שר הבינוי והשיכון זאב אלקין ויו"ר חברת עמידר יאיר זילברשטיין (צילום: דוד פרץ)
שר הבינוי והשיכון זאב אלקין ויו"ר חברת עמידר יאיר זילברשטיין (צילום: דוד פרץ)

לקראת אכלוסן: מבצע שיפוצים בדירות הדיור הציבורי בנוה יעקב

משרד הבינוי והשיכון מקדם באמצעות החברות עמידר החדשה ועמיגור מבצע שיפוצים נרחב בדירות דיור ציבורי במטרה לאכלסן בתקופה הקרובה

פורסם בתאריך: 13.9.21 18:23

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אביעד פרידמן והנהלת המשרד, לקחו חלק במבצע שיפוצים של דירות דיור ציבורי לקראת אכלוסן לפני החגים. אלקין הגיע לתת יד בסיום השיפוצים ולקבוע מזוזה בדירה שממקומת בשכונת נווה יעקב בירושלים – שכונה בה התגוררו כל השנים הוריו.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר בזמן אמת"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר" [email protected]


מחברת עמידר נמסר כי "בעקבות פניית שר הבינוי והשיכון אלקין לשר האוצר, הוסכם על העברת תקציב מיידי של כ-20 מיליון ₪ עבור מבצע שיפוץ ואכלוס דירות הדיור הציבורי לקראת החגים".

"השר הגיע לתת יד בסיום השיפוצים ולקבוע מזוזה בדירה שבניהול חברת עמידר החדשה, בשכונת נווה יעקב בירושלים. שכונה אליה קשור השר אלקין בקשר מיוחד, מאחר ובה התגוררו כל השנים הוריו, שעלו ארצה בעקבותיו בתחילת שנות ה-90. הדירה מיועדת לאכלוס בימים הקרובים", מספרים בעמידר ומוסיפים כי "במקביל, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן והנהלת משרד הבינוי והשיכון הצטרפו למבצע השיפוצים בדירות שבניהול חברת עמיגור בעיר שדרות, במהלכם ניקו את המרחבים הציבוריים, ניכשו עשבים, צבעו קירות ועוד. זאת במסר לכלל עובדי המשרד, לחברות המנהלות את הדיור הציבורי ולכלל הציבור כי השר והנהלת המשרד רואים בהרחבת מלאי דירות הדיור הציבורי ואכלוס מהיר של משפחות הממתינות שנים לדירה, נושא הנמצא גבוה בסדר עדיפויות של המשרד".

"בהתאם לכך, משרד הבינוי והשיכון הגיע לסיכום חסר תקדים עם משרד האוצר בתקציב הקרוב, על הוספת כ- 5,000 יחידות דיור חדשות למלאי הדיור הציבורי. זאת לצד יציאה למבצע השיפוצים הרחב לקראת החגים, אשר לצורך מימושו הגיע המשרד סיכם עם האוצר על הקדמת תקציב של כ-20 מיליון ₪ באופן מיידי עבור פרויקט שיפוצים גדול שהתחיל לפני כשבועיים וחצי במטרה לאכלס כ-300 משפחות הממתינות לדיור הציבורי, בכדי לנצל את כל הדירות הקיימות בדיור ציבורי שלא אוכלסו תקופה ארוכה, עקב צורך בביצוע עבודת נרחבות בהן", עוד מספרים בעמידר.

יצוין כי העברה תקציבית זאת הינה במשך לסיכום התקציבי, לפיו בשנתיים הקרובות המשרד יקבל כ-366 מיליון ₪ עבור שיפוץ ותחזוקת הדיור הציבורי.

"מבצע השיפוצים מתבצע בדירות שלא אוכלסו מזה תקופה מאחר שלא היה תקציב לשפצן, זאת לאחר שלוש שנים בהן התנהל המשרד עם תקציב המשכי לפיו היה ניתן לשפץ רק שיפוצים מסכני חיים", מדגישים בעמידר ומציינים כי "מטרת פרויקט השיפוץ לאפשר את אכלוסן של דירות אלו במהירות האפשרית ולאכלסן לקראת חגי תשרי או בסמוך להם".

עבודות השיפוץ כבר החלו בשטח ומבוצעות באמצעות החברות המשכנות של המשרד: עמידר החדשה, עמיגור, חלמיש, שקמונה, ושו"פ. במסגרת השיפוץ לאכלוס חוזר, מבצעת הכנת דירה לקליטת דיירים חדשים לאחר עזיבת הדיירים הקודמים, נבדקות מערכות החשמל, האינסטלציה, ארונות המטבח והאלומיניום וככל הנדרש הן מתוקנות או מוחלפות, הדירה נצבעת ועוברת ניקוי יסודי.


השר אלקין (צילום: דוד פרץ)

השר אלקין (צילום: דוד פרץ)


שר הבינוי והשיכון זאב אלקין: "קורת גג היא צורך בסיסי לכל אדם, וכאשר נכנסתי למשרד הבינוי והשיכון הצבתי כיעד את הקידום בכל ערוץ אפשרי של יכולת אזרחי ישראל להגיע לדיור בתחושת ביטחון וכבוד. אני מודה לכל המשתתפים במבצע השיפוץ הזה שיאפשר לעוד משפחות הממתינות לדירה להיכנס לדירות ראויות בתקופה הקרובה".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אביעד פרידמן: "זוהי מחויבות לאומית ומוסרית לדאוג לאוכלוסיות המוחלשות בקרבנו. משרד הבינוי והשיכון פועל לכך במהלך כל השנה והיום גם בהתנדבות בשטח עצמו על מנת להביא לאכלוס מוקדם ככל האפשר של הדירות ע"י ממתינים לפני החגים".

יו"ר חברת עמידר יאיר זילברשטיין: "בפתחה של שנה חדשה, בהובלת שר השיכון, זאב אלקין ומשרד הבינוי והשיכון אנו מוציאים אל הפועל פרויקט נרחב לאכלוס מאות משפחות הזכאיות לדיור ציבורי בדירת קבע. בהזדמנות זאת, אאחל למשפחות התחלה מוצלחת במשכנם החדש ושנה טובה ובריאה".

מ״מ מנכ"ל עמיגור ארז שני: "נעשה מאמץ עליון בסיוע משרד השיכון והבינוי להאיץ את פעילות האכלוס ולגרום לכמה שיותר משפחות להכנס לדירתם  החדשה לפני החג. אנו מתרגשים לראות את את ההתגייסות של משרד הבינוי והשיכון ועובדיו לנושא קידום האכלוס ושיפור המראה החיצוני של מבני הדיור הציבורי. זוהי ראשית חדשה לקראת השנה הבאה ואנו מקווים להמשך תנופת העשייה בנושא".


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר