כלא איילון (צילום: מוטי מילרוד)
כלא איילון (צילום: מוטי מילרוד)

מהכלא לרחובות ירושלים: 91 אסירים פלילים תושבי העיר ישוחררו השבוע לבתיהם

בין האסירים, שעונשם קוצר, עברייני מין, אלימות, סמים רכוש ועוד. האסירים משחוררים מכוח חוק 'שחרור מנהלי' במסגרתו קוצר עונשם של 957 אסירים בשל הצפיפות הגדולה בבתי הסוהר. בשירות לשיקום האסיר מזהירים מפני השחרור המאסיבי

פורסם בתאריך: 19.12.18 10:04

91 אסירים תושבי ירושלים – 45 תושבי מערב העיר ו-46 תושבי מזרח העיר – ישוחררו החל ממחר לבתיהם לאחר שעונשם קוצר. מדובר באסירים פלילים אשר מרצים עונשי מאסר בשל עבירות מין, פדופיליה, רכוש, סמים ועוד.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


מדובר בצעד חריג שבו המדינה ושירות בתי הסוהר נאלצים לשחרר 957 אסירים מכל רחבי הארץ מכוח חוק 'שחרור מנהלי', זאת לאחר שבג"ץ קבע בחודש יוני 2017 כי עד סוף שנת 2018 חייבת המדינה לשפר את תנאי הכליאה של האסירים בבתי הכלא בישראל ולהקטין את הצפיפות. על פי החלטת בג"ץ, כל אסיר צריך לקבל לפחות 4.5 מ"ר מרחב מחיה. המדינה ושירות בתי הסוהר לא הצליחו לעמוד ביעד שקבע בג"ץ ועל כן הם נאלצים כעת לדלל את כמות האסירים בבתי הסוהר.

לפני חודשיים אישרה ועדת הפנים של הכנסת את תיקון חוק "שחרור מנהלי מוגבר" ובכך סללה את הדרך לשחרורם של מאות אסירים פליליים שנגזרו עליהם פחות מארבע שנות מאסר. יש לציין כי במסגרת התיקון לחוק נקבע כי אסירים ביטחוניים לא ישוחררו לבתיהם.

תא בכלא (צילום: אייל טואג)

יש לציין כי בשירות לשיקום האסיר התריעו במהלך השבועות האחרונים מהשחרור המאסיבי של האסירים הפלילים וזאת לאחר שהם לא סיימו את הליך השיקום שלהם. במכתב ששלח מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר אריה ביבי למנכ"ל למשרד לביטחון הפנים ולפרקליט המדינה הוא כתב בין השאר: "המהלך של הקדמת השחרורים אינו מביא בחשבון את היבטי השיקום ושילוב בקהילה, טיפול ופיקוח והיבטים נוספים".

עוד ציין ביבי במכתבו: "לא ייתכן כי במדינת ישראל משתחררים אסירים באופן מאסיבי מבלי שיושם דגש על שילובם בקהילה, שכן ידוע שחלקם מחוסרי דיור, לרבים מהם מחלות נפשיות, בעיות התמכרות, חלקם אסירים בעלי רקע של אלימות במשפחה או עברייני מין. האם יעלה על הדעת כי המדינה מסירה אחריות מהאסיר המשוחרר ומשלומו וביטחונו של הציבור כולו?".

מהעירייה נמסר: "אגף הרווחה בעיריית ירושלים קיבל בימים אלו הודעה ממשרד העבודה והרווחה כי ישוחררו כ- 100 אסירים תושבי ירושלים, אולם לא התקבל כל מידע נוסף או רקע אודות האסירים עצמם. כל האסירים המשתחררים, תושבי ירושלים, אינם מחויבים בפיקוח ומעורבות שירותי הרווחה. האחריות לטיפול ופיקוח בעברייני מין משוחררים הינה של הרשות לשיקום האסיר. אגף הרווחה רואה חשיבות רבה בהגעתם לטיפול ושיקום ויפעל בשיתוף פעולה מלא עם הרשות בטיפול בהם. יתר האסירים המשתחררים, כאמור, אינם מחויבים במעורבות של שירותי הרווחה, אולם במידה והם זכאים או מעוניינים בטיפול על ידי שירותי הרווחה הם יטופלו באמצעות יחידת של"מ העירונית".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר