בנייני האומה (צילום: יח"צ)
בנייני האומה (צילום: יח"צ)

למרות משבר הקורונה: בונוסים לבכירים ולעובדים בבנייני האומה

"כאן 11": בדירקטוריון מרכז הקונגרסים בנייני האומה הועלתה הצעה להעניק בונוסים לבכירי החברה ולעובדיה, בגובה של כ-1.7 מיליון שקלים; הנהלת בנייני האומה ל"כל העיר": "מדובר בהסכם העברת שליטה של החברה; התגמול למנהלים ועובדי החברה מקובל בהעברות שליטה מסוג זה"

פורסם בתאריך: 14.1.21 11:07

למרות משבר הקורונה ובשנה שבה תחומי התרבות והתיירות נפגעו – בדירקטוריון של מרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה הועלתה הצעה להעניק מענקים לבכירי החברה ולעובדיה, בגובה של כ-1.7 מיליון שקלים.

כפי שפורסם לראשונה במהדורת החדשות המרכזית של "כאן 11", יו"ר הדירקטוריון עו"ד דוד שמרון המליץ לתת מענק של כמיליון שקלים למנכ"לית היוצאת מירה אלטמן, וכ-400,000 שקלים למשנה למנכ"ל אלכס אלתר. מדובר לפי הפרסום בכספי ציבור – שאר הכספים, כ-300,000 שקלים, יחולק בין 17 עובדי חברת מרכז הקונגרסים בנייני האומה.


עדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


המענקים יחולקו במסגרת העברת השליטה על בנייני האומה מהסוכנות היהודית, שהחזיקה ב-75 אחוזים, לידי הקרן הקיימת לישראל, כפי שנהוג בחברות פרטיות גדולות. מדובר בשווי חברה של כ-900 מיליון שקלים. כעת עומד בנייני האומה בפני תוכנית פיתוח גדולה – המרכז המחודש, שייקרא על שמו של נשיאה התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז"ל, צפוי לגדול לשטח שיתפרס על כ-55 אלף מ"ר.

במענה לפניית "כל העיר" מהסוכנות היהודית, שותפה בבעלות על החברה, נמסר בתגובה כי "הנושא נדון על ידי דירקטוריון בנייני האומה ועוד לא התקבלה כל החלטה בנושא".

במענה לפניית "כל העיר" – מבנייני האומה נמסר בתגובה כי "מדובר בהסכם העברת שליטה של החברה בין הסוכנות היהודית שהחזיקה בכ-75 אחוזים לידי קק"ל, לפי שווי חברה של 900 מיליון שקלים. התגמול למנהלים ועובדי החברה, אשר אושר על ידי הסוכנות היהודית, מקובל בהעברות שליטה מסוג זה גם בחברות ממשלתיות ופרטיות. גובה התגמול ל-17 עובדי החברה לקח בחשבון את הוותק וגובה שכרם בחברה", מבהירים בבנייני האומה, "מה גם שהוא אינו גבוה ביחס לערך שהחברה הציפה, שהוא כ-900 מיליון שקלים".

בבנייני האומה מדגישים כי "אין קשר בין הקורונה לבין התגמול שאושר מאחר והעסקה בוצעה עכשיו".

בבנייני האומה מוסיפים ומוסרים: "יודגש בזאת כי היו"ר והדירקטורים בחברה מכהנים בהתנדבות מלאה ומקדישים זמן רב לטובת החברה על חשבון זמנם הפרטי. לעניין המנכ"לית, התגמול שלה כולל את פרישתה מהתפקיד לאחר 19 שנה של ניהול החברה ו-13 שנה של קידום תוכנית הפיתוח שהביאו בסופו של דבר לעסקה שבוצעה. לעניין ממלא מקום המנכ"ל, הוא משמש כ-23 שנה כסמנכ"ל הכספים בחברה וליווה יחד עם המנכ"לית את קידום התכנון שהביאו להשאת ערך החברה, כאמור, לשווי חברה של 900 מיליון שקלים".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת11"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר"[email protected]


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר