העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילומים: באדיבות התעוררות)
העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילומים: באדיבות התעוררות)

בהיקף של 17 מיליון שקלים: החל שדרוג המרכזים המסחריים בעיר

השדרוג כולל שלושה תחומים - פיזי, שבו יותקנו הצללות, משחקים לילדים, ספסלים ועוד, יצירת חיי תרבות וקהילה ופיתוח כלכלי של העסקים הפועלים בכל מרכז

פורסם בתאריך: 25.1.18 14:39

הצללות, משחקים לילדים, שדרוג תאורה, התקנת ספסלים. לא מדובר על עוד מגרש משחקים, אלא על פרויקט ענק לשדרוג המרכזים המסחריים ברחבי העיר בעלות כוללת של כ-17 מיליון שקלים. השבוע יצא לדרך השלב הראשון בפרויקט, עם תחילתן של העבודות בשישה מרכזים מסחריים בשכונות רוממה, הר נוף, רמת אשכול, נוה יעקב, קרית היובל וקרית מנחם.

בהמשך יתבצעו עבודות גם במרכזים המסחריים בשכונות ארמון הנציב, גילה, פסגת זאב, רמות, הגבעה הצרפתית, מזרח העיר ובית הכרם, כשבסך הכל יבוצע שדרוג ל-14 מרכזים מסחריים ב-13 שכונות שונות בירושלים (בקרית מנחם ישודרגו שני מרכזים).

העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילום: באדיבות התעוררות)

העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילום: באדיבות התעוררות)

העבודות כוללות, כאמור, את השדרוג הפיזי של המרכזים כשבין השאר יותקנו הצללות, משחקים לילדים, תיקון ליקויים, תאורה, שדרוג מדרכות, ספסלים, פחים וצמחיה בהתאם לצורך בכל מרכז ומרכז. כמו כן יתווספו למרכזים המסחריים אלמנטים חדשניים אשר יעניקו לתושבי השכונות ולבעלי העסקים מרחב ציבורי מזמין, נעים ואטרקטיבי כיאה למרכזים מסחריים מתקדמים.

לדברי יוזמת הפרויקט, חברת המועצה עינב בר כהן (התעוררות): "הגיע העת לשנות את סדרי העדיפויות בעירייה ולהשקיע גם בתושבי השכונות ובבעלי העסקים. פרויקט חדשני זה, הינו חלק מתפיסה כלכלית רחבה שתחזיר את חיי המסחר לשכונות, תביא לתחייה מחודשת של חיי הקהילה בהן ולשיפור איכות החיים של התושבים. על אף הניסיונות לפגוע בפרויקט– אני גאה שהוא יצא לדרך והעבודות בשטח החלו. זוהי ההוכחה כי האמונה והעבודה הקשה משתלמים".

 

 

יצוין כי פרויקט השדרוג כולל שלושה תחומים – פיזי, שכבר יצא לדרך, כשבהמשך צפוי שדרוג תרבותי/קהילתי, הכולל בתוכו יצירת שגרת אירועי תרבות בשילוב המנהלים הקהילתיים והתושבים, כמו חוגי יוגה, הופעות, שעת סיפור, מופעי קוסמים ועוד. מדובר באירועים קטנים אשר מותאמים לקהילה בכל שכונה ואשר צפויים להגביר את התנועה במרכזים המסחריים ויעשירו את הפעילות התרבותית בשכונה. יצוין כי התוכנית התרבותית מבוצעת בשיתוף מלא עם העסקים והמנהלים הקהילתיים, כשתכלית האירועים היא ליצור עניין ולהגביר פעילות עסקית וקהילתית בשכונות.

העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילום: באדיבות התעוררות)

העבודות לשדרוג המרכזים המסחריים בעיר (צילום: באדיבות התעוררות)

בנוסף יבוצע פיתוח כלכלי של המרכזים המסחריים וסיוע לעסקים, שבמסגרתו יבוצע מיתוג מחדש למרכז המסחרי, יצירת לוגואים ייחודיים, שיווק בפייסבוק והקמת עמוד ייעודי לכל מרכז מסחרי, חוברות מבצעים ועוד. כמו כן, במסגרת השלב השלישי ישודרגו גם העסקים עצמם על פי מידת הצורך: חזיתות, שילוט, סגירות חורף וכו'.

עינב בר כהן (צילום: באדיבות התעוררות)

עינב בר כהן (צילום: באדיבות התעוררות)

"אני סבורה כי פרויקט שדרוג המרכזים המסחריים בשכונות יוביל לשיפור מהותי וארוך טווח באיכות חיי התושבים", מוסיפה בר כהן. "משפחות יוכלו ליהנות ממתחם מרשים, נקי ותוסס, אשר יפיח רוח חיים בשכונות ויסייע באופן ישיר לבעלי העסקים באזור, שעבורם זהו הישג גדול ותקדימי. אחרי שנים של הזנחה אנחנו משקיעים בשכונות ובעסקים כפי שהיה ראוי לעשות מזמן. כיוזמת ומובילת הפרויקט, אני חשה סיפוק עצום ורגעי נחת לראות במו עיניי את תחילת העבודות. אני גאה שאנו בתנועת התעוררות, זכינו להוביל פרויקט כה משמעותי לשכונות העיר ירושלים והעסקים שבה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עינב בר כהן היוותה חסם לקידום תוכניות רבות למען העסקים בעיר בשל חוסר אמון של הדרג המקצועי בה, ומאז הורחקה מתפקידה על ידי היועץ המשפטי לעירייה, בשל חשש חמור לניגוד עניינים, תוכניות העירייה למען העסקים מתקדמות במהירות. פרויקט שדרוג המרכזים המסחריים בשכונות, אותו יזם ראש העיר בקדנציה הקודמת – עוד בטרם היתה בר כהן חברת מועצת עיר, יכלול שדרוג פיזי של המרכזים לצד תמיכה בפעילות העסקית והקהילתית במגוון דרכים יוצאות דופן. לצערנו, כפי שהתמחתה במהלך כל הקדנציה, שוב לוקחת בר כהן קרדיט לא לה. הדרג המקצועי בעירייה זועם ואינו מעוניין להיפגש עמה זאת בשל העובדה כי בטרם הסתיימה העבודה על תכנית זו בר מיהרה באופן תמוה לפרסמה ללא רשות ובאופן שקרי כיוזמה שלה. לא ברורות טענותיה ההזויות של בר כהן בדבר ניסיון של העירייה לפגוע בפרויקט דגל שראש העיר והעירייה מקדמים בהצלחה".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. ככה זה

    דוברות העירייה = דוברות הליקוקים של ברקת
    יושרה ומקצועיות הן כנראה מילים גסות מבחינתם. עצוב.

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר