הכביש האמריקאי (צילום: באדיבות חברת מוריה)
הכביש האמריקאי (צילום: באדיבות חברת מוריה)

'הכביש האמריקאי': נפתח לתנועה המקטע הדרומי הראשון

המקטע הראשון, הדרומי, של פרויקט 'הכביש האמריקאי', נחנך ונפתח לתנועה. המקטע הינו חלק ממערך הכבישים המרכיב את הטבעת המזרחית של ירושלים

פורסם בתאריך: 20.7.21 18:30

פרויקט הכביש האמריקאי הוא מיזם משותף לעיריית ירושלים, משרד התחבורה ובביצוע חברת מוריה. הכביש יהווה את 'כביש בגין' של מזרח ירושלים וישמש כעורק תחבורה ראשי שיקשר בין השכונות הדרומיות והצפוניות במזרח העיר. הכביש, באורך של כ-10 ק"מ, מחבר בין נחל דרגה (כביש 398) הסמוך לצור באהר שבדרום, לבין מחלף הזיתים שבצפון. סך ההשקעה הכספית בכל הפרויקט הוא כ-1.3 מיליארד שקלים.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


המקטע הראשון הדרומי של הפרויקט נפתח לתנועה בטקס במעמד ראש העיר משה ליאון, מנכ"ל העירייה איציק לארי, מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר-אדון ואורחים נוספים. המקטע השני נמצא בעבודה מתקדמת והמקטע השלישי בשלב תכנון ותקצוב על ידי משרד התחבורה.

הכביש האמריקאי ישמש ככביש עוקף לעורקי התנועה במערב העיר, כדוגמת דרך חברון, ויביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה הקיימים בצירים אלו. בנוסף, החיבור הדרומי של הכביש האמריקאי עם כביש אשר וינר מזרח החדש המוקם בימים אלה, ישפר את הנגישות ויקצר את הדרך לאזור דרום מערב העיר, כדוגמת מרכז העסקים ואזור התעשייה תלפיות, שכונת מלחה וכדומה.

החלק הדרומי של הכביש שנפתח לתנועה כולל את המקטע שבין כביש נחל דרגה (כביש 398) ועד לצומת שייח סעיד הסמוך לג'אבל מוכאבר, באורך של כ-2.5 ק"מ. המקטע כולל בין היתר כביש דו-סטרי עם נתיב לכל כיוון ומדרכות בצידם, גשר באורך של כ-230 מטר מעל לנחל דרגה ובסמוך מעבר תת-קרקעי, גשרון בצומת אל עמוד וכן מעבר חקלאי בקרבת נחל דרגה.

בנוסף, במסגרת הפרויקט בוצעו במקטע זה עבודות פיתוח נרחבות הכוללות חידוש והקמת תשתיות חדשות, שיקום והסדרת בטיחות בכבישים הסמוכים, הסדרת חניות, פיתוח נופי ועוד. סך ההשקעה במקטע הדרומי עומד על כ-150 מיליון שקלים.

ראש העיר משה ליאון: "מיזם הכביש האמריקאי הוא נדבך נוסף במהפכת התשתיות העוברת על העיר ירושלים בכלל ועל מזרח העיר ירושלים בפרט. העירייה תמשיך לפעול לשדרוג תשתיות התחבורה בעיר, להקלת עומסי התנועה ולהקלת הגישה לאזורים שונים בעיר, לרווחת כלל תושבי ירושלים".

גלעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה : הכביש האמריקאי יהווה עורק תחבורה מרכזי נוסף בירושלים ובפרט במזרח העיר. השלמת כלל הפרויקט תביא לשיפור ניכר באיכות חיי התושבים במזרח ירושלים ובתשתיות הקיימות באזור. הכביש האמריקאי מצטרף לפרויקטים נוספים אותם מנהלת ומבצעת חברת מוריה במזרח ירושלים, כחלק מיישום המדיניות של משרד התחבורה ועיריית ירושלים לפיתוח ולשדרוג כולל של מערך הכבישים והתשתיות במזרח העיר".תגובות

7 תגובות
7 תגובות
 1. לא הבנתי לאן מגיעים עם המקטע שנפתח?

  אפשר להגיע חלק לארמון הנציב?

 2. תוהה

  כרגע, אם אין מפה, זה מבחינתו כביש משומקום א' במזרח העיר לשומקום ב' במזרח העיר. אפילו גוגל לא יודע איפה זה "צומת שייח סעיד", ומאיפה אנחנו צריכים להבין מאיפה לאורכו של כביש 398 יוצא הכביש החדש?

 3. אחד שיודע

  הכביש נקרא הכביש האמריקאי מכיוון שהרעיון והתקציב בזמנו הגיעו ממקור אמריקאי (היום כפי שכתוב זה משרד התחבורה, עירייה ומוריה).
  הכביש מתחבר מכביש 398 (הר חומה-מחסום מזמוריה) ובסופו של דבר יגיע עד כביש 1 למחלף הזיתים (א-זעיים… מעלה אדומים….).
  בקרוב יתחיל פרויקט נוסף שיתחבר לכביש האמריקאי הדרומי – כביש אשר וינר. מצומת (שיקוע) אשר וינר/דרך חברון ויגיע עד למרכז הפרויקט – כיכר אשר וינר.
  הכביש האמריקאי הינו כבראשית למגה פרויקט של הטבעת המזרחית העתידית של ירושלים.
  שיהיה בהצלחה…

 4. מתעניין

  שיח סעד זה צומת בתחילת הכפר ג'בל מוכבר, שכונה הצמודה לארמון הנציב.
  ראיתי שבדף הפייסבוק ירושלים מתחדשת – מבט הציפור יש הסברים טובים לפרויקטים הנ"ל.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר