המרכז הרפואי הדסה עין כרם (צילום: אבי חיון)
המרכז הרפואי הדסה עין כרם (צילום: אבי חיון)

מיום ראשון – שביתת רופאים בהדסה; ההנהלה קיבלה צו מניעה זמני עד לדיון בבית הדין לעבודה מחר בשעה 7:00

הרופאים הכריזו כי ביום ראשון תחל שביתה ללא הגבלת זמן, על רקע טענתם כי ההנהלה הפסיקה לכבד את הסכם השכר הקיבוצי, ועצרה את קליטת המתמחים החדשים; הנהלת הדסה פנתה לבית הדין לעבודה וקיבלה צו מניעה זמני

פורסם בתאריך: 8.2.19 19:51

החל מיום ראשון: הרופאים והרופאות בהדסה עין כרם והדסה הר הצופים מתכננים לשבות ללא הגבלת זמן, וזאת על רקע טענתם כי הנהלת בית החולים הדסה הפסיקה לכבד את הסכם השכר הקיבוצי ועצרה את קליטת המתמחים החדשים לבית החולים. ההסתדרות הרפואית (הר"י), הודיעה למנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין כי "בעקבות צעדים פוגעניים והרסניים בית החולים ישבות ביום ראשון החל מהשעה 8:00 וללא הגבלת זמן. למעלה מעשרה מתמחים שהיו אמורים להתחיל בחודשיים הקרובים קיבלו לאחרונה הודעת ביטול, זאת לאחר שסוכם עמם שכן התקבלו להתמחות בבית החולים".בתגובה, הנהלת הדסה פנתה היום, שישי בצהריים, לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה להוציא צו מניעה נגד השביתה המתוכננת.בית הדין אכן נעתר לבקשת הנהלת הדסה וקבע כי הרופאים לא יוכלו לשבות עד לאחר דיון שיתקיים בעניינם. הדיון נקבע ליום ראשון, 10.2, בשעה 7:00.

בהדסה מציינים כי "לאור פניית משרד הבריאות לרופאים לחזור בהם ולא לשבות שביתה בלתי חוקית, העלולה לפגוע במטופלים – פנייה שלא נענתה בשעות האחרונות: הנהלת הדסה פנתה אל בית הדין לעבודה בבקשת צו מניעה נגד קיום השביתה עליה הודיעו, המתוכננת ליום א׳ הקרוב. הנהלת הדסה מבקשת מציבור המטופלים לבדוק באמצעי התקשורת ולא לבטל הגעתם להדסה על סמך הודעות הרופאים".עוד נמסר מהדסה כי "פרופ' רוטשטיין מפנה שוב בקשה אישית שלו לרופאים להמנע מהשביתה המיותרת הזאת ולא לתת יד לפגיעה בציבור המטופלים היקרים של הדסה".

מוקדם יותר שיגר פרופ' רוטשטיין מכתב חריף לרופאי הדסה: שבו הוא כותב בין השאר: "'ההרמוניה המדומה' שליוותה אותי בין משברים פרופסיונלים בשלושת השנים האחרונות שאנחנו ביחד – מתבררת כאשליה ומתרסקת בימים אלה. בחסות הר"י וועדי הרופאים הכרזתם מלחמה נגד הנהלת הדסה ונגדי, שהיא בעצם מלחמה נגד הבית של כולנו, מלחמה נגד הדסה. חששתי שהכרזת מלחמה זו תגיע".

פרופ' רוטשטיין מציין כי "עד היום הקטנו במשותף את הגרעון השוטף של הדסה שהיה מעל 100 מיליון שקלים עד ל-42 מיליון שקלים ב-2018 ,לאחר הירידה ב-550 עובדים ב-2014, המשכנו להקטין את הגירעון בעיקר באמצעות עלייה בפעילות ושיפור תשתיות וטכנולוגיות".


פרופ' זאב רוטשטיין (צילום: דוברות הדסה)

פרופ' זאב רוטשטיין (צילום: דוברות הדסה)


"כל עובדי הדסה היטו כתף למאמץ ההבראה ומגיע להם שאפו גדול", מוסיף פרופ' רוטשטיין. "נדרש מאיתנו עוד מאמץ לא פשוט של כיווץ הוצאותינו בנושא הוצאות כח אדם, הגם שצעד זה כואב, כי אנחנו כבר חותכים בבשר החי, ומי כמוני יודע זאת. קיצוץ בכח אדם פירושו פחות עובדים, ו/או פחות שכר, ו/או פחות הטבות, ו/או פחות כוננויות, תורנויות ושעות נוספות. המציאות היא, שמרכיב כח האדם מהווה את החלק הארי של הוצאות בבתי החולים. היעד אמנם קשה אך ניתן להשגה, כאשר הדרך הטובה ביותר היא בעבודה ביחד במשותף, כתף אל כתף! יש לנו רק בית אחד! לזה צריך אמון, אמון שנסדק אצלי באופן חמור".

"שביתה נוספת עלולה להוות מכת מוות להדסה", מדגיש פרופ' רוטשטיין, "דווקא עתה, כשהיא נמצאת בשיאה. אנחנו לא צריכים לשמוע מהמדיה שרופאינו האקדמים 'השבעים', בהשוואה לכל רופא אקדמי אחר במערכת הציבורית בארץ, 'מתעקשים' על שמירת השכר הגבוה שלהם, כשהם מוגנים בהסכם קיבוצי מהעבר הרחוק, ולא מוכנים לוותר גם במחיר של פגיעה בקליטת רופאים צעירים, שאינה מוגנת בהסכם קיבוצי".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. מנהלת

    רוטשטיין חוזר להיות הבריון של משבר מח עצם . ליצמן תעיף כבר את האיש הזה מירושלים .

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר