(הדמיה: באדיבות המרכז הרפואי הדסה)
(הדמיה: באדיבות המרכז הרפואי הדסה)

זריקת עידוד: תרומת ענק של עשרות מיליוני שקלים הוענקה להדסה

המרכז הרפואי הדסה זכה בתרומה משמעותית מקרן גנדל האוסטרלית לטובת הקמת מרכז השיקום המתקדם שיוקם בהר הצופים, כחלק משדרוג הענק שיעבור בית החולים

פורסם בתאריך: 2.2.22 12:21

שבוע לאחר הודעת הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה ירושלים על אישורה למתן תוקף תוכנית להגדלת בית החולים הדסה הר הצופים, המציעה הגדלה משמעותית של שטחו הבנוי של בית החולים, ומאפשרת את התפתחותו ל-30 השנים הבאות, מבשרים בהדסה על תרומה מהפכנית ויוצאת דופן בגודלה, לטובת בניית מרכז השיקום – שהינו חלק מתוכנית ההרחבה הגדולה שאושרה ועלותו נאמדת בכ-100 מליון דולר.

המרכז הרפואי הדסה, יחד עם ארגון נשות הדסה (HWZOA), הדסה אינטרנשיונל והדסה אוסטרליה, חשפו הלילה את התרומה המשמעותית שהתקבלה על ידי קרן גנדל, בראשות ג'ון גנדל ופאולין גנדל ממלבורן, אוסטרליה, לטובת בנייתו של מרכז השיקום גנדל בבית החולים הדסה הר הצופים. המרכז, המתוכנן להיפתח בתחילת 2023, יאפשר החלמה ושיפור באיכות חייהם של אלפי חולים הזקוקים לשיקום רפואי עקב מחלות או פציעה ברחבי ישראל.

"תרומה חלוצית זו למרכז הרפואי הדסה, התאפשרה בזכות מאמצי הדסה אינטרנשיונל, הזרוע הגלובלית של ארגון נשות הדסה, הפועלת במדינות שונות ברחבי העולם (למעט ארה"ב) מתוך מטרה לקדם את פיתוחו של בית החולים, לרבות בגיוסי כספים ופיתוח עסקי בינלאומי נרחב", מדגישים בהדסה ומציינים כי "התרומה של קרן גנדל, היא למעשה הגדולה ביותר בתולדות גיוס התרומות העולמית של הדסה אינטרנשיונל ובארגון מדגישים כי היא משמשת ביטוי לחזון, לנדיבות ולמנהיגות הפילנתרופית של ג'ון ופאולין גנדל, שניהם זוכי פרס "המלווה של מסדר אוסטרליה" (AC), הכבוד האזרחי הגבוה ביותר באוסטרליה, המוענק על הישגם ושירותם לאוסטרליה ולאנושות בכלל".

עם ההכרזה על התרומה הנדיבה והמרשימה, אמרו ג'ון גנדל ופאולין גנדל: "הפילנתרופיה שלנו באוסטרליה וגם בישראל עוסקת ביצירת הבדל חיובי ומתמשך בחייהם של אנשים, ואין דרך טובה יותר להשיג זאת, מאשר לאפשר את הטיפול הרפואי והשיקום הטובים ביותר במחלה או פציעה, לכל אדם שעשוי להזדקק לעזרה כזו. אנו גאים להיות מעורבים בפרויקט אסטרטגי זה אשר אנו יודעים שיעניק לראשונה בישראל שירות וטיפול שיקומי חיוני ומהשורה הראשונה. אנו בטוחים שהמרכז יועיל לא רק לתושבי ירושלים אלא לתושבי מדינת ישראל ויסייע לשפר את איכות חייהם של אינספור אנשים ובני משפחותיהם. אנו מברכים את הדסה ומדינת ישראל על היוזמה המשמעותית הזו ואנחנו שמחים להיות חלק מההתפתחות הנפלאה והחשובה הזו".

ל"כל העיר נמסר כי "הדסה אינטרנשיונל, כזרוע בינלאומית של ארגון נשות הדסה והדסה אוסטרליה לקחו על עצמם להוביל את גיוס הכספים עבור מרכז השיקום בהדסה הר הצופים אשר שווי הקמתו נאמד ב- 100 מיליון דולר והוגדר על ידי ממשלת ישראל כפרויקט אסטרטגי העומד בראש סדר העדיפויות בישראל. זאת, מתוך הכרה כי אזור ירושלים רבתי, עם למעלה מ-1.2 מיליון תושבים, הוא האזור העירוני הצומח ביותר בישראל ובעל שיעור התושבים המבוגרים הגבוה ביותר בכל ישראל ולאור זאת אין ספק כי העיר זקוקה מאוד למתקני שיקום ראויים ומתקדמים ביותר".

עוד נמסר כי "כיום, מערך השיקום בהדסה הר הצופים מעניק מסגרת שיקומית מקצועית ומתקדמת באשפוז ואשפוז יום בהתאם ליכולת האשפוז במחלקות, דבר היוצר לא אחת צורך בהמתנה של מטופלים לתורם. מתוך הכרה במחסור במערך שיקום נרחב יותר בהתאמה לצורך הגובר ועולה בירושלים, ממשלת ישראל שיתפה פעולה עם הדסה כדי לסייע במימון הפרויקט וכעת, בצעד מעורר השראה של נדיבות, ג'ון ופאולין גנדל ומשפחתם הגדילו לעשות בהוספת גיבוי משמעותי של התרומה הייחודית לפרויקט".

דליה איציק, יו"ר דירקטוריון הדסה ויו"ר הכנסת לשעבר, מסרה: "אני גאה לעמוד בראש הקמת מרכז השיקום מציל החיים והמכובד, אשר יהיה אחד המוסדות המשפיעים והחיוניים ביותר בישראל – שיבטיח שכל מי שזקוק לטיפול הטוב בעולם יוכל לקבל אותו ממש כאן בירושלים. הודות לתמיכה ההיסטורית של ג'ון ופאולין, אנו באמת יכולים לומר שמרכז השיקום גנדל יהיה 'המתנה של אוסטרליה לישראל'".

ד"ר תמר אלרם, מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים: "מרכז השיקום גנדל הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר הנערכים כיום בישראל. החיים ואיכות החיים ישתנו לטובה בזכות הטיפול המתקדם שהם יציעו. אני גאה להיות חלק מהנהגת הארגון הרפואי הדסה וקמפוס הר הצופים".

לדבריה הצטרף מנכ"ל בית החולים בפועל, פרופ' יורם וייס, שהדגיש: "מרכז השיקום שיוקם כאן אצלנו, בעיר הבירה ובלב ליבה של המדינה, יאפשר לנו להעניק למטופלי השיקום את תהליך ההחלמה והשיקום הראויים לתושבי העיר ותושבי מדינת ישראל, בסטנדרט המוביל של מרכזי שיקום בעולם.
האנשים הזקוקים לשיקום הינם הפגיעים ביותר ובהם קשישים, חולים, פצועים ונפגעי טרור, יקבלו בהדסה מענה משנה חיים".

יצוין כי מרכז גנדל יספק 132 מיטות אשפוז ומתקני שיקום ומחקר מתקדמים, לרבות מחלקות ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה והידרותרפיה, רובוטיקה מתקדמת, חממות טכנולוגיות, מרכזי מצוינות רפואיים, חדרי ישיבות, מעבדות, מרפאות ואזורי חוץ, ואפילו בית כנסת וגן מרפא מפואר על הגג.

רודה סמולו, נשיאת ארגון נשות הדסה: "אנו באמת אסירי תודה על המתנה הנדיבה הזו. אנו גאים מאוד בכך שמרכז שיקומי חדיש זה ישרת לא רק את תושבי ירושלים, אלא את כל המבקשים את שירותיו, בהתמקד בריפוי ושיפור איכות חייהם של החולים, ללא הבדל גזע, דת או לאום".

חורחה דינר, מנכ"ל הדסה אינטרנשיונל: "אנו מברכים את קרן גנדל שהצטרפה למשפחה המיוחדת שלנו של תורמים בינלאומיים התומכים במרכז הרפואי הדסה, כתורמת הגדולה ביותר בהיסטוריה של גיוס התרומות של הדסה אינטרנשיונל ברחבי העולם. המחויבות שלהם לפרויקט מציל חיים זה תעזור לרפא את העולם שלנו".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר