אילוסטרציה פתיחת שנת לימודים 1 צילומים Depositphotos-monkeybusiness
חוזרים לבית הספר (צילום אילוסטרציה: Depositphotos/monkeybusiness)

בשורה גדולה להורים: הוסר איום השביתה במערכת החינוך – שנת הלימודים תפתח מחר כסדרה

בתום משא ומתן ארוך וממושך הושגו הסכמות בין משרד האוצר, משרד החינוך והסתדרות המורים. שכר מורה מתחיל יעמוד על 9,000 שקלים, כל עובדי ההוראה יזכו לתוספת שכר של למעלה מ-1,000 שקלים, לוח החופשות יעבור התאמות ויינתן גמול למורים מצטיינים. בנוסף, בית הספר של החופש הגדול יוארך עד לסוף חודש יולי ויורחב גם לכיתות ד'. הפרטים המלאים בפנים

פורסם בתאריך: 31.8.22 09:39

שנת הלימודים תשפ"ג תפתח כסדרה, זאת לאחר שמשרד האוצר, משרד החינוך והסתדרות המורים הגיעו הבוקר, רביעי, להסכמות על הסכם קיבוצי חדש.

ההסכם, כידוע, הושג לאחר משא ומתן ארוך ומתיש, שהחל עוד בשלהי שנת הלימודים הקודמות – אז גם הושבתו הלימודים. כעת, עם גיבוש ההסכם החדש, איום השביתה שריחף מעל פתיחת שנת הלימודים מחר (חמישי, 1.9) הוסר, ומאות אלפי תלמידות ותלמידים בירושלים ובכלל יחלו את השנה כסדרה.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


להלן עיקרי ההסכמות:

– העלאת שכר לעובד הוראה המתחיל ל-9,000 שקלים ותוספות של 1,100 שקלים לכל הפחות לעובד הוראה. כמו כן, ינתן מענק התמדה של 10,000 שקלים לאחר שלוש שנים במערכת.

– העלאת שכר המנהלים המתחילים ל-19,000 שקלים.

– התאמת לוח החופשות: מוסדות החינוך יעבדו בימי אסרו חג, ל"ג בעומר ותענית אסתר. ימי האיסרו יועברו לגשר בין יום כיפור לסוכות ולמורית יינתנו שני ימי חופשה לבחירה.

– עידוד מצויינות: יינתן סל גמולי תפקיד גמיש למנהל, כך שמורים מצטיינים יוכלו לקבל גמול בשווי 400-1000 שקלים בגין ביצוע יוזמה ולקיחת תפקידים. כמו כן, מתן אפשרות לחוזים אישיים למומחים מחוץ למערכת.

– שיפור שכר בגין תפקידים נוספים:
* גמול חינוך לא יפחת מ-1,000 שקלים או גמול אחוזי הגבוה מבין השניים.
* גמול ריכוז שכבה וסגן מנהל שני לא יפחת מ- 1,100 שקלים או גמול אחוזי הגבוה מבין השניים.
* גמול ניהול גן לא יפחת מ- 1,500 שקלים או גמול אחוזי הגבוה מבין השניים.
* הגדלת גמול הייעוץ מ-12 אחוז ל-18 אחוז.
* הוספת גמול למחנכות ומנהלות גן המשלבות בכיתתם ילדים עם צרכים מיוחדים.

– העלאת שיעור המשרה המינימלי עד ל-100 אחוזים בהדרגה.

– ייעול בהליך הפיטורים.

– הארכת התקופה לקבלת קביעות לשלוש שנים.

– שקט ומיצוי עד 31.12.2026.

כאמור, לאור ההסכמות, איום השביתה הוסר, סכסוך העבודה יבוטל וצווי המניעה יימשכו מביה"ד. הסכם מפורט, יסוכם בימים הקרובים. שר האוצר הודיע שנושא המקור התקציבי למימון ההסכם יובא לדיון והחלטה בממשלה ולאחר מכן תחל עבודת ניסוח ההסכם.

בנוסף, משרד האוצר הודיע על כוונתו להאריך את בית הספר של הקיץ עד ליום 31.7 והרחבה לכיתות ד׳.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "שנת הלימודים תיפתח מחר כסדרה עם מערכת חינוך חזקה יותר ואיכותית יותר. לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן הצלחנו להביא לשינויים עמוקים שלא נראו מעולם במערכת החינוך בישראל. בראש ובראשונה, שונה העקרון מתגמול אך ורק על פי ותק לתגמול גם על מצוינות, השקעה והישגים. ההסכמות כפי שהושגו שמות במרכז גם את המורים, אבל גם את התלמידים, ההורים ומתחשבות במשק הישראלי כולו. הצלחנו להביא לסנכרון ימי חופשה בין אלו של התלמידים לאלו של ההורים ומדובר בצעד ראשון בדרך לסנכרון עמוק יותר. ממחר, למנהלים תהיה גמישות ניהולית רחבה יותר שתתבטא בשימור עובדי הוראה איכותיים ומתוגמלים בהתאם. הצלחנו לצמצם באופן דרמטי את פערי השכר בין מורים מתחילים למורים ותיקים באמצעות העלאה בעשרות אחוזים של שכר המורה המתחיל. אנחנו מסכמים תקופה מורכבת שבסופה אנחנו מעניקים ודאות להורים ולתלמידים לפחות לארבע השנים וחצי הקרובות".

עוד מסר ליברמן: "אני מודה לשרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, למזכ"לית הסתדרות המורים, גב' יפה בן דויד, להנהגת ההורים הארצית וכמובן לדרג המקצועי במשרדי שעשו לילות כימים, התעקשו על מתן מענה הולם לצרכים במערכת והתנהלו באחריות תקציבית בתקופה המאתגרת שהמשק הישראלי חווה. אני מאחל לכל תלמידי ישראל שנת לימודים פורייה ומוצלחת".

 

 

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון: ״לאחר מאמצים רבים הצלחנו להגיע להסכם מיטבי שיאפשר את פתיחת שנת הלימודים ויבטיח את היציבות לשנים הבאות. הסכם זה, לצד תהליכים מקצועיים שקידמנו בשנה האחרונה, יחזקו את מערכת החינוך ויציעדו אותה קדימה. מערכת חינוך חזקה, יציבה, עם עובדי הוראה איכותיים היא אינטרס של כולנו למען עתיד הילדים שלנו. אני רוצה להודות לשותפיי להסכמות החשובות, שר האוצר, מנכ״לית משרד החינוך, מזכ״לית הסתדרות המורים והממונה על השכר באוצר וכל צוותי המשא ומתן.״

הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן: "מדובר בהסכם פורץ דרך עבור מערכת החינוך בישראל. ההסכם משנה מקצה לקצה את מעמד המורה המתחיל, מקדם את מנהלי ומנהלות בית הספר, הן בשכר והן בכלי גמישות ניהולית, מקדם מצויינות על-ידי סל גמולי תפקיד למנהל והעסקה על-ידי חוזים אישיים, ומשדרג את השכר של כלל המורים. ההסכם מקדם את התאמת ימי החופשה במשק ובנוסף שורה של נושאים שישפרו את איכות החינוך בישראל".

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "אחרי מאבק ארוך הצלחנו להביא בשורה אמיתית לעובדי ההוראה, לשמר את תנאי ההעסקה שלהם ולשפר את שכרם לטובת מערכת החינוך. זה רק צעד ראשון שאנו מציינים בטיפול שורש שמערכת החינוך בישראל זקוקה לה".

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר: "ההסכם מביא בשורה לאנשי החינוך, עליית שכר משמעותית לכלל עובדי ההוראה בשירות המדינה, שמירה על אופק קידום לאורך כל שנות הקריירה, תוך מתן דגש מיוחד לעובדי הוראה המצטרפים למערכת. בהסכם התייחסות ייחודית למנהלים שמובילים את מערכת החינוך, הקושר בין מעמדם והאחריות הרבה בתפקידם לשכר ראוי ומתגמל. ההסכם תומך ביעדי החינוך, נותן פתרון ליועצות, רכזים חברתיים, מורות מחנכות המשלבות בכיתתם ילדים עם צרכים מיוחדים. ההסכם מקדם מצוינות בית ספרית לצד גמישות למנהל. אני מאוד לשותפיי הנאמנים בהסתדרות המורים ובמשרד האוצר על עבודה מאומצת ונחושה שהובילה להישג זה".


מחפשים דירות גן במרכז העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר