התוכנית בואדי ג'וז (הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים)
התוכנית בואדי ג'וז (הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים)

מרחיבים את התעסוקה בעיר: אושרה התוכנית להקמת המתחם העסקי בוואדי ג'וז

עיריית ירושלים אישרה השבוע את התכנית להקמת המתחם העסקי בוואדי ג'וז. התכנית קובעת בכל מגרש היקף מגורים בשיעור של 10% מזכויות הבניה, לצורך תמריץ לבניה של כלל המתחם.

פורסם בתאריך: 19.10.21 18:39

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה השבוע את התכנית להקמת המתחם העסקי בוואדי ג'וז, שפותחה ביוזמה משותפת של העירייה ושל משרד ירושלים ומורשת.בשכונת ואדי ג'וז קודמה תכנית להסדרה ופיתוח השכונה, אשר חילקה את השכונה למתחמים. אחד המתחמים הוא כאמור המתחם העסקי, שממוקם ברחוב וואדי ג'וז. ל"כל העיר" נמסר כי "התכנית משתרעת על שטח של כ-80 דונם, ממוקמת בין רחוב עותמאן בן עפאן מדרום, הגובל בתכנית מע"ר מזרח, דרך הרחוב הראשי בוואדי ג'וז, המאופיין בבניה של סככות ובניה לא חוקית, המשמשת למסחר, מלאכה ומוסכים, ועד לשדרות האוניברסיטה העברית מצפון".

בעיריית ירושלים מדגישים כי התכנית קובעת היקפי בניה לתעסוקה בשטח של כ- 200 אלף מ"ר לתעסוקה, מסחר, מלונאות ו-10 אחוזים מגורים. הבינוי יהיה בגובה של 8 קומות במגרש הדרומי ועד 14 קומות במגרש הצפוני באופן מדורג. התכנית קובעת בכל מגרש היקף מגורים בשיעור של 10 אחוזים מזכויות הבניה, לצורך תמריץ לבניה של כלל המתחם, וקובעת כי לאורך רחוב וואדי ג'וז תשולב חזית מסחרית פעילה ורציפה והסדרה של רחוב עותמאן בן עפאן, המשמש חיבור בין שכונת וואדי ג'וז למע"ר מזרח ולעיר העתיקה.

יצוין כי התוכנית במימון עיריית ירושלים ומשרד ירושלים ומורשת והיא חלק מהחלטת הממשלה לחיזוק ומיצוב אגן העיר העתיקה. כמו כן, מגישת התכנית היא הרל"י (הרשות לפיתוח ירושלים), ועורך התכנית הוא משרד ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים.

ראש העיר משה ליאון: "אני שמח על אישור תוכנית נוספת במזרח ירושלים למען התושבים. התכנית מציעה הקמת מרכז תעסוקה גדול במזרח ירושלים שיביא להרחבת אפשרויות התעסוקה ויגביר את השתתפות תושבי מזרח ירושלים בכוח העבודה בעיר".

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "אישור הקמת מתחם העסקים בואדי ג׳וז הוא בשורה מצוינת עבור ירושלים. התוכנית מייצרת לתושבי מזרח ירושלים אפשרויות תעסוקה חדשות ומתקדמות, מפתחת את האזור כמרכז תיירותי נוסף בירושלים ומחזקת את כלכלת העיר. משרד ירושלים ומורשת בראשותי ימשיך לפתח ולקדם את ירושלים לטובת כלל תושבי העיר״.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר