תיעוד הקטטה במיון ילדים בשערי צדק
תיעוד הקטטה במיון ילדים בשערי צדק

כיסאות וחפצים עפו באוויר – צפו בתיעוד משדה הקרב במיון ילדים בשערי צדק

משטרת ירושלים חקרה לאחרונה שני אירועי אלימות קשים בבתי החולים בירושלים. באחד האירועים - הפך חדר מיון ילדים בשערי צדק לשדה קרב של ממש, והכל בסמיכות לעגלות תינוקות וילדים

פורסם בתאריך: 5.2.24 13:50

לפני כעשרה ימים, ב-24.1.2024, הוזעקו שוטרי תחנת מוריה של משטרת ירושלים למרכז הרפואי שערי צדק, זאת בעקבות דיווח על אירוע אלימות חריג וחמור שהתפתח במיון ילדים, שכלל אלימות כלפי צוות המאבטחים של בית החולים, וביצעו מעצר של שלושה גברים (בשנות ה-20 מסילוואן), אשר הועבר לחקירה ומעצרם הוארך בבית המשפט מעת לעת.

מחקירת המקרה ועל פי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים עולה כי, הנאשמים הגיעו באותו הערב יחד עם בני משפחתם בעקבות אשפוזו של בן משפחתם. בסביבות השעה 21:45 הזעיק הצוות הרפואי במחלקת מיון ילדים את מאבטחי המוסד הרפואי בעקבות עימות שנתגלע בין הנאשמים ובני משפחתם עם הצוות הרפואי. בעת הגעת המאבטחים למחלקה, ניגשו אל הנאשמים ומשפחתם ודרשו מהם לצאת, בהתאם לנהלי המקום כי רק מלווה אחד רשאי לשהות סמוך למיטת מטופל זאת במטרה שלא לפגוע בסדר הציבורי במקום ובפרטיות המטופלים.

בתגובה לדרישה זאת, החלו הנאשמים ובני משפחתם להתווכח עם המאבטחים וסירבו בכל תוקף להיענות לדרישתם תוך שהחלו צועקים לעבר המאבטחים שניסו לבצע את משימתם והמוטל עליהם מתוקף תפקידם. בהמשך לכך, החלו המאבטחים להדוף את אותם נאשמים שבתגובה החלו לנקוט באלימות כלפי אותם מאבטחים, זאת תוך שהמאבטחים ממשיכים בניסיונות להרחיקם אל מחוץ למחלקת מיון הילדים בה מטופלים ילדים קטנים שחלקם אף בעגלות תינוק."בהמשך", כך נמסר מהמשטרה, "הקצינו מעשיהם האלימים של הנאשמים שהחלו מכים באלימות את המאבטחים תוך מהלומות באמצעות ידיהם ורגליהם, משליכים לעברם כיסאות ופח אשפה. אותם מאבטחים על אף חבלות שספגו כתוצאה מהאלימות כלפיהם, הצליחו להדוף את אותם נאשמים אלימים אל מחוץ לחדר המיון ומשטח בית החולים עד הגעת ניידות המשטרה".

בעקבות מעשים אלו ולאחר שהסתיימה חקירתם בתחנת מוריה, הוגש נגד השלושה כתב אישום לבית המשפט במהלך סוף השבוע האחרון על ידי יחידת התביעות המשטרתית בגין עבירות של תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר ובגין התנהגות פרועה במקום ציבורי, זאת לצד בקשה לבית המשפט להורות על מעצרם עד לתום ההליכים.

@@@

האירוע האלים השני התרחש בהדסה עין כרם בשבוע שעבר. לדברי המשטרה, ב-30.1.2024 בשעות הבוקר הוזעקו שוטרי תחנת מוריה אל הדסה עין כרם בעקבות אירוע אלימות מצד בעלה של מטופלת במקום כלפי הרופא המטפל. שוטרים שהגיעו אל בית החולים, עצרו את הנאשם והוא הועבר לחקירה.

 

 

מחקירת האירוע, ועל פי כתב האישום שהוגש, רעייתו של הנאשם הייתה מטופלת באחת ממחלקות בית החולים ובמועד זה העניק לה רופא המחלקה טיפול רפואי טרום הליך רפואי לו נדרשה. בשלב מסוים, נכנס הנאשם אל חדר הטיפול והחל צועק על הרופא בשל אופי הטיפול שהניק הרופא לרעייתו, תוך איומים וגידופים ובשלב מסוים, הלם באגרוף בראשו של הרופא ובעט בגופו. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו חבלות של ממש שכללו פגיעה סביב עינו וחבלות יבשות ברגליו.

הנאשם, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, נעצר על ידי השוטרים והועבר לחקירה בתחנת המשטרה ומעצרו הוארך בבית המשפט. לאחר שהושלמה מלאכת החקירה וגובשה תשתית ראייתית מספקת, הגישה יחידת תביעות מחוז ירושלים את כתב האישום נגדו לבית המשפט בגין עבירות של תקיפת עובד ציבור כדי להכשילו בתפקיד ובגין עבירת איומים, זאת לצד בקשה מבית המשפט להורות על המשך מעצרו עד לתום ההליכים נגדו.

חוקר תחנת מוריה במרחב ציון, רס"מ אבי אמר, שטיפל וחקר בשני התיקים מציין: "מדובר בשני מקרים בהם האלימות היוותה סוג של "פתרון" עבור אותם נאשמים כלפי הצוות הרפואי או מי מטעמם, תוך היעדר קבלת נורמות התנהגות בשטח בית חולים, נורמות שנועדו למען ביטחונם ושלומם של כלל המטופלים במקום. בשני המקרים שהתרחשו לאחרונה, מיד עם קבלת הדיווח והזעקת כוחות המשטרה של תחנת מוריה למקום, נעצרו הנאשמים והובלו לחקירה במשטרה. גם ניסיונות להציג מעשיהם כלא היו אלימים, הרי שעם עובדות וראיות שאספה המשטרה התקשו הנאשמים להעניק הסבר מניח את הדעת בחקירתם. לאחר שגובשה תשתית נגדם, הגישה יחידת התביעות שרואה יחד עמנו את החומרה בכל הקשור באלימות בכלל וכלפי נותני שירות ועובדי ציבור, בפרט, את כתבי האישום נגד המעורבים לבית המשפט ובקשה אף להורות על המשך מעצרם עד לתום ההליכים נגדם. משטרת מחוז ירושלים ומרחב ציון בפרט, ימשיכו לפעול ב"אפס סלחנות" באירועי אלימות וטיפול במעורבים במקרים אלו, מיצוי חקירתם והדין עמם בהתאם".

 

תגובות

3 תגובות
3 תגובות
 1. מירי

  תדייקו. אלו מחבלים שמקבלים טיפול רפואי בבית חולים ישראלי בלי לשלם כמובן וחושבים שהבית חולים שייך להם והם בעלי הבית והכל מותר להם. עונש מאסר לחמש שנים מינימום עם הרחקה מכל בית חולים ישראלי לעשר שנים לפחות זה העונש הראוי.

 2. מרי

  אזה אומץ יאלללה
  ומה בית המשפט יעשה? ישחרר אותם כמובן
  אפה ראית עונש מידתי בחיים לא
  תשאלו את עצמכם למה זה ממשיך לחזור על עצמו
  הנה למה

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר