דליפת הגז ברחוב המחנכת בגילה (צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)
דליפת הגז ברחוב המחנכת בגילה (צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)

דליפת גז ברחוב המחנכת בגילה – המשטרה פינתה גני ילדים

לפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרה על דליפת גז ברחוב המחנכת בשכונת גילה - צוות שיטור פינה שני גני ילדים. כוחות כבאות והצלה פועלים בזירה

פורסם בתאריך: 25.6.18 09:02

לפני זמן קצר הגיעו כוחות משטרה וכבאות והצלה לרחוב המחנכת בשכונת גילה בעקבות דיווח על דליפה מצובר גז. צוותי השיטור פינו שני גני ילדים סמוך לדליפה, כוחות הכיבוי פועלים לסגור ולאטום את הדליפה.

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרה על דליפת גז ברחוב המחנכת בירושלים. שוטרים שהגיעו למקום תוך זמן קצר והריחו ריח חריף, החלו בפינוי גן ילדים הנמצא במקום סמוך. למקום הוזמנו כוחות כבאות והצלה לטיפול בדליפה. כוחות כבאות והצלה בזירת האירוע".


דליפת הגז ברחוב המחנכת בגילה (צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)

דליפת הגז ברחוב המחנכת בגילה (צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)


מכבאות והצלה מחוז ירושלים נמסר כי "צוותי כיבוי והצלה, בסיוע יחידת חומרים מסוכנים של כבאות והצלה ירושלים, פועלים בדליפה מצובר גז וצינור ברחוב המחנכת בגילה. לוחמי האש, הצליחו בשלב זה לעצור את הדליפה, וכעת מתבצעות בדיקות נרחבות עם גלאי גפ"מ כדי לשלול הצטברות גז במקום. שוטרי משטרת ירושלים שהגיעו למקום, פינו שני גני ילדים סמוכים ומאבטחים את האירוע. האירוע כעת בשליטה".


דליפת הגז ברחוב המחנכת בגילה (צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)

(צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים)


בכבאות מסבירים כי "מבדיקה ראשונית של כבאות והצלה ירושלים, עולה כי הדליפה החלה בעקבות חפירת בור במטרה לנטוע עץ, דבר שגרם לנזק לצינור גז ראשי שהיה טמון באדמה, וכן לדליפה מהצובר עצמו".

ניידת משטרה (צילום: דוברות המשטרה)

ניידת משטרה (צילום: דוברות המשטרה)***

בתוך כך, סוחרי המרכז המסחרי בגילה מתלוננים על הזנחה קשה, כפי שפורסם ב"כל העיר", הסוחרים שברחוב הגננת טוענים כי במקום מפגעי אשפה ועבירות בנייה שלא מטופלים מזה שנים. במקום, מתוכנן לעבור תוואי הקו הירוק של הרכבת הקלה. בין השאר סיפר ל"כל העיר" שי אוחנה, יו"ר ועד הסוחרים במרכז, כי "מזה 10 שנים שבעירייה מבטיחים לנו, שהם תיכף באים, תיכף מקיימים איתנו שיתוף פעולה בשביל לתחזק את המרכז המסחרי, אבל זה לא קורה".

עוד לדברי אוחנה, "בכל החנויות ישנן עבירות בנייה שהעירייה לא מטפלת. פנינו לעירייה בניסיון למצוא פתרון ולהכשיר את כל עבירות הבנייה, לעשות שדרה יותר מזמינה. במקום יש טינופת ואין עם מי לדבר, לעירייה לא אכפת. כבר נמאס לנו. כבר שנתיים אני רץ מול העירייה, בניסיון להסדיר את זה. מצד אחד העירייה לא רוצה לנקות ולתחזק, ומהצד השני, הסוחרים לא משתמשים אז לא מנקים. המקום נשאר מוזנח מזה זמן רב".

מנגד, בעירייה מסרו בתגובה כי "רחוב הגננת בשלמותו מוגדר כשטח פרטי פתוח עם זיקה לתושבים. עם זאת, למרות שהשטח בבעלות התושבים ובעלי העסקים, עיריית ירושלים באמצעות אגף תברואה מבצעת מספר פעמים בשנה פעולות ניקיון הכוללות שטיפה יסודית של המתחם, פינוי אשפה, גיזום הצמחייה ועוד. השנה הוחלט לפתח את המרכז המסחרי מול האפטאון (מרכז צביה ויצחק) בעדיפות ראשונה, היות ועבודות הרכבת הקלה לא ישפיעו על השדרוג המתוכנן במקום, לעומת מתחם הגננת אשר יושפע פיזית בגלל השינויים הגאומטריים הצפויים בזכות הדרך, ועל פי סדר עדיפות של המינהל הקהילתי, לאחר גיבוש ועד סוחרים בצביה ויצחק, דבר שלא צלח במתחם הגננת".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר