זיו אריה, אוהדי הפועל (צילום: אורן בן חקון)
זיו אריה, אוהדי הפועל (צילום: אורן בן חקון)

דעה | החלטה סבירה: לצד הישארותו של אריה יש מספר מסקנות בולטות

ההחלטה להשאיר את אריה עוברת, גם אם בקושי, ויש לגביה מספר מסקנות, ובראשן: הבאת עוזר מאמן עם נסיון ופיקוח עליון על ההתנהלות הבעייתית של המאמן במישור המקצועי והתקשורתי. במקביל - הוועד המנהל צריך לגרום ליותר אוהדים ביציעים

פורסם בתאריך: 26.5.22 12:55

איחוד הקהל והבאתו במספרים גבוהים, כשהוא נישא על כנפי מבחן התוצאה ואולי ברוח אמרתו של נפוליאון "תנו לי גנרלים עם מזל", הוחתם כצפוי במהלך השבוע מאמנה של הפועל זיו אריה לעונה נוספת על הקווים. מדובר בהחלטה שהינה במתחם הסבירות המקצועי, אם כי אינה מתחייבת כמובן. יש לזכור כי את מקומה בליגת העל בעונה הבאה הרוויחה הקבוצה בעיקר בשל חולשתן של שתי יריבותיה לתחתית תוך שכמות הנקודות שהשיגה הפועל לא היתה משאירה אותה בליגה בארבע מתוך שבע העונות האחרונות של ליגת העל.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


כך או אחרת, לקראת העונה הבאה, ולאחר שנפל הפור (כצפוי) בכל הנוגע לעמדת המאמן, יש בהחלט להסיק מספר מסקנות הכרחיות מהעונה האחרונה, הן במישור הניהולי והן המקצועי.
התייצבותם של כחמשת אלפים אדומים למשחק המכריע בטדי מול מכבי פתח תקוה מחייבת שתי מסקנות: האחת כי להפועל קהל אוהדים רחב, הממקם אותה בדרג הביניים של קבוצות הכדורגל בארץ. השנייה כי מנימוקים שונים קהל זה לא מתייצב ברובו למשחקי הקבוצה למעט משחקים מכריעים. יתכן בהחלט כי חלקים נרחבים מאוהדי הקבוצה אינם מרגישים מחוברים דיים והתבטאויות של גורמים במערכת בדבר שינוי הדנ"א ההיסטורי של הקבוצה המזוהה כביכול עם תבוסתנות ספורטיבית אינן מוסיפות במישור זה. יש לזכור כי בעברה שיחקה הפועל 22 שנים רצופות בליגת העל, הגיעה לשלשה מעמדי גמר גביע המדינה, ניצחה משחקי דרבי רבים ואף הכריעה משחקים גורליים. אמנם הקבוצה לא היתה מזוהה עם מאפיין של ווינריות בולטת בהכרח, אולם סיפקה רגעים קסומים לאלפי אוהדים ומוטב שלא להמעיט בערכם של אלה.
דומה גם כי זה הזמן, לנוכח חולשתה המקצועית, המוסרית והכלכלית של היריבה העירונית, לערוך חריש עמוק בבתי הספר בעיר, אשר בחלקם ישנו רוב לאוהדי הפועל מבין התלמידים, על מנת להביאם למשחקי הקבוצה. בעוד שדמותה של בית"ר מושכת למרבה הצער גורמים קיצוניים מרחבי המדינה, הרי שמעמדה בירושלים עשוי בהחלט להתערער ובעניין זה לא למותר להזכיר כיצד בשנות ה-60 התבסס מעמדה של הפועל בשכונות דרום העיר אשר הפכו למעוזי אוהדי הקבוצה.
במישור המקצועי, חייב הוועד המנהל של הקבוצה להיות מעורב הרבה יותר במישור הפיקוח העליון על התנהלות המאמן. כחלק מכך מוטב למנות לזיו אריה עוזר מאמן בעל משקל סגולי, אשר יוכל לנטרל חלק מחולשותיו הנובעות ככל הנראה בין היתר מחוסר ניסיונו. לצד חריצות רבה והשגת מחויבות בולטת של רוב שחקניו, הפגין זיו אריה חולשה ניכרת בכל הנוגע לניהול המשחק בזמן אמת ובמיוחד בכל הנוגע לחילופים אשר היו במקרים רבים תמוהים תוך שלא זכורה אף לא פעם אחת שחילופים אלה הועילו במשהו לקבוצה. מאפיין בעייתי נוסף הינו התנהלותו של המאמן מול שחקנים דומיננטיים, שכמעט ועלתה לקבוצה בירידת ליגה. הן בסוגיה זו, והן בכל הנוגע להתנהלותו התקשורתית הבלתי מתקבלת על הדעת של המאמן, אשר הפכה אותו ואת הקבוצה לסוג של משל ושנינה, חייב הוועד המנהל לדאוג לשינוי חד בהתנהלות המאמן.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
 1. פרשן ספורט נביא שקר

  כתבה שהיא קשקוש בלבוש ולא מעבר. רן באסה מבין בכדורגל כמו שאני מבין בבלט. הפועל נשארה ליגה בזכות זיו אריה והשחקנים וזה מה שחשוב. יש כמה כתבי חצר שמחפשים את הראש של זיו אריה ביחד עם כל אלו שבאו מהמקורית. מעדיף מאמן טוב ולא אחד שיודע להתראיין. יאללה כל צמאי הדם מיום שחרב המקדש הנבואה ניתנה לשוטים ופרשני ספורט

 2. אברהם מנצ'ל

  הוא גם מקשקש על אוהדים שצריכים לבוא מבתי ספר. בירושלים לפי דוח של מכון ירושלים השבוע יש בעיר בגילאי 6-18 סביב 20,000 ילדים בחינוך הממלכתי ומספר דומה בממלכתי דתי שחציו כמו חרדי. ירושלים מתחרדת בקצב גבוה והעיר לא מסוגלת לספק לקבוצה קהל . לא להפועל ולא לביתר שמזמן רוב האוהדים שלה מגיע מן השפלה ומרכז הארץ. הסיכוי של הפועל הוא דווקא הקהל הליבראלי ברמה הארצית של אוהדי קטמון על בסיס המפעלים החברתיים שלה. גם הכסף לפעילות מגיע למטרות האלה ולא מהכנסות אחרות.
  במשחק המכריע מול פתח תקווה לא נמכרו 5000 כרטיסים ודי לחכימא ברמיזה בלי לעורר את המנהלת . גייסו קהל וטוב שעשו ככה.
  לגבי זיו אריה הרי שעם שחקנים ברמה של ששת שחקני הבית ועם תקציב שכר שחקנים של פחות מ 10 מיליון שקל (קרוב לשישית מחיפה, באר שבע ותל אביב וחצי מחדרה או קרית שמונה) יש לנו קוסם.
  ברמה שלהם היום לא אוואקה, לא מלמוד, לא זאדה, לא הראל שלום, לא אגבדיש, לא מידן ולא מליח היו משחקים באיזה שהיא קבוצה בליגת העל. בעונה זו הם רכשו ניסיון אולי , חלקם ישתפר ויתפתח. הם נלחמו כקבוצה אבל הכדורגל שלהם פחות טוב ואם לא הובסנו בשישיות וחמישיות זה רק בזכות המשמעת הטקטית, הכושר הגופני והלחימה שלהם. אוואקה הוא סמל ללחימה הזו אבל חייב לעבוד על הכדורגל שלו. לכן לתלות על מאמן את איכות הקבוצה עם החומר שעומד לרשותו מופרך. זיו אריה ישאיר אותנו להערכתי עוד עונה בליגת העל ויש לאפשר לו לבנות קבוצה עם חלק משחקני הבית שיבשילו תחתיו. הוא מאמן שיבנה קבוצה . איש הרבה יותר רציני ממבקריו.

 3. אופיר מרחבי העיר

  רן הדעה שלך לגמרי לגיטימית .מגיע לזיו להשאר בין אם אוהבים אותו או לא.לדעתי ירושלים עיר הרפאים מבחינת משאבי האוהדים.פה אין מה לנסות מעבר למה שנעשה ותאמין לי אני יודע מה אני אומר.הראשון שהגיב אדם בוטה ולא בר שיח אז על תשים לב.בסוף למשנה כמה אוהדים באים אי אפשר לספק את כולם.

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר