עורכי דין מקרקעין בירושלים (אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)
עורכי דין מקרקעין בירושלים (אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)

עורכי דין מקרקעין בירושלים

עסקאות קניה ומכירה של מקרקעין מלוות במסוכנות, מורכבות וקושי. מדובר בעסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו והיא חייבת להתנהל על-ידי עו"ד מומחה על מנת למנוע עוגמת נפש והפסד כספי. הכירו עורכי דין מקרקעין בירושלים שיגרמו לעסקה שלכם להיות בטוחה ומוצלחת

פורסם בתאריך: 30.7.19 10:20


עו"ד שמעון האן

ותיקי ירושלים קרוב לוודאי זוכרים היטב את עו"ד שמעון האן, לשעבר בעל רשת חניות "האן צעצועים". בעשור האחרון מייצג עו"ד שמעון האן חברות מסחריות מובילות בשוק כמו גם לקוחות פרטיים. משרדו עוסק בין היתר בליטיגציה (ייצוג בבתי משפט), במכירה ומיזוג עסקים, בהוצאות לפועל, בפשיטות רגל ובצוואות. עו"ד האן הוסמך ע"י לשכת עוה"ד לייצג לקוחות בייפוי כח מתמשך (מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר המבין את משמעותו של ייפוי הכוח ותוצאותיו, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו). בנוסף, עו"ד האן הוא מומחה למקרקעין ונדל"ן, מבין עורכי דין למקרקעין בירושלים.

עו"ד שמעון האן ( צילום: יובל כהן אהרונוב )

עו"ד שמעון האן (צילום: יובל כהן אהרונוב)

כאשר מדובר בקניה ומכירת דירה, למה חיוני להשתמש בשירותיו של עורך דין המתמחה בנושא?

"לא פעם אני נשאל על ידי לקוחות, שאלות כגון: "כמה עולה לקנות ולמכור?" – כאילו מדובר בלגו או במונופול בהשאלה מעולם הצעצועים. מן השאלות עולה שלא תמיד הלקוחות מודעים למידת המסוכנות, המורכבות והקושי בתחום עסקאות המקרקעין. בדרך כלל עסקת נדל"ן הנה העסקה הגדולה ביותר של אדם בחייו ועורך דין שאינו מבין בתחום המקרקעין עלול לגרום נזק גדול מאוד ללקוחותיו. התחום דורש מקצועיות והבנה, בין היתר מפאת נושא המיסוי שהפך מאוד מורכב בשנים האחרונות. עסקת מכר מתחילה בחוזה ומסתיימת ברישום, עריכת חוזה מכר או רכישה, מחייבת התאמה אישית לכל לקוח ממש כתפירת עילית. כלומר לכל עסקה יש את המאפיינים היחודיים שלה הדורשים הבנה ומקצוענות בתחום. לדוגמא, עסקאות ונכסים רבים שלא רשומים בטאבו, אלא בחברה משכנת או ברשות מקרקעי ישראל, שבגינן חשוב לדעת כיצד לשמור על זכויות הלקוח ולהימנע מביטול עסקאות, או מצב בו אחרי שהתבצעה עסקה ושולם סכום כסף – אין למי לפנות כדי לקבל את הכסף, מפני שלא נרשמה עדיין הערת אזהרה – הליך שחייב להיעשות ממש בתחילה.

גם בנושא המיסוי, עורך דין בעסקאות מקרקעין יודע לערוך חישוב גובה מס השבח אותו יצטרך לשלם המוכר ומיידע את  הלקוח בצורך לשמור סכום כסף בצד בכדי להימנע ממצב בו הקונה העביר את כל הכסף למוכר ובמקרה של סיבוך כלשהו, לא יהיה ממי לגבות את תשלומי מס שבח ובסופו של דבר הדירה לא תרשם על שמו של הקונה. זאת הזדמנות לחדד את הנושא, ולהדגיש כי רבים חושבים בטעות שמס שבח והיטל השבחה הם היינו הך. מס שבח הוא השבח שהמוכר משלם למיסוי מקרקעין בגין הרווח על הדירה בין המחיר שקנה למחיר שמוכר. בעוד היטל השבחה, הוא השבח שהעירייה תורמת להשאת המחיר הדירה, כמו זכויות בניה, שיפור פני הרחוב ואת זה העירייה תדרוש כשהלקוח מוכר את הנכס במידה והמקום אכן הושבח. על עורך הדין לוודא באם קיימת חבות בהיטל  השבחה אם לאו עוד לפני חתימת החוזה".

מה הן הטעויות הנפוצות, מפניהן עלינו להיזהר בעסקאות מכירה / קניה?

"כשלקוח שלי מבקש לקנות או למכור דירה, הדבר הראשון החשוב ביותר שאומר לו: לא לחתום על שום מסמך לפני חתימה על החוזה עצמו. גם אם אדם כותב וחותם על מפית נייר, הדבר יחשב כחוזה ועל כך יש לדווח תוך פרק זמן המצוין בחוק לרשות המיסים. במקרה של  שיבוש כלשהו, ניתן לתבוע את הקונה או המוכר לפי העניין על מה שנכתב ונחתם על אותה המפית. ולכן אני ממליץ ללקוחותיי שלא יחתמו על מאום לפני שחותמים על חוזה. אפשר כמובן להגיע לסיכומים בעל פה ומה שתופס בסופו של דבר הוא רק מה שנכתב בכתב יד, על פי סעיף 6 לחוק מקרקעין. דבר נוסף, אסור בשום אופן לתת את מפתח הדירה לקונה לפני שהסתיימה העסקה. נתינת המפתח יוצרת חזקה בדירה ועלול להיווצר מצב בו הקונה מחליט להישאר בה מבלי לסיים את התשלומים. במקרה כזה, אפשר יהיה להוציא את האדם שלכאורה השתלט על הדירה רק בסיועו של בית משפט".

לסיכום: עורך דין חייב לדעת חוק, לדעת פסיקה ולהיות מומחה ובעל ניסיון בתחום בו אתה זקוק לו. עו"ד האן מתמחה בכל אלה ובנוסף בעל ניסיון עשיר מאוד בתחום המקרקעין (עסקאות יד ראשונה ועסקאות יד שניה, עבור הקונים והמוכרים). מעל כל אלה, שנותיו הארוכות בתחום המסחרי תורמות רבות להבנתו ולראייתו הנרחבת בתחום.

כתובת: הלל 18, ירושלים

טלפון: 02-5025544

לאתר: שמעון האן, עו"ד

לפייסבוק: שמעון האן, עו"ד


פאני יהלום – משרד עורכי דין

עו"ד פאני יהלום מנהלת משרד עורכי דין החל משנת 2008. משרדה הינו משרד המשלב ניסיון משפטי עשיר וצוות משפטנים מקצועי ויעיל. המשרד המבוסס ומוכר בירושלים, עו"ד יהלום בעלת ניסיון אדיר בעסקאות מקרקעין. משרדה עוסק בליווי ויעוץ בעסקאות מקרקעין במגזר הפרטי והמסחרי, עסקאות מול קבלנים וחברות, מכירה ורכישה של דירות מגורים יד שניה וכיוצא באלו.

עו"ד פאני יהלום (צילום: איילת מלכא)

עו"ד יהלום נותנת טיפ לרוכשי הדירות וממליצה לקחת עורך דין אשר מומחה בעסקאות נדל"ן. היא מסבירה: "הדבר דורש אחריות רבה של עורך הדין בביצוע העסקה והוצאתה אל הפועל. שמנו לב שלקוחות פונים לעו"ד ושואלים קודם מה התעריף. לפי זה מחליטים אם להתקדם עם העו"ד. הלקוחות צריכים לשים לב  שהדבר החשוב ביותר הוא הידיעות והמקצועיות של עורך הדין לאורך תהליך קניית/ מכירת הדירה. זוהי עסקת חייהם של רוב האנשים במדינת ישראל, ולא כדאי לזלזל בה".  אין ספק כי עורך דין בעל ניסיון וידע משפיע בצורה מכרעת על העסקה עצמה ועל ההלשכות הנגזרות מכל עסקה ועסקה.ביצוע עסקאות מקרקעין דורש ניסיון מקצועי בשפה המשפטית, יכולת קריאה מדוייקת של חוזים ובירור מעמיק של הפרטים העלולים להשפיע על העסקה. זהירות ובדיקה קפדנית עומדת מאחורי כל עסקה ועסקה. כמו כן דיווח לרשויות המס, הערות אזהרה, משכון וכיוצא באלו. היקף העבודה כולל בדיקת הנכס, היתרים, חריגות, הגבלות, משכנתאות – כל אלו ועוד יביאו בסופו של דבר להשלמת העסקה בצורה טובה יעילה זריזה ואיכותית.

המשרד מתאפיין ביושר ויושרה מקצועית ללא פשרות, תוך הקפדה על שמירת האינטרס של הלקוח ושמירת זכויותיו במסגרת ההליכים השונים על מנת להשיג את התוצאה הרצויה, שמירה על קצב עבודה מהיר וצעיר וקשר אישי עם הלקוח.

פאני יהלום משרד עורכי דין ונוטריון

כתובת: אבן ישראל 5 קומה 2 ירושלים

טלפון 02-6232443

מייל: ‎[email protected]


עורך דין אברהם זאדה הרפז – איך בוחרים עו"ד מקרקעין?

עסקת נדל"ן היא המשמעותית בחייכם, כרוכה בכסף רב ומלווה בחששות ובסיכונים. עו"ד שאינו בקיא במקרקעין עלול לגרום נזק בל ישוער ללקוחותיו.

לדוגמא רשלנות ברישום הערת אזהרה או אי הותרת סכום לתשלום המיסים – מסכנת את הרוכש. במכירת נכס – יש להבטיח מחיקת הערת האזהרה שהחוזה מופר, יש לציין מועד לשעבוד הנכס לטובת הבנק ועוד. מאחר והטיפול כרוך בבדיקות רבות וניהול משא ומתן על סעיפי החוזה – מומלץ לא להתפשר בבחירת עורך דין חוזים שכן יכול להיגרם נזק ועוגמת נפש מרובה.

עו"ד לענייני משפחה - אברהם זאדה הרפז (צילום: פרטי)

עו"ד לענייני משפחה – אברהם זאדה הרפז (צילום: פרטי)

ניסיון במקרקעין: התחום מאופיין בפרטים קטנים ובבדיקות רבות, לכן חשוב לוודא שעוה"ד טיפל בעסקות רבות ובעל ניסיון רב.

זול או יקר: חיסכון כספי בעסקה של מיליוני שקלים אינו הגיוני. לעוה"ד אחריות גדולה ועבודה רבה הן בבדיקות המקדימות והן בעסקה עצמה – ולכן מחיר זול אינו מאפשר את הביטחון שאתם מחפשים. מחיר זול מעיד לעיתים על השקעת מינימום. לכן שכר טרחה הוגן וסביר הוא גם אינטרס של הלקוח לקבלת שירות ראוי ואיכותי.

האם מבוצעות כל הבדיקות המקדימות כגון: בעלות, מצב משפטי, היכן רשום הנכס, שעבודים, משכנתאות, עיקול, הערות אזהרה, צו הריסה, היטל השבחה, היוון, סטטוס המוכר (יחיד או נשוי) ועוד. עליו לוודא ככל הניתן, שהצד השני אינו מסתיר מידע שיפגע בכם בעתיד.

האם קיימים מנגנונים למקרה של תקלה: כגון יפוי כח בלתי חוזר, חלוקת תשלומים המבטיחים תשלום מיסים, מנגנונים להשבת הכספים במקרה של הפרת חוזה ועוד.

היכן הנכס רשום וכיצד הכספים מוגנים: מספר נכסי נדל"ן בירושלים אינם רשומים בטאבו. אי רישום בטאבו מונע רישום הערת אזהרה, לכן יש לדאוג למנגנונים חליפיים ככל הניתן.

מתי לפנות לעו"ד: בשלב מקדמי, טרם קבלת החלטה. בדיקה מקדמית יכולה לגלות בעיות משפטיות, "מוקשים" בעסקה, בעיות בתמחור הנכס בשל מיסוי ועוד. בנוסף, "זיכרון דברים" – הנו מחייב ויכול לסבך אתכם.

בקרו באתר האינטרנט של עוה"ד: כך תוכלו ללמוד על מה להקפיד ולהתרשם מרמתו המקצועית של עוה"ד בתחום המקרקעין.

עו"ד אברהם זאדה הרפז – עורך דין מקרקעין בירושלים – עוסק במקרקעין, ובתכנון ובניה. בעל ניסיון של מעל 10 שנים ובקיאות רבה בעסקאות מקרקעין. ייצג בעסקאות מורכבות, בנכסים שאינם רשומים בטאבו, הסרת עיקולים ועוד. כמו כן ייצג בעתירות מנהליות ועררים בתחום התכנון והבניה. מייצג בכל הערכאות כולל בימ"ש מחוזי, ובית משפט עליון.  המשרד הנו משרד בוטיק  המעניק שירות אישי ודיסקרטי וליווי צמוד במחירים סבירים וזמין לכם בכל עת. בנוסף, באתר האינטרנט של המשרד תמצאו מאמרים רבים בנושאי מקרקעין.

התקשרו לפגישת ייעוץ ראשונית – ללא התחייבות.

לחצו לקריאת מאמרים באתר: עורך דין אברהם זאדה הרפז

כתובת: בן יהודה 2 ירושלים
טלפון: 054-3001999
דוא"ל:
[email protected]               

פייסבוק של עורך דין אברהם זאדה הרפז


עו"ד דב מצנר מפירמת MGR – מקרקעין והתחדשות עירונית

הצלחות רבות בארץ ובאירופה רושמת לה מחלקת הנדל"ן המסחרי בראשות עו"ד דב מצנר מפירמת MGR – פירמת עורכי הדין המובילה בירושלים. המחלקה מתמחה בייעוץ וליווי משפטי לפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתחדשות עירונית וכוללת: עסקאות למכירה ולהשכרת נכסים, נדל"ן מסחרי ומגרשים, פינוי בינוי, התמחות ברישוי בנייה, תכנון ובנייה ועוד.

עו"ד דב מצנר מפירמת MGR (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד דב מצנר מפירמת MGR (צילום: יובל כהן אהרונוב)

עו"ד דב מצנר מסביר כי "מחלקת הנדל"ן המסחרי בניהולי מטפלת ומעניקה ליווי משפטי במגוון נושאים הקשורים לתחום המקרקעין והתחדשות עירונית שהוא תחום מורכב בפני עצמו. כולנו עדים לכך שירושלים עוברת תהליכים מואצים של התחדשות עירונית. אנו רואים את הגל הולך ומתרחב בכל הקשור לפינוי בינוי או תמ"א 38/2. חשוב לדעת כי הליכה למהלך כה מורכב של התחדשות עירונית מחייבת בראש ובראשונה בחירה וליווי צמוד של עורך דין המתמחה בתחום. למעשה כל מהלך הקשור לנדל"ן מחייב ליווי צמוד של עורך דין מנוסה ומקצועי שבאפשרותו לפתור בעיות מורכבות ככל שיהיו במהלך הדרך. אם זה לפינוי בינוי או תמ"א 38-2 יש לבחור יחד עם הדיירים את היזם הרצוי, לראות את התמונה הגדולה יותר ולתת להם הרגשה שהם לא לבד ויש מי שדואג לאינטרסים שלהם כמו לשאר לקוחות המחלקה.

בנוסף, אנו במחלקת הנדל"ן מלווים יזמים, קבלנים, קבוצות רכישה, סוגיות של תמ"א ופינוי בינוי, ליווי יזמים וקבלנים, קבוצות רכישה ונדלן בינלאומי., מיזמים משרדים ומגדלים בעיר וכל הקשור לתחום הנדל"ן.  בגדול אנחנו בפירמת MGR סוג של סיירת מטכ"ל של עולם המשפט. אנחנו חברה צעירה יחסית וכפועל יוצא גם מחלקת הנדל"ן וההתחדשות העירונית בראשותי פועלת מתוך קווים מנחים מאוד ברורים: מקצועיות, מענה מהיר ותוצאות בשטח".

מחלקת הנדל"ן בפירמת MGR צברה לה שם הן בירושלים והן באירופה. "כיוון שנולדתי וגדלתי באירופה אני דובר מספר שפות ועל כן מאוד מעורה בכל הקשור לנדל"ן באירופה במיוחד בגרמניה וחלק מלקוחותיי הם ישראלים אנשי עסקים המשקיעים בנדל"ן באירופה. גם לקוחות החברה בתחום הנדל"ן מאוד מגוונים ובהם ניתן לציין ירושלמים שמחפשים להתחדש ולהצטרף לתכנית להתחדשות עירונית, קבוצות רכישה מרחבי הארץ, אנשי עסקים חרדים וחילוניים, קבלנים וחברות בנייה גדולות .

עו"ד דב מצנר מפירמת MGR – מקרקעין והתחדשות עירונית

כתובת: כנפי נשרים 15, בית התאומים קומה 1, ירושלים

לפגישת ייעוץ: 072-3929676

לאתר: https://mgr-law.co.il/


עו"ד דנה גרוסוירט – מקרקעין ונדל"ן

עו"ד דנה גרוסוירט מתמחה בתחום המקרקעין והנדל"ן ומנהלת משרד מצליח בירושלים אשר מעניק שירות ללקוחות מכל רחבי הארץ. עו"ד גרוסוירט החלה את דרכה בשנת 2006 עם סיום התואר הראשון במשפטים באוניברסיטה העברית. היא התמחתה ועבדה במחלקת המקרקעין של משרד עורכי הדין ש.בירן ושות'. לאחר שצברה ניסיון רב, החליטה גרוסוירט בשנת 2011 לצאת לדרך עצמאית ועד מהרה הפכה לאחת מעורכות הדין העסוקות ביותר בירושלים בתחום המקרקעין.

דנה גרוסרויט (צילום: אבי נועם)

עו"ד דנה גרוסוירט (צילום: אבי נועם)

משרדה של עו"ד דנה גרוסוירט מעניק ללקוחותיו את מכלול השירותים המשפטיים הנדרשים במתן ליווי כולל ורציף בעסקאות מכר ורכישת נדל"ן פרטי ומסחרי, עריכת הסכמי שכירות, רישום  ותיקון רישום של בנייני מגורים ומבנים מסחריים בפנקסי הבתים המשותפים, ייצוג לקוחות מול רשות מקרקעי ישראל בהפקת חוזי חכירה ותיקונם במידת הצורך, ניהול פרויקטים קיימים במסגרת חברות משכנות וטיפול בסוגיות רישום זכויות משתכנים ברשות מקרקעי ישראל ובלשכות רישום המקרקעין הפרוסות ברחבי הארץ ועוד. כמו כן, מטפלת עו"ד גרוסוירט בעריכת צוואות ומימושן, בעוד שלקהל לקוחותיה המסחריים מעניק עו"ד גרוסוירט ייצוג משפטי בכל פעולה נדרשת אל מול רשם החברות, לרבות פתיחתן ו/או מחיקתן של חברות, מכירת מניות ועוד.

סוד ההצלחה של עו"ד גרוסוירט טמון בייעוץ המשפטי הניתן ללקוחות באופן המותאם לאופי העסקה הייחודי של כל לקוח ומבוסס על ראייה רחבה וארוכת טווח של כל צרכיו המשפטיים, תוך שמירה מתמדת על מצוינות ושירות מעולה.

"אני מאמינה במתן יחס אישי וישיר לקהל הלקוחות שלי", היא אומרת, "בנקודת המוצא שלי אני באה לעבוד עבור הלקוח ולא להיפך. למשל, לא יתכן בעיניי שלקוח של המשרד ייאלץ לבזבז את זמנו היקר ולהמתין בתורים ארוכים אצל הרשויות בכדי להוציא אישור כזה או אחר לצורך קידום העסקה. נעשה כל מאמץ אפשרי שמועד החתימה בו נפגשים הצדדים בכדי לחתום על הסכם המכר ומסמכי העסקה, יהיה היום היחיד שבו הלקוח יצטרך לבצע פעולה כלשהי במסגרת העסקה ולצורך העניין מופעל באמצעות המשרד מערך שליחים שנועד להקל על הלקוח בביצוע המשימות הנדרשות".

כתובת: רחוב בית הדפוס 12, ירושלים

טלפון: 02-5795555

פקס: 077-3181465

מייל: [email protected]


עו"ד עובדיה גבאי 

בין אם אתם רוכשים או מוכרים נכס, מעורבים בסכסוך נדל"ני, מעוניינים בליווי עו"ד מקצועי בפרויקטים של התחדשות עירונית או זקוקים לייצוג מול הרשויות והוועדות השונות לתכנון ובניה – משרד עורכי דין גבאי, חן, צימר ושות' מומחה בתחום המקרקעין ויספק לכם את הייעוץ והליווי המקצועי מהטובים והאיכותיים שיש להגנה על זכויותיך וקבלת התוצאות הרצויות.

עו"ד עובדיה גבאי (צילום: אורן חסידים)

עו"ד עובדיה גבאי (צילום: אורן חסידים)

המשרד נמנה על המשרדים הירושלמים הוותיקים, ומנוהל מזה למעלה משלושה עשורים על ידי עו"ד עובדיה גבאי. בנוסף לתחום המקרקעין, המשרד מתמחה במתן שירותים משפטיים שוטפים בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי, בתחום דיני המשפחה ובתחום התובענות הייצוגיות. "במקרים של רכישה או מכירת דירה וכן במקרים של סכסוכים בענייני המקרקעין, נדרש עורך דין בקיא ומומחה בתחום המקרקעין להבהיר את ההסכם ולייצג את הצד שלו במחלוקת", אומר עו"ד עובדיה גבאי, ומוסיף כי "עו"ד מקצועי, יחקור את ההיסטוריה המשפטית של הנכס, יסביר למי מהצדדים את החוק וכיצד הוא פועל ובמקרה ותידרש התדיינות משפטית הוא ייצג  את לקוחותיו ויספק להם את הליווי והייעוץ המשפטי הטוב ביותר".

מהם תחומי המומחיות של משרד עו"ד גבאי חן צימר ושות' בעולם הנדל"ן? "אנו מומחים ברכישת ומכירת דירות ונכסים פרטיים ומסחריים, בטיפול שוטף בפרויקטים של תמ"א 38, בייצוג מול רשויות התכנון והבניה והוועדות השונות לתכנון ובניה, בתכנית בניין עיר אזורית ונקודתית, בהתנגדויות שונות לרבות הליכים, עבירות מנהליות, ועוד".

 משרד עו"ד גבאי חן צימר ושות' מנוהל על ידי עו"ד עובדיה גבאי, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, שהתמחה בלשכתו של פרקליט המדינה – שופט ביהמ"ש העליון – בדימוס גבריאל בך. המשרד מספק מענה משפטי במגוון תחומים במגזר העסקי וכן במגזר הפרטי, ובין לקוחות המשרד נמנים רשתות בתי מלון, חברות נסיעות ותיירות, חברות כוח אדם, קבלנים ויזמי נדל"ן, רשתות וזכיינים בתחום המזון, הכנסייה הקופטית ועוד, וזאת לצד לקוחות פרטיים במגוון נושאים משפטיים. במשרד פועל צוות מגוון, צעיר ודינמי שמתעדכן באופן שוטף בתקדימים ועדכוני החקיקה בתחומי טיפול המשרד.

כתובת: בן יהודה 12, פינת בן הלל, ירושלים

טלפון: 02-6240053

אתר: www.ghz-law.co.il

עורך דין לתכנון ובנייה – פיצויים בעקבות הפקעות הרכבת הקלה והמטרו


 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר