(הדמיה: אדריכל סטפנטי קוריק – גיאו בן גור אדריכלים בע"מ)
(הדמיה: אדריכל סטפנטי קוריק – גיאו בן גור אדריכלים בע"מ)

בשורה לתושבי מזרח ירושלים: אושרה התוכנית לפיתוח אזור תעסוקה בשכונת א-טור

עיריית ירושלים אישרה אתמול, רביעי, את התוכנית לפיתוח אזור תעסוקה בשכונת א-טור במזרח ירושלים. עיריית ירושלים: "מטרת התכנון היא לאפשר תעסוקה איכותית והעלאת רמת החיים לתושבי מזרח ירושלים"

פורסם בתאריך: 21.10.21 21:23

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה אתמול, רביעי, להפקדה את התכנית לפיתוח אזור תעסוקה בשכונת א-טור. התכנית תכלול כ-100,000 מ"ר לשטחי מסחר, תעסוקה ותעשיה.מעיריית ירושלים נמסר כי "כחלק ממהלך משמעותי של פיתוח אזורי תעסוקה במזרח העיר, בשיתוף פעולה בין עיריית ירושלים למשרד ירושלים ומורשת, מקודמות מספר תוכניות לאזורי תעסוקה בשכונות מזרח העיר. מטרת התכנון היא לאפשר תעסוקה איכותית והעלאת רמת החיים לתושבי מזרח ירושלים, ובנוסף – להעלות את רמת הנשים המועסקות, ובכך לשפר את המצב הסוציו-אקונומי של התושבים".

עוד נמסר כי "התכנית בשכונת א-טור נמצאת על קצה גבול השיפוט של העיר, בחיבור ישיר לכביש ירושלים – ים המלח, בסמוך למחלף הזיתים. שטח המתחם כ-45 דונם, שמוחזק כקרקעות בבעלות פרטית. התכנון לווה בהליך שיתוף התושבים, על-מנת לתת מענה נכון להרחבת והסדרת כבישים, חלוקת המגרשים, ומתן זכויות הבניה".

בעיריית ירושלים מציינים כי התכנית תכלול כ-100,000 מ"ר לשטחי מסחר, תעסוקה ותעשיה, כאשר המסחר ילווה את הצירים הראשיים, ושימושי התעסוקה שעלולים ליצור בעיות מבחינה סביבתית, יורחקו משטחי המגורים הגובלים בתכנית. כאמור, תכנית זו היא חלק מפיתוח כוללני לשכונות מזרח העיר, ותוכניות דומות בשכונות אום טובא ועיסאוויה, נמצאות בשלבים מתקדמים של אישור.

ראש העיר משה ליאון: "אנו משקיעים בפיתוח אזורי תעסוקה בכל רחבי העיר, ובכלל זה במזרח ירושלים. זאת, כדי לאפשר לרבים מתושבי מזרח העיר אפשרויות תעסוקה מגוונות. אנו פועלים במטרה לצמצם פערים ולאפשר הזדמנויות לכל תושבי העיר.
ירושלים מאוחדת, מזרח ומערב, במעשים".


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר