כיתה ריקה, כיכר ספרא (צילום אילוסטרציה: pixabay.com)
כיתה ריקה, כיכר ספרא (צילום אילוסטרציה: pixabay.com)

תוספת שכר לסייעות, למידה בחוץ ועוד: חבילת הסיוע למערכת החינוך בירושלים

מערכת שעות חוויתית וחדשנית בזום, תגבור כוח האדם במערכת החינוך, תוספת שכר לסייעות שיבחרו לעבוד ביום חופשתן, הנגשת למידה בחוץ וליווי הורים – כך מתמודדים בעיריית ירושלים עם העלייה בתחלואת הקורונה

פורסם בתאריך: 16.1.22 08:24

הגל הנוכחי של הקורונה הוא הנרחב שחווינו עד כה. מדי יום נדבקים תלמידים וצוותי הוראה, ונשלחים לבידוד או ללמידה מרחוק. חלקם האחר נמצאים מאומתים לקורונה. מצב זה מקשה על קיום שגרת לימודים סדירה בבית הספר ומייצר התמודדות חדשה.

בניגוד לגלים הקודמים, בהם היו תקופות מוגדרות של למידה מהבית ותקופות אחרות של למידה פרונטלית, בשבועות האחרונים מתמודדת מערכת החינוך עם אתגר מסוג חדש – כיתות בהן מרבית התלמידים אינם בבידוד, אך מיעוט מהם נדרש ללמוד מהבית, וזאת לצד הידבקות של אנשי צוות.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


כדי להמשיך ככך הניתן בשגרת לימודים, עיריית ירושלים הרכיבה חבילת סיוע מגוונת לבתי הספר, במטרה להקל על הלמידה ולאפשר תמיכה רגשית וטיפולית גם בתוך התקופה המאתגרת הזו של עלייה בתחלואה ומספר גדול של בידודים.

מערכת שעות ירושלמית ללמידה מהבית
במטרה להקל על תלמידים הנמצאים בבידוד / חיוביים, בזמן שכיתתם ממשיכה בלמידה סדירה, הקים מינהל החינוך, דרך מרכזי החדשנות העירוניים, מערכת שעות ירושלמית ללמידה מרחוק.

מדובר במערכת שעות שבועית, בה משובצים שיעורים שונים משעות הבוקר ועד הצהריים. המערכת כוללת הן שיעורים לתלמידי היסודי והן שיעורים לתלמידי על יסודי.

כך, יכולים תלמידים מבודדים / חולים להתחבר לשיעורים השונים מהבית, וליהנות משיעורים המועברים ע"י מומחי תוכן מתחומים שונים, גם אם כיתתם אינה מקיימת למידה מרחוק.

בין השיעורים השונים המוצעים: 'המדע שסביבנו', 'חקר ציפורים', 'ביומימיקרי – לחקות את המופלא שבטבע' ועוד – שיעורי מדע אלה מועברים בידי מומחי התוכן של מרכז החדשנות 'חוות דעת' בגילה, הממוקם בטבע. שיעורים נוספים במערכת השעות הינם: 'מבוא ליזמות', 'פיקסל ארט', 'שירים וסיפורים בתנ"ך', 'דימוי גוף', 'סדנת כתיבה יוצרת' ועוד.

עיבוי כוח אדם בבתי הספר ובגנים
בשל ריבוי אנשי החינוך המצויים בתקופה זו בבידוד / חיוביים, הוקמו 3 מאגרי כוח אדם חלופיים, היכולים להתגייס כדי לעבות את כוח האדם במערכת החינוך העירונית.

סייעות בגנים
החל מהשבוע, בעקבות אישור שכר תוספתי לסייעות בגנים, סייעות יוכלו לבחור לעבוד גם ביום החופשי שלהן – באופן זה, סייעות שיבחרו לקחת חלק במהלך, יוכלו לעבוד בימים נוספים במהלך החודש, ולקבל עבור כך שכר נוסף. עד כה, עשרות סייעות בעיר התנדבו לקחת חלק במהלך זה, דבר המצמצם משמעותית את כמות הגנים שעלולים להיסגר בשל היעדר סייעות.

סטודנטים וסטודנטיות
הוקם מאגר סטודנטים שיכול להתגייס ולמלא מקום בבתי הספר, כתגבור לכוח האדם בביה"ס.

 

 

חברי המכינות הקדם צבאיות
החל מהיום, החלו לפעול חברי וחברות המכינות הקדם צבאיות בעיר בגני ילדים בהם לא נמצא תחליף לאנשי צוות חולים – זאת, על מנת לעבות את הצוות הקיים, ולמנוע סגירת מסגרות.

הנגשת למידת חוץ לכלל בתי הספר
מערכת החינוך העירונית אימצה השנה את הלמידה בחוץ כשגרה קבועה בעשרות בתי ספר. בעקבות גל התחלואה, מוצע מענה זה גם עבור בתי ספר נוספים. על מנת להקל על המעבר ללמידה בחוץ, פורסמה מפה עירונית של אתרי טבע המתאימים ללמידה, מערכי שיעור והצעות לפעילויות המתאימות לאופן הוראה זה, חיבור לקהילת מורי החוץ וקבלת כלים פרקטיים ופדגוגיים ליישום הלמידה, קו פתוח עם מומחים ועוד. כך, מתאפשרת למידה באוויר הפתוח וסיוע לצוותים חינוכיים באופן הוראה זה.

מעיריית ירושלים נמסר כי "בנוסף, בתקופה זו יותר מתמיד, מתבצעת הנגשה של השירות הפסיכולוגי-חינוכי לטובת תלמידים החווים קשיים רגשיים בעקבות גל התחלואה ומשמעותיו, כמו גם עבור צוותי הוראה".

ראש העיר משה ליאון: "בעיריית ירושלים חושבים מחוץ לקופסה, והכל כדי לאפשר, ככל הניתן, שגרת לימודים לילדי ירושלים. האתגרים רבים, המציאות מורכבת, אבל יחד, ביצירתיות, מחשבה ותושיה, נוכל לה".


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר