סוכת ירושלים (משמאל עם כיוון השעון), קרקס בראבו, פעילות סוכות במוזיאון ארצות המקרא (צילומים: חיים טויטו, א א בראבו גרופ, יח"צ המוזיאון)
סוכת ירושלים (משמאל עם כיוון השעון), קרקס בראבו, פעילות סוכות במוזיאון ארצות המקרא (צילומים: חיים טויטו, א א בראבו גרופ, יח"צ המוזיאון)

חול המועד סוכות 2023: מה עושים היום, ראשון, בירושלים? מגוון אירועים ופעילויות ברחבי העיר

אירועי חוצות, פסטיבלים, פעילויות טבע ואטרקציות נוספות. חול המועד סוכות 2023 - סקירת האירועים המסקרנים שמתקיימים היום, ראשון, א' חול המועד, ברחבי ירושלים

פורסם בתאריך: 1.10.23 09:24

אז מה אתם עושים בחול המועד סוכות? נדמה שאת השאלה הזו אין ירושלמי (וישראלים בכלל) שלא פוגש. בטח לא מי שיש לו ילדים. אז מה עושים בחול המועד בירושלים? ההיצע מגוון ועשיר וכולל תערוכות לכל המשפחה, טיולים בטבע, פסטיבלים, תפילות מיוחדות, אטרקציות מגוונות וגם המון אירועים בחינם.

"כל העיר" ריכז עבורכם את כל מה שיש לראות ולעשות היום, ראשון, א' חול המועד, 1.10.2023, ברחבי העיר.

מתחילים באירוע או במקום שמשלב בין קודש לחול. כזה שמצד אחד מהווה את קיום מצוות האושפיזין אך גם מלא בכל טוב תרבותי. מדובר על סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא, שהיא, כך מתדהרים בעיריית ירושלים, הסוכה הגדולה ביותר בעולם, עובדה שהיא לבדה שווה ביקור במהלך חול המועד סוכות. הסוכה תיבנה על שטח של 800 מ״ר ותארח עד 650 איש בו זמנית.

סיבות נוספות להגיע לסוכה היא ליהנות מאווירת החג, וממגוון רחב של מופעים ופעילויות לכל המשפחה. בסוכה יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים ולכל המשפחה, בהם הצגות ומופעי מוזיקה, מציאות מדומה, סדנת בלונים, חידון ירושלמי, מיכל הקטנה, תיאטרון אורנה פורת בהצגת 'מופע השטוזים', אביטל אדרי, אומן החושים אסף סולומון, החברים של ישי, הרכבים ירושלמיים, להקת פרחי ירושלים, משה פלד, אנדרדוס, רביב כנר, שולי רנד, חיים ישראל ועוד. פרטים נוספים באתר העירייה.
(סוכת ראש העיר. ראשון, א' חול המועד, 1.10, 23:00-10:30. כיכר ספרא. כניסה חופשית).


סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)

סוכת ירושלים (ראש העיר) בכיכר ספרא (צילום: חיים טויטו)


בקרבת הסוכה הגדולה בכיכר ספרא יתקיים אירוע 'פס תרבות' – אירוע חוצות במרכז ירושלים – בכיכר ציון, ברחוב יואל משה סולומון, בכיכר החתולות ובמדרחוב בן יהודה) במהלך כל ימי חול המועד. המרחב הציבורי במרכז העיר יהפוך למתחם תרבותי שוקק חיים, שבו יופיעו שחקנים בלבוש ססגוני, מיוחד, נגנים, פסלים חיים, תיאטרון בובות, אמני קרקס, תזמורות, להקות מחול ועוד.
(פס-תרבות. ראשון, א' חול המועד, 1.10, מרכז העיר. הכניסה חופשית)


בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)

בוטניפלצת בגן הבוטני (צילום: תום עמית)


חול המועד במוסדות התרבות

גם מוסדות התרבות הרבים בירושלים יקיימו פעילויות מיוחדות, סדנאות ויציעו מגוון רחב של אופציות לבילוי. כך למשל, בגן הבוטני בגבעת רם יחזירו לימי חול המועד את האטרקציה של הקיץ – בוטניפלצת. הכרת מפלצות, סדנאות יצירה, על טבע וקיימות, סוכת מבקרים, הפעלות לכל המשפחה ועוד.

במהלך הפעילות מוזמנים ההורים והילדים עם כל המשפחה להצטרף למסע להכרת הבוטניפלצות הייחודיות בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ולהנות משלל פעילויות וסדנאות ייחודיות. בגן תוקם סוכה לרשות המבקרים בה יתקיימו סדנאות לילדים ולהורים.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10. הגן הבוטני בגבעת רם. 40-25 שקל).


איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)

איך שגלגל מסתובב (צילום יח"צ מוזיאון ארצות המקרא)


במוזיאון ארצות המקרא יחגגו את סוכות עם "איך שגלגל מסתובב" – סיור פעיל וחווייתי על כוחו של הגלגל ותנועת הסיבוב. לאחר הסיור נצא אל גינת המוזיאון להתנסות במגוון פעולות ויצירות סיבוביות, ולבסוף בבית המלאכה, ניצור ונעטר קערת השבעה אישית מחימר.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10. מוזיאון ארצות המקרא. 35-25 שקלים).


קרקס בראבו (צילום: א א בראבו גרופ)

קרקס בראבו (צילום: א א בראבו גרופ)


 

 

בתיאטרון ירושלים יארחו בחול המועד את "משחקי הג'ונגל" – מופע קרקס אקרובטי וירטואוזי מצחיק מרגש וסוחף בלווי אפקטים מרהיבים וחדשניים. במרכז המופע, משחק לוח עתיק שמתעורר לחיים, וגיבורי המופע צריכים לעבור אתגרים ומכשולים, עליהם הם מתגברים באמצעות ריקוד, פעלול או אקרובטיקה מרהיבה שמבוצעת על ידי טובי אמני הקרקס מהארץ ומחו"ל שזכו בפרסים ובהכרה עולמית, בשילוב תאורה ופירוטכניקה ייחודיות ומרשימות שישאירו הן את המבוגרים והן את הילדים בפה פעור.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10, 17:30. תיאטרון שרובר בתיאטרון ירושלים. 139-39 שקלים)

מותק של פסטיבלים

פסטיבל "שירת האושפיזין" בבית הקונפדרציה הוא האירוע הגדול והמרכזי במסגרת פעילות מרכז חיים גורי לתרבות בבית הקונפדרציה, בשיתוף עיריית ירושלים. האירוע כולו מוקדש לזכרו של חיים גורי, ויתקיים על פי רוחו הפלורליסטית ואוהבת האדם. בין האירועים והמופעים – מחוות לחיים גורי, נתן אלתרמן, אצ"ג, ט' כרמי, אסתר ראב, אלחנדרה פיסרניק ועוד, מופע פתיחה המוקדש לחיים גורי ובו חיים מדבר על חיים: חיים באר מספר על חיים גורי, מופע הנעילה: אריק איינשטיין ואברהם חלפי ועוד.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10. בית הקונפדרציה. כרטיסים בבימות).


קרקס בראבו (צילום: א א בראבו גרופ)

קרקס בראבו (צילום: א א בראבו גרופ)


פסטיבל דרך בית לחם המסורתי – "מחדשים ושרים". פסטיבל של מוסיקה, אומנות, דוכנים, סדנאות אמנות, נגני חוצות, הרקדות, תיאטרון רחוב, פעילויות והפעלות לכל המשפחה בשכונת בקעה הקסומה.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10, 22:00-17:00. דרך בית לחם. כניסה חופשית).


הפסטיבל משנים קודמות (צילום: באדיבות דבורה)

פסטיבל דרך בית לחם (צילום: באדיבות דבורה)


סובב ירושלים

ואם נצא לרגע מירושלים, אבל רק לרגע ורק בעוטף את העיר, גם שם ניתן יהיה למצוא אירועים מיוחדים לחול המועד סוכות. אחד מהם הוא פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש, מבית היוצר של מפעל המוזיקה צימבליסטה. במסגרת הפסטיבל יתקיימו 8 קונצרטים באוויר הפתוח, מתחת לכיפת השמים במתחם כנסיית נוטרדאם ומול נוף עוצר הנשימה של הרי ירושלים. המופעים השונים משלבים מוזיקה קלאסית מערבית, קלאסית ערבית, מוזיקה ווקאלית, ג'אז ועוד – בהשתתפות מוזיקאים מובילים ובאווירה של רב תרבותיות. המייסד והמנהל המוזיקלי של הפסטיבל הוא המנצח ואמן כלי ההקשה – חן צימבליסטה.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10, 18:30, 20:30, 22:00, אבו גוש. 200-120 שקלים).


פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש (צילום: שלי באהרון)

פסטיבל צלילי סתיו באבו גוש (צילום: שלי באהרון)


פארק השעשועים Magic Kass הממוקם במישור אדומים, ישיק במהלך חוה"מ סוכות מבוך מראות באורך של כ-100 מ', המכיל 18 פיתולים. המבוך מורכב ממספר דרכים רצופות ובתוכן עשרות השתקפויות, בהן יצטרכו העוברים להחליט היכן אפשר להתקדם והיכן לא כדאי ולראשונה תשולב טכנולוגיה שטרם נראה בעולם בשילוב השתקפויות של דמויות ותאורה ייחודית.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10, 22:00-10:00. 100 שקלים)

מתחם DCITY במישור אדומים יארח בחול המועד סוכות את יריד העיצוב הגדול בישראל עם מאות מותגים במבצעי ענק ומחירי עודפים. היריד, שאליו צפויים להגיע מעל חצי מיליון מבקרים.
(ראשון, א' חול המועד, 1.10, 22:00-9:00. כניסה חופשית)

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר