העבודות להקמת חניון האוטובוסים במשכנות האומה (צילום: יעקב ארמן)
העבודות להקמת חניון האוטובוסים במשכנות האומה (צילום: יעקב ארמן)

הישג לדיירי משכנות האומה: נבלמה התוכנית להקמת חניון אוטובוסים בשכונה

ניצחון זמני לדיירים: הצו להקמת חניון אוטובוסים בשכונת משכנות האומה יבוטל; התוכנית תעבור הליך תכנון מחדש. יו"ר מינהל לב העיר אופיר לנג: "כולי תקווה כי פסילת השימוש בצו תהווה פתח והזדמנות לקידום דיאלוג רציני בין העירייה לתושבים, במטרה לבחון חלופות אחרות שלא תפגענה באיכות חייהם ובריאותם של תושבי וילדי השכונה"

פורסם בתאריך: 2.1.19 08:49

הישג לדיירי משכנות אומה. רגע לפני ההכרעה בבית המשפט המחוזי בירושלים הודיעה עיריית ירושלים כי היא חוזרת בה מקידום צו העבודות להקמת חניון אוטבוסים בשכונה. התוכנית תעבור הליך תכנוני חדש.

עו"ד שמחה רוטמן, שייצג את הדיירים בהליך, מציין כי "הודעת העיריה היא סימן מעודד, אולם אין בה די. על העיריה לבצע הליך תכנון מקיף, הכולל שקילת חלופות אחרות. אנו בטוחים שביצוע הליך סדור יוביל לבחירה בחלופה שתמנע פגיעה בתושבי השכונה".כזכור, המאבק של דיירי משכנות האומה נולד לאחר שהעירייה החלה בעבודות להקמת חניון אוטובוסים בסמיכות לבית החייל, למורת רוחם של הדיירים ושל הורים לילדי גן ילדים בגילאי 6-3 סמוך החוששים לבריאות ילדיהם. ההורים אף הפגינו נגד המהלך מחוץ לכמה ישיבות בכיכר ספרא. ואף חסמו את התנועה בכניסה לירושלים – אזור שממילא פקוק ועמוס בשל הסדרי התנועה החדשים. בהמשך הדיירים החלו בהליך משפטי.


העבודות באתר הבנייה להקמת החניון התפעולי במשכנות האומה

העבודות באתר הבנייה להקמת החניון התפעולי במשכנות האומה


יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג, שמלווה את מאבק הדיירים מציין כי "רגע לפני ההכרעה בית המשפט המחוזי במעמד שלושה שופטים הודיע לעיריית ירושלים כי בכוונתו לפסול את השימוש בצו שעשתה כדי להכשיר חניון אוטובוסים תפעולי בשכונת משכנות האומה. לאור זאת עיריית ירושלים הודיעה אמש כי היא חוזרת בה מקידום הצו והתחייבה לפנות להליך תכנון סדור כפי שביקשנו מלכתחילה. מדובר בהישג משמעותי של תושבי השכונה שנרתמו יחד למאבק על זכותם לאיכות חיים. התנהלות העירייה בנושא הקמת חניוני אוטובוסים הייתה חפוזה ושערורייתית, מבלי לעבור את אישור וועדות התכנון כמקובל וכמתחייב על פי חוק, מבלי לאפשר לציבור להביע את עמדתו ומבלי לבחון מלכתחילה את ההשלכות הסביבתיות על המגורים בשכונה".


ד"ר אופיר לנג, יו"ר מינהל קהילתי לב העיר (צילום: פרטי)

ד"ר אופיר לנג, יו"ר מינהל קהילתי לב העיר (צילום: פרטי)


עוד מוסיף לנג ואומר כי "כולי תקווה כי פסילת השימוש בצו תהווה פתח והזדמנות לקידום דיאלוג רציני בין העירייה לתושבים במטרה לבחון חלופות אחרות שלא תפגענה באיכות חייהם ובריאותם של תושבי וילדי השכונה. בכוונתי להמשיך ללוות את התושבים בנושא ולפעול יחד למען השכונה".

חבר המועצה עו"ד יוסי חביליו התבקש לתווך בין העירייה לבין ועד תושבי משכנות האומה, הבוקר הוא אומר ל"כל העיר": "ראש העיר ביקש ממני לבחון את הנושא, ולהמליץ על פתרון. אני מתכוון להיפגש עם הגורמים הרלוונטים בהקדם".

מהעירייה נמסר: "בית המשפט הדגיש בדיון כי פרויקט הכניסה לעיר, לרבות היבטיו התחבורתיים הינו פרויקט חשוב והכרחי. במסגרת הדיון הדגישו השופטים כי הדאגה לתחבורה ציבורית בעיר חשובה ביותר, לרבות הצורך בחניון אוטובוסים ציבוריים. אולם הם סבורים כי יש לנקוט בכלי משפטי אחר לשם כך. המחלקה המשפטית של עיריית ירושלים בוחנת בימים אלה את האופציות המשפטיות העומדות לרשותה במטרה להכשיר הקרקע לצורכי חניון".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר