פקקים בכניסה לרמות בגלל הסגר (צילום: אורה)
פקקים בכניסה לרמות בגלל הסגר (צילום: אורה)

הסגר בשכונות ירושלים: מינהל קהילתי רמות עתר לבג"ץ

המינהל הקהילתי וקבוצת תושבים עתרו כנגד הטלת הסגר על השכונה. לטענת העותרים, למשרד הבריאות נתונים שגויים על מספר התושבים ברמות וכי "אין כל הצדקה להפלות את רמות ולהטיל עליה סגר מלא בעוד שסגר כזה לא הוטל על שכונות ואזורים אחרים"

פורסם בתאריך: 13.4.20 13:29

מינהל קהילתי רמות ביחד עם קבוצת תושבי השכונה הגישה לבג"ץ עתירה דחופה ביותר למתן צו על תנאי וצו ביניים כנגד החלטת הממשלה להטיל סגר על השכונה. בעתירה נטעןף בין השאר, כי הגדרת שכונת רמות כ"אזור מוגבל פוגעת בזכויות יסות חוקתיות ראשונות במעלה, ביניהן הזכות לחיים, חירות וכבוד האדם, עקרון השוויון, חופש התנועה, חופש העיסוק".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת 15"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


עוד נטען בעתירה, שהוגשה באמצעות עוה"ד פרופ' אביעד הכהן ומשה יפה, כי ההחלטה על הטלת סגר על שכונה שבה מתגוררים 55,000 תושבים, גודל של עיר בינונית בישראל, נתקבלה בלי תשתית ראויה, על בסיס נתונים שגויים, ללא שוועדת השרים נועצה במנהל הקהילתי שמייצג את תושבי השכונה ובאופן לא מידתי. לטענת העותרים אין כל "מדד הפרה" שלפיו ניתן לקבוע, כביכול, באלו שכונות מופרות ההנחיות יותר. העותרים טוענים גם להפלייה פסולה לעומת שכונות שבהן שיעור התחלואה לכל אלף איש הרבה יותר גדול אך לא הושת עליהן סגר.

העתירה מבקשת מב"ץ להוציא צו ביניים "האוסר על המשיבים או מי מהם, לקבל החלטה נוספת בדבר הארכת הסגר מעבר ליום רביעי, 15.4.20, בשעה 7:00, עד אשר יתקיים דיון בעתירה לגופה ועד שיומצאו לעורים זמן מספיק בטרם תיושם כל החלטה על סגר עתידי – כל נתוני האמת בעניין חולי הקורונה בכל ירושלים ובערים אחרות בישראל ויינתן בידם די זמן שיאפשר להם למצות זכויותיהם לרבות פנייה לערכאות משפט בטרם ייכנס סגר נוסף לתוקפו".


פקקים בכניסה לרמות בגלל הסגר (צילום: פרטי)

פקקים בכניסה לרמות בגלל הסגר (צילום: פרטי)


בעתירה מובאות מספר דוגמאות הממחישות את הקיפוח של שכונות רמות לעומת שכונות ואזורים אחרים. בין השאר מובאת הדוגמא של שכונת רחביה, שעליה הוטל סגר חלקי. בעתירה מצוין כי "בשכונת רחביה בירושלים הוחלט להטיל סגר רק על חלק מרחובות השכונה (בין הרחובות קרן קיימת לישראל עד רחוב רמב״ן. למותר לציין שגם מי שאינו בקי בשבילי ירושלים יודע שהשכונה אינה מובדלת משכונות הצמודות לה ממש (דוגמת קרית שמואל ומרכז העיר) ומקיימת עמן קשר בתים רציף. זאת ועוד: ברחביה כולה מתגוררים הרבה פחות תושבים ממספר התושבים שמתגוררים בכל אחד מאזורי המשנה של שכונת רמות… וראה זה פלא: ברחביה החליטו המשיבים לעבוד עם "פינצטה", הגבילו את חופש התנועה רק ברחובות ספציפיים ונמנעו מהרחבת הסגר לרחובות אחרים בתוך השכונה ומפגיעה לא מידתית על דרך של הטלת סגר על כלל תושבי השכונה. האמנם דם אנשי רחביה סמוק יותר מדמם של תושבי רמות?".רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות בירושלים?

הורידו את אפליקציית "כל העיר ירושלים" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר ירושלים" באייפון

 


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
 1. עג

  עוד יותר מטומטם הסגר על נחלאות, בגלל שני גושי בניינים (אפילו לא רחובות…) של חרדים.

 2. בן

  מבקשים העותרים שבג"ץ יוציא צו שלא יוכלו להמשיך את הסגר יותר מיום רביעי ב 7 (לא ברור אם בבוקר או בערב) חחחה יום רביעי זה כבר שביעי של פסח זה אומר שהעותרים הנכבדים מסכימים לסגר כל החג……
  אז גם בשכונת רמות יש פוליטיקה לכאורה עושים משהו?
  אם כל החג סגר על רמות מה הועלתם?ובכלל אנחנו גרים בשכונה שלא הוכרז סגר אבל המשטרה נמצאת פה בצמתים ולא מאפשרת תנועה חופשית כך שכנראה שהיחידים שאין להם סגר בארץ זה ברחביה או בית הכרם
  העיקר הכסף…..

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר