הכרישים שנתפסו (צילום: שמואל קדושי, רשות הטבע והגנים)
הכרישים שנתפסו (צילום: שמואל קדושי, רשות הטבע והגנים)

בית משפט השלום בירושלים: קנס של 20 אלף שקלים על סחר בבשר כרישים

בעלי ומנהלי חנות אטליז בעיר העתיקה, שעסקו בסחר ובמכירת בשר כרישים בניגוד לחוק, הוטלו במסגרת הסדר טיעון שגובש, קנסות בסך כולל של 20 אלף שקלים

פורסם בתאריך: 14.10.18 11:43

בית משפט השלום בירושלים הרשיע לאחרונה, בתום הליך משפטי, חנות אטליז בעיר העתיקה בירושלים, את בעליה ואת מנהלה בפועל, שעסקו בסחר ומכירת בשר כרישים בניגוד לחוק. על הנאשמים הוטלו קנסות בסך כולל של 20 אלף שקלים.העבירה, שהובילה לכתב האישום וההרשעה, התרחשה ב-28.3.2017 – כפי שפורסם ב"כל העיר", כאשר שוטרים ולוחמי מג"ב תפסו עגלת מסחר חשודה, שהובלה בשער שכם בירושלים עם ארבעה כרישים מתים באמצעות שליחי חנות האטליז, שרכשה את הכרישים לטובת מכירתם בחנות.

בעקבות התפיסה הוזעקו למקום פקחי רשות הטבע והגנים שהחלו בבדיקת האירוע ופתיחת תיק חקירה. עם השלמת החקירה הוגש כנגד הנאשמים כתב אישום בגין החזקה וסחר בערכי טבע מוגנים בניגוד לחוק.


כרישים בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)

הכרישים שנתפסו בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)


בתום ההליך המשפטי ובמסגרת הסדר טיעון שגובש בין הצדדים, הודו הנאשמים בעבירות המיוחסות להן. במסגרת זאת על החברה הרשומה המחזיקה בחנות האטליז עצמה הוטל קנס בסך עשרת אלפים שקלים והתחייבות כספית על סך עשרים אלף שקלים שלא לעבור עבירה מהעבירות בהן הורשעה וזאת לתקופה של 3 שנים. על מנהל החנות בפועל הוטל קנס של 8,000 שקלים והתחייבות כספית דומה בסך 16,000 שקלים ועל בעל החנות הרשום (שנקבע שאינו פעיל בניהול החנות ) הוטל קנס של 2,000 שקלים והתחייבות כספית בסך 5,000 שקלים.


כרישים בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)

הכרישים שנתפסו בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)


און ולנסי, ממונה פיקוח, אכיפה וחקירות במחוז מרכז של רשות הטבע והגנים, מדגיש ואומר כי "כרישים מוגדרים בחוק כערך טבע מוגן ואוכלוסייתם בישראל מצויה בסכנת הכחדה. לאור זאת פקחי רשות הטבע והגנים פועלים במגוון דרכים על מנת לצמצם ולמגר כל פגיעה וצייד של הכרישים בניגוד לחוק, בין היתר באמצעות פעולות פיקוח ואכיפה בים ומול הסוחרים ובעלי מסעדות דגים. זאת בנוסף לפעולות הסברה לציבור הדייגים ומשתמשי הים וכן בפעולות והליכים משפטיים כנגד העבריינים".

לדברי עו"ד שי פרץ, מהלשכה המשפטית של רשות הטבע והגנים, "מדובר בנאשמים אשר פגעו ולטובת בצע כסף בערכי טבע מוגנים ונדירים. ענישת בית המשפט התרכזה אפוא בהטלת קנסות במצטבר  בסך של כ 20,000 שקלים והתחייבויות גבוהות לבל ישנו מקרים אלו בעתיד. תקוותנו כי בית המשפט ימשיך במגמתו להחמיר את הענישה ולעקר את התמריץ הכלכלי של עוברי עבירות מסוג זה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר