תחיעוד מתוך המתחם שבו פעלה לפי החשד הכת (צילומים: דוברות המשטרה)
תחיעוד מתוך המתחם שבו פעלה לפי החשד הכת (צילומים: דוברות המשטרה)

ניצול מיני והחזקה בתנאי עבדות: פשיטת המשטרה חשפה חשד חמור להפעלת כת בירושלים

תושב העיר חשוד בניהול כת בירושלים - מעצרו הוארך בשבעה ימים; יחד איתו נעצרו 8 נשים בפשיטה שערכה משטרת ירושלים הבוקר על מתחם מגורים, שבו לפי החשד פעלה הכת; בין החשדות החמורים - ילדים מתחת לגיל 5 הוחזקו בבידוד מוחלט

פורסם בתאריך: 13.1.20 12:15

בתום חקירה סמויה, פשטו כוחות משטרת ירושלים הבוקר על מתחם מגורים במרכז העיר, בו התנהלה על פי החשד קהילה סגורה ובה עשרות נשים וקטינים תחת תנאי עבדות ועושק 'בניצוחו' של החשוד המרכזי, בשנות ה-60 לחייו.

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של החשוד המרכזי בשבעה ימים.  בכניסה לאולם בית המשפט אמר החשוד לכלי התקשורת: "אף אחד לא מאמין שזה נכון". לגבי הילדים שהתגוררו במתחם תחת בידוד, הוא ענה: "אולי אלה נכדים שלי שהגיעו לבקר; זה קשקוש, זה טמטום".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת9"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


במשטרה מציינים כי ראשיתה של הפרשה בדיווחים שהגיעו לידי יחידת ההונאה ופשיעה כלכלית של מחוז ירושלים, מהם עלה חשד לקיומה קהילה הפועלת במעטה של סמינר נשים שחיות יחד עם ילדיהם בדוחק וצפיפות במתחמי המגורים, "כשבראש הסמינר עומד אדם שעל פי החשד מבצע עבירות שונות כלפיהן וכלפי ילדיהן, וזאת במשך שנים ארוכות", כך נמסר מהמשטרה.

עם התקדמות החקירה שלוותה על ידי הפרקליטות (אזרחית), אספו חוקרי המשטרה לאורך החודשיים האחרונים עדויות וראיות שהצביעו על החשוד המרכזי, כמי שעומד בראשה של הקהילה, ועל פי החשד שולט באופן אבסולוטי בחייהן של כ-50 הנשים, המתגוררות במתחם ונתונות למרותו עד לכדי בידודן מהחברה ומבני משפחותיהן, ובנוסף עלה כי הילדים עד גיל 5, מוחזקים מדי יום במתחם בבידוד מוחלט.


רפ"ק איזיק סימון, מפקד מחלק הונאה ופשיעה כלכלית בימ"ר ירושלים 


עוד עלה כי כלפי אותן נשים, נוקט החשוד על פי החשד בדרכי ענישה שונות, וכי הן עובדות במקצועות שונים שאושרו על ידי החשוד, כשחלק משכרן מועבר ישירות לידיו, אותו משלשל לכיסו הפרטי.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו כוחות המשטרה בהם לוחמי מג"ב בשיתוף המרכז הישראלי לנפגעי כתות, גורמי הרווחה, כב"ה, מנהל הגז, מחלקת ההנדסה של עיריית ירושלים ומשרד החינוך, על המתחם בשכונת הבוכרים, ועצרו את החשוד המרכזי וכן 8 נשים נוספות שעל פי החשד פעלו יחד עמו.בשלב זה, מתמקדים מאמצי המשטרה יחד עם הגופים הנוספים במתן מענה ראשוני לטיפול בקטינים וכן בבדיקת מתחם המגורים. כלל החשודים שנעצרו, הובאו לחקירה בחשד לעבירות עושק והחזקה בתנאי עבדות, שבסיומה יובאו מי מהם בפני בית משפט השלום לדיון בעניינם. הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

9 תגובות
 1. אלי

  כמה מחוקים מסתובבים חופשי?!!והילדים קורבנות של סוטים וחולי נפש..

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דומה לכת של גואל רצון .ממש נורא בהמשך יתגלו עוד דברים שעשה הרב לנשים

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פשוט מזעזע, כמה גילוי עריות,אונב,אלימות כלפי ילדים וגם נשים בצגזר החרדי, ואויי למי שיתלונן. ואלה אנשים שמאמיני בתורה וביהדות. בושה לדת. (לא כולם).

 4. משקיף אום

  לא יהיה כלום כי אין כלום, וזה בטוח, וכך היה בפעם הקודמת לפני כ-2-3 שנים שעצרו אותם.

 5. בקרוב נזכה לראות שהמדינה מִתְמוֹטֵטת עם כל השקרים שלה

  להקדמה: אל תקנו את כל ההשקרים והלוקשים שמוכרים לכם על הרב חיים רמתי שליט"א. כנראה ישוחרר בקרוב בס"ד. שוב אל תקנו את כל ה"מוציא שם רע" השקרים והלוקשים שמוכרים לכם על הרב.

  הנה 10 נקודות :

  א) -הבנות ברובם בעלות תשובה ברמה כזו או אחרת, לכן הם בעצמם לא רוצים קשר עם המשפחה והם רוצים לגור שמה והם משלמים לו כל חודש…

  ב) -הם הולכות לעבוד עם המלצתו, משלמות לו השתתפות בהוצאות המקום, שכירות ארנונה חשמל מים ומזון וכו'…… לסיכום אין שם שום בעיות. גם הפעם ייצא בלא כלום. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה.

  ג) -והנה *\\\-נקודה למחשבה-///*
  אז מה היה לנו בסירטון ?
  תמונות של אב.
  תמונה של מיטות.
  תמונה של שטרות שיש בכל כיס. וד"ל.

  ד) -בינתיים כההוג במדיה נראה כמו רכילות ולשה"ר גמור. שמתם לב שהמשטרה אין ממנה ראיה כלל??? וכעת אף אחד לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. כל עוד שזו הבחירה שלהן אין כאן שום בעיה. כנראה ישוחרר בקרוב בס"ד. כדכתיב: וְכָל-קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ תְּרוֹמַמְנָה קַרְנוֹת צַדִּיק אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ.

  ה) -כעת כולם יודעים שזה בכלל לא כת. "הכל קשקוש, לא היה ולא נברא" ובס"ד החשדות יופרכו והוא יצא זכאי. יש אנשים שמנסים לנקום בו באופן אישי אבל בסוף הוא ייצא זכי לגמרי. אף בת לא התלוננה על תנאי המגורים, מה שמוכיח שכל הסיפור פה הוא רדיפה בלבד.

  ו) -ראוי לציין שמבחינת המשטרה, כל עוד לא התקבלו תלונות על פעילות בלתי חוקית במוסד, שבו כל הבנות בגירות, היא מנועה מלפעול נגד המוסד והעומדים בראשו. בנוסף, המדינה והרשויות אינן מתקצבות את המוסד.

  ז) -כל הטענות וסיפורי המעשיות הם חלק ממסע רדיפה מתמשך לאורך חמש השנים האחרונות מצד הורים מתוסכלים שבנותיהם העדיפו לנתק את הקשר איתם מסיבות אישיות, שלא קשורות לרמתי בשום צורה.

  ח) -במגזר החרדי, רבנים שהוחתמו על מכתבים שקראו להתרחק ממנו, כולם חזרו בהם, ומגבים את דרכו בידיעה שכל כוונתו אך ורק לשם שמיים.

  ט) – חז"ל אמרו: החושד בכשרים – לוקה בגופו. זו אזהרה מחז"ל מחשד באדם חף מפשע – (שבת צז, א) אזהרה מפני חשד באנשים נקיים. החושד באדם כשר, שמן הדין שלא לחשוד בו, נענש בעונש גופני. הלוואי שיתבע אתכם דיבה, אפילו את המונח "חשד" לא כתבתם כאילו יש כבר פסק דין חלוט.

  י) – איבדתם את השכל??? הלא ידוע המשנה: אַל תָּדִין (תָּדוּן) אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ. עד מתי ימשיכו החרדים לזלזל בכבוד אדם ובשמירה על הסדר וכדו, וכל מקום שכבר מנסים לעשות סדר יהיה תמיד כמה פקחים שינסו להרוס.
  *********************************************************

  היה צדיק אחד ז"ל מגדולי הדור, חכם גדול, שהיה אומר פתגם מחייבת: יש מצוות שאני בורח מהם ויש עבירות שאני שמח לעבור עליהם.
  והסביר את זה כך: לפעמים תשמעו מאנשים ש"מצוה לרדוף או לבייש את פלוני" ממצוות כאלו אני בורח.
  ולפעמים תשמע מאנשים "זה עבירה לעזור לפלוני" כאלו עבירות אני אוהב לעבור עליהם..

  אז על מה המהומה??? בעבר כבר נחקר ולא נמצא עליו דבר ולא חצי דבר!!! וגם לא הוגשו נגדו כלל כתבי אישום, וכעת אף אחד לא מאמין שזה נכון. כולם יודעים שזה בכלל לא כת. הוא ייצא זכי לגמרי. אתם מטומטמים שמאמינים לתקשורת החילוני והחרדי!!!

  *** תזכרו טוב*** גם חיים ולדר התייחס לא בכבוד לרב רמתי ושילם על זה בגדול. תזהו מאוד בכבוד הרב שגם לכם לא תהיה מכה רח"ל.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הוא צודק במה שכתב אני מכירה את המקום… וזה לא עם ילדים זה נטו בנות שחזרו בתשובה והן מעצמו לא רוצות קשר עם ההורים…

 7. יירושלמי

  מה קורה לגבי הפרשה האפלה התעללות מחרידה בילדים שנחטפו ממוסדות לימודיהם בסנהדריה ונחלאות לכת שטנית בעיר העתיקה את זה חשף רביב דרוקר והמשטרה טייחה הפקירהזנחה חסרי ישע מז ע ז ע

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ממתיי מותר למשטרה לקחת ככה שטרות של כסף?? עושה ככל העולה על רוחה.אם יתברר שהכל שקר שיתבעו את המשטרע

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר