמשטרה לגבי הבכיר בחברה העירונית כי “בדרך זו פעל לקבלת היתרים להריסתו של מבנה בדרום העיר המוגדר כ’מבנה לשימור’ הנמצא בחזקתה של אשתו, ובנייתו של בניין דירות במקומו”.בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם ביום אחד, ולאחריו הם שוחררו למעצר בית עד ליום ראשון, 11.8. כמו כן, החליטה שופטת בית המשפט השלום חוי טוקר לאסור את פרסום שמם של החשודים.

בשל החשדות של המשטרה הנוגעים לחלוקת כרטיסים להופעות בחינם, בכיכר ספרא הביעו רבים חשש כי גם שמם ישורבב לפרשה. “עובדי עירייה רבים קיבלו מתישהו כרטיס בחינם להופעה, אם לא כמה כרטיסים”, מציין גורם בעירייה. “בשיחות המסדרון שהתקיימו השבוע היו עובדים רבים שדיברו על זה בחשש, ותהו האם המשטרה תגיע גם אליהם”.

בעירייה יש גם מי שמנסה להסתכל קדימה, ליום שאחרי סיום הפרשה. "אם וכאשר החשדות אכן נכונים", אומר בשיחה עם "כל העיר" עובד בכיר בכיכר ספרא, "נדרשת פה בחינה מחודשת של ההתנהלות של החברה העירונית. לחברה העירונית השפעה על תקציבי ענק וכעת, בשל החשדות והחקירה, יש סימני שאלה סביב כל ההחלטות שקיבל אותו בכיר. כעובד עירייה ותושב העיר הייתי מצפה שיבדקו את ההחלטות מהשנים האחרונות".

סנגורו של הבכיר בחברה העירונית, עו”ד יהודה שושן מוסר ל”כל העיר”: "מדובר בדמות מוכרת ומוערכת בירושלים. מבקר המדינה כבר בדק את הנושאים הנחקרים כעת ולא מצא פגמים מהותיים. זהו מחזור טענות שאין בהם שבב של עבירה פלילית".

שושן מוסיף ומתייחס לחשדות כנגדו מרשו ומציין כי "מתן הכרטיסים מתבצע על פי דין ונוהל קבוע שיש למבקר העירייה. הכל רשום. אין כרטיס אחד שלא נרשם ומתועד. אם אדם רוצה לחלק כרטיסים תמורת טובות הנאה הוא לא היה עושה רישום של הדבר, שהרי 'אין אדם משים עצמו רשע'. זאת אומרת, הוא לא ישאיר טביעות אצבע לפעולה עבריינית שהוא עושה. הנושא הזה מבוקר ובאמת היה דוח ביקורת ב-2018".


עו"ד יהודה שוש, סנגורו של הבכיר בחברה העירונית (צילום: ליאור דסקל)

עו"ד יהודה שוש, סנגורו של הבכיר בחברה העירונית (צילום: ליאור דסקל)


"באשר לבניין לשימור" מוסיף שושן, "אכן נעשו תוספות בנייה בכפוף להיתר, על פי הוראות השימור בחוק ובהתייעצות עם יועץ שימור. נשמח שתיערך בדיקה מדוקדקת בנושא על מנת ששמו של מרשי יטוהר גם בעניין זה".

עו"ד שושן מתייחס גם לפן האישי ואומר: "מעבר לכל הבושה התקשורתית של המעצר, שזה באמת נורא ואיום, בנאדם בן 74 שתרם את כל כולו ללא רבב במשך כל השנים מרגיש מרגיש תחושה של בגידה באמון שניתן בו במשך כל השנים. חבל מאוד שזה אקורד הסיום".


עו"ד עדי כרמלי, סנגורה של העוזרת האישית (צילום: מוטי קמחי)

עו"ד עדי כרמלי, סנגורה של העוזרת האישית (צילום: מוטי קמחי)


סנגורה של העוזרת האישית עו”ד עדי כרמלי מוסר ל”כל העיר”: “מדובר בחקירה לעוסה שמוצתה עוד בתקופת בדיקת מבקר המדינה. הניסיון להדביק לה נופך פלילי הוא ניסיון כושל מעיקרו, העובדות שהוצגו בפני מרשתי לא עולות עד כדי ביצוע העבירות שיוחסו למי מהחשודים. מדובר פה בהתנהלות ארוכת שנים שכל מי שיודע ומכיר ידע שכך היא מתנהלת, קרי, חלוקה מסודרת של כרטיסים לאנשים שהחלוקה להם הותרה בנוהל מיוחד שאושר על ידי הדירקטוריון של החברה, תועד במסמכים ובטבלאות מסודרות וממילא בגין אותם כרטיסים לא ניתנה כל תמורה. הניסיון לקשור בין סיוע כזה או אחר אפשרי לאותם כרטיסים משול למעשה שלא כדרך הטבע, שכן מאות כרטיסים שחולקו לכל מופע איש לא נדרש לתת בעבורם דבר. פנייה לביטול דוח חניה משנת 2011 אם בוצע, הוכחה כפנייה לגיטימית כפי שעושים אלפי אזרחים מדי שנה, וממילא כשהוא לא בוטל – הדוח שולם. במעשיה של מרשתי לא דבק רבב. היא עובדת מסורה, חרוצה, מוערכת וישרה אשר מבצעת תפקידה ללא דופי שנים רבות, כך היה וכך יהיה גם כשתסתיים החקירה ושמה ינוקה מכל חשד”.


עו"ד ערן זך, סנגורו של עובד העירייה הבכיר (צילום: יורם רשף)

עו"ד ערן זך, סנגורו של עובד העירייה הבכיר (צילום: יורם רשף)


סנגורו של עובד העירייה הבכיר, עו"ד ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות': "מרשי מכחיש בתוקף את החשדות נגדו ומשתף פעולה בחקירה. העובדה שהצלחנו לשכנע את בית המשפט למנוע את פרסום שמו של מרשי, למרות ההתנגדות העזה של כלי התקשורת והמשטרה, מלמדת כי החשדות כלפיו נופחו וכי חפותו תוכח".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. מחפש צדק

    השחיתות הייתה ידועה כבר מזמן טוב שנזכרו עדיף מאוחר מאשר אף פעם!!!!

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר