כיכר ציון כיום, הדמיית כיכר ציון המשודרגת (צילום: אמיל סלמן הדמיות: יגאל טרטקובסקי)
(צילום: אמיל סלמן, הדמיות: יגאל טרטקובסקי)

המהפך של כיכר ציון – עבודות השדרוג יחלו החודש

ריצוף, ספסלים, תוספת של עצים, תאורה והסדרה מחודשת של התנועה באזור הם חלק מהשינויים שהכיכר והאזור כולו יעברו

פורסם בתאריך: 15.3.18 09:28

בשורה לתושבי מרכז העיר בפרט ולתושבי ירושלים בכלל: בתוך מספר שבועות צפוי להתחיל פרויקט שדרוג ושיפוץ של כיכר ציון. העבודות לשדרוג הכיכר יכללו ריצוף חדש למקום, התקנת ספסלים מיוחדים, תוספת של עצים חדשים, ואף תוספת תאורה.

כיכר ציון, כידוע, נמצאת במרכז העיר, והיא מחברת בין רחוב יפו, מדרחוב בן יהודה ונחלת שבעה.

את הכיכר המחודשת תעוצב על פי תוכנית של האדריכלים מיה עתידיה, תמיר מנצור-כרמל ומעין טוקי-כרמל. התוכנית שמה לעצמה מטרה ליצור מקום התקהלות ומפגש נעים לכלל הציבור. במקביל ישנה היערכות להסדרה מחודשת של מערך התנועה, החנייה ופריקה וטעינה ברחובות הסמוכים לרווחת התושבים והעסקים. ממינהל קהילתי לב העיר נמסר כי בתקופת העבודות ייערך מפגש שבועי של התושבים עבור בחינת התקדמות הפרויקט, מתן מענה לשאלות וטיפול בבעיות.

כך תיראה כיכר ציון לאחר השדרוג (הדמיה: יגאל טרטקובסקי)

כך תיראה כיכר ציון לאחר השדרוג (הדמיה: יגאל טרטקובסקי)

כזכור, באמצע שנת 2016 העירייה יצאה בתחרות אדריכלים באמצעות עדן – החברה לפיתוח מרכז העיר ירושלים, לתכנון ופיתוח מחודשים של כיכר ציון, וזאת במטרה לחזק את מרכז העיר ולחדש את הכיכר. בתחרות העיצוב, שבוצעה בשיתוף "עמותת אדריכלים מאוחדים", זכו האדריכלים מיה עתידיה, תמיר מנצור-כרמל ומעין טוקי-כרמל.

כיכר ציון לאחר השדרוג (הדמיה: תלטיש אדריכלים)

כיכר ציון לאחר השדרוג (הדמיה: תלטיש אדריכלים)

ד"ר אופיר לנג, יו"ר מינהל קהילתי לב העיר מוסיף: "אנו מברכים את העירייה ואת חברת עדן על תקצוב התוכנית החשובה לשדרוג כיכר ציון במרכז העיר. העבודות כוללות בעיקר ריצוף מחדש של הכיכר, הצבת ספסלים מיוחדים, תאורה ותוספת עצים חדשים. במקביל אנו נערכים גם להסדרה מחדש של מערך התנועה, החניה ופריקה וטעינה ברחובות הסמוכים לרווחת התושבים והעסקים. בתקופת העבודות נערוך מפגש שבועי לבחינת התקדמות, שאלות וטיפול בבעיות".

מהעירייה נמסר כי "התכנון החדש של כיכר ציון יהפוך את הכיכר לכיכר נעימה למעבר ולשהייה, ובמקביל יאפשר לשאר הפעילויות המתרחשות בכיכר – מופעים, מסיבות, הפגנות, שווקים ומעגלי שיח – להמשיך להתקיים באין מפריע. הכיכר תשתלב עם רחוב יפו המחודש ותחבר בינו לבין מדרחוב בן יהודה השוקק ונחלת שבעה, שעתידה גם היא להשתדרג.

כיכר ציון (צילום: אמיל סלמן)

כיכר ציון, היום (צילום: אמיל סלמן)

"במסגרת העבודה בכיכר מתוכננים מספר שינויים: הכיכר תוקדש להולכי רגל בלבד ותנועת כלי הרכב תוגבל ותנוטר על ידי מחסום חכם ברחוב שמאי; תוצבנה במות ישיבה המותאמות באופן ייחודי לכיכר, שיתנו מענה לבודדים, זוגות וקבוצות קטנות כגדולות וישולבו בהן שקעי טעינה לטלפונים ומחשבים ניידים; מדרגות העלייה לרחבת הבנק תוחלפנה בתיאטרון ישיבה הצופה אל מרכז הכיכר ומאפשר קיום מופעים בנוסף לשימוש היום יומי; המרחב יואר במערכת גופים תלויים שישוו לכיכר מראה מיוחד גם בלילה; בכיכר יינטעו כ-30 עצים תמירים מסוגים שונים: נשירים, ירוקי עד ובעלי פריחה מגוונת, ותשולבנה ערוגות מוריקות. העצים החדשים יצלו על מקומות הישיבה וייצרו מיקרו אקלים נעים שימשוך את הבאים למרכז העיר.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. מחבק עצים

    מה יעזרו עוד עצים?העירייה לא מסוגלת לטפל בזה. מה ששתלו לפני שנתיים שלוש התייבש או נשבר או סתם הוזנח

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר