שוק מחנה יהודה בירושלים במהלך השביתה (צילום: ארתור מרקוביצ'י)
שוק מחנה יהודה בירושלים במהלך השביתה (צילום: ארתור מרקוביצ'י)

עדיין אין הסכם: הלילה צפויה שביתת עובדי העירייה

טרם הושג הסכם בין ועד העובדים לבין הנהלת העירייה. דני בונפיל: "אנחנו הולכים לשביתה החל מחצות". העירייה: "קוראים לוועד לא לפגוע בתושבים"

פורסם בתאריך: 27.6.18 09:35

הבוקר, רביעי, טרם הושג הסכם בין ועד העובדים בעיריית ירושלים לבין הנהלת העירייה – איום השביתה הכללית שעליה הכריז ועד העובדים לא הוסר. כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב"כל העיר", ועד העובדים מאיים לפתוח בשביתה כללית הלילה בחצות. המחלוקת העיקרית – העסקת עובדים דרך חברות הבת של העירייה אריאל ורנה קאסן, שלא מקבלים את אותם התנאים הסוציאליים של עובדי העירייה.בימים האחרונים ניהלו הצדדים מגעים, אך, כאמור, טרם הושג הסכם.דני בונפיל, יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, מספר הבוקר ל"כל העיר" כי "הגענו להבנות על לא מעט נושאים מול מחלקת משאבי אנוש בעירייה, נושאים שקשורים בהסכמי עבודה שלא כובדו. אך בנושא המרכזי, שבו משאבי אנוש ואפילו לא מנכ"ל העירייה יכולים לספק תשובות – קליטת עובדים חדשים בחברות הבת אריאל ורנה קאסן, אין שום התקדמות. ראש העיר נדרש להתערב בנושא ואם זה לא יקרה, היום בשעה 12 בלילה הוא ירגיש אותנו. ראש העיר צריך להבין שהוא גם בעניין והוא צריך להפסיק להתעסק עם אלקין ולהתעסק בעובדים. נכון לרגע זה, ובאופן חד וחלק, אנחנו הולכים לשביתה החל מחצות". 

בעירייה מוסרים ל"כל העיר": "אנחנו קוראים לוועד לא לפגוע בתושבים ולא לעשות שימוש לרעה באמצעי השביתה שלא לצורך, תוך פגיעה קשה בשירותים העירוניים. העירייה יזמה פגישות מו"מ עם ארגון העובדים המתקיימות באווירה טובה ובשיתוף פעולה וההודעה על שביתה הפתיעה מאד את העירייה נוכח ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים. דלתה של הנהלת העירייה פתוחה בכל שעה להמשך השיח ולהגעה להבנות. העירייה היא מקום עבודה ובית לאלפי עובדים ואנחנו בטוחים שבהמשך השיח המשותף ושילוב ידיים כפי שעשינו בהצלחה בעבר נוכל להמשיך לשמור על שלמות הבית ועל רווחת העובדים למען ירושלים. העירייה לא ערכה שום שינוי באופן העסקת העובדים ולא קרה דבר לאחרונה שמצדיק צעדים דרסטיים כאלו הפוגעים בתושבים".


כיכר ספרא

בניין עיריית ירושלים


אם המהלך ייצא לדרך יושבתו כל שירותי עיריית ירושלים – בין השאר לא יתקיים איסוף אשפה, בתי הספר והגנים יהיו סגורים ולא תיערך קבלת קהל באגפים השונים בכיכר ספרא.


הררי אשפה בשביתה הקודמת של עובדי העירייה (צילום: נינו פרץ ועמי מזרחי)

הררי אשפה בשביתה הקודמת של עובדי העירייה (צילום: נינו פרץ ועמי מזרחי)


הסיבות לשביתה לפי ועד העובדים הן: קליטת עובדים באמצעות קבלני כוח אדם וקבלני שירותים באופן חד צדדי, ללא קבלת הסכמת נציגות העובדים המוסמכת, תוך פגיעה בכוח הארגוני של העובדים; העברת מקצועות ותפקידים של עובדי עירייה למקור חוץ ולחברות בנות, תוך פגיעה בכוחם הארגוני של העובדים, פגיעה בנציגות העובדים ומכאן פגיעה ביחסי העבודה הקיבוציים; התנערות מהסכמים קיבוציים והתנערות מיחסי העבודה הקיבוציים, במגמה לפגוע בנציגות העובדים ובמעמדה וביחסי העבודה הנהוגים מזה עשרות שנים בעיריית ירושלים; החלטות חד צדדיות והתעלמות שיטתית מנציגות העובדים, כמו למשל ביטול הסדרי חניה שהיו לעובדים ונלקחו מהם.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר