נת"צ בירושלים (למעלה משמאל עם כיוון השעון), חניון שז"ר, כביש המנהרות, הדמיית ההפרדה המפלסית בצומת הגבעה הצרפתית (צילומים: חברת מוריה, שיכון ובינוי sky video. צילום הדמיה מורדגן)
נת"צ בירושלים (למעלה משמאל עם כיוון השעון), חניון שז"ר, כביש המנהרות, הדמיית ההפרדה המפלסית בצומת הגבעה הצרפתית (צילומים: חברת מוריה, שיכון ובינוי sky video. צילום הדמיה מורדגן)

בהיקף כספי של כ-2.3 מיליארד שקלים: תוכנית העבודה לפיתוח ירושלים לשנת הקרובה

במסגרת התוכנית, החברה תנהל ותבצע בשנה הקרובה, פרוייקטי תחבורה גדולים, הכוללים בין היתר את המשך הקמת מערך הרכבות הקלות בעיר וכבישים, פיתוח ותשתיות, פיתוח אורבני והקמת מבני חינוך וציבור

פורסם בתאריך: 31.12.21 07:50

ממשיכים לפתח את ירושלים: דירקטוריון חברת מוריה – החברה לפיתוח ירושלים, בראשותו של יו"ר דירקטוריון החברה, ראש העיר משה ליאון, אישר אתמול, רביעי, את תוכנית העבודה של מוריה לשנת 2022. במסגרת התוכנית שאושרה, מוריה תנהל ותבצע בשנה הקרובה, פרוייקטי תחבורה גדולים, הכוללים בין היתר את המשך הקמת מערך הרכבות הקלות בעיר וכבישים, פיתוח ותשתיות, פיתוח אורבני והקמת מבני חינוך וציבור, בהיקף כספי כולל של כ-2.3 מיליארד שקלים.

יצוין, כי זו השנה השלישית ברציפות שבה מציגה חברת מוריה היקפי פעילות החוצים את רף ה-2 מיליארד שקלים בשנה, ומשקפים ביצועים של מאות פרויקטים הניכרים באופן בולט ברחבי ירושלים.

"חברת מוריה, היא החברה העירונית הגדולה בישראל ואחת מחברות התשתית המובילות בארץ", אומרים בעיריית ירושלים ומוסיפים כי "החברה, הפועלת בירושלים וסביבתה, משמשת כזרוע הביצוע המרכזית של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה".


חניון שז"ר בפרויקט הכניסה לעיר (צילום: חברת מוריה)

חניון שז"ר בפרויקט הכניסה לעיר (צילום: חברת מוריה)


בין הפרויקטים המרכזיים בתוכנית העבודה של מוריה לשנת 2022, נכללים הפרויקטים הבאים:

• ביצוע עבודות התשתית של הרכבת הקלה (אינפרא 1), בשיתוף תוכנית אב לתחבורה: סיום סופי של הארכת הקו האדום (הקו הקיים) , ביצוע מתקדם של הקו הירוק וביצוע של מספר מקטעים של הקו הכחול.

• פרוייקטי חניוני "חנה וסע" בסמיכות לקווי הרכבת הקלה; הקמת נתיבי תחבורה ציבורית וכן חניונים ומסופים לאוטובוסים; המשך ביצוע פרויקטים בכניסות לירושלים – פרויקט רובע הכניסה לעיר (חניון והפרדה מפלסית שז"ר), פרויקט ההפרדה המפלסית בגבעה הצרפתית ופרויקט הכפלת המנהרות בכביש 60, וכן המשך ביצוע עבודות בכבישים במזרח העיר.


נתיב תחבורה ציבורית בעיר (צילום: חברת מוריה)

נתיב תחבורה ציבורית בעיר (צילום: חברת מוריה)


• הקמת מבני חינוך ומבני ציבור חדשים במערב ובמזרח העיר. מוריה, צפויה למסור לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) שתחל בחודש ספטמבר 2022, 11 מבני חינוך חדשים בעיר ובהם 86 כיתות לימוד חדשות, הכוללות בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום.

• קידום פרויקטים אורבניים רבים לרווחת תושבי העיר ובכלל זה, פיתוח שכונות כדוגמת שכונת מורדות ארנונה ורמת שלמה, שדרוג רחובות ברחבי העיר, הקמת פארקים, שצ"פים ועשרות גני משחקים, בניית מתקני ספורט ומבני דת ועוד.


הפרדה מפלסית בצומת הגבעה הצרפתית (הדמיה: מורדגן)

הפרדה מפלסית בצומת הגבעה הצרפתית (הדמיה: מורדגן)


ראש העיר ויו"ר דירקטוריון מוריה משה ליאון: "מדובר בבשורה ענקית לתושבי ירושלים ובאחד הצעדים החשובים לפיתוח העיר. תכנית העבודה של חברת מוריה לשנת 2022 תמשיך את מהפכת הבנייה והתשתיות שעוברת העיר ותצעיד אותה כמה צעדים קדימה. אנו ממשיכים לבנות את ירושלים".

 

 

מנכ"ל עיריית ירושלים איציק לארי: "חברת מוריה הוציאה לפועל מאות פרויקטים בעיר ובסביבתה, במקצוענות, יסודיות, הקפדה על פרטים ובעיקר במסירות ואהבה. לפנינו שנה מרובת פרוייקטים, רובם אסטרטגיים לעיר ולסביבה, לתושבינו ולמבקרינו. אין לי ספק שזו תהיה שנת תוצאות מעולה.תודה על שנה רבת פעלים ופרויקטים ובהצלחה במימוש התוכנית המורכבת והמסועפת לשנת 2022. סומך עליכם שהתוצאות יהיו מצוינות".


פרויקט כביש המנהרות (צילום: שיכון ובינוי sky video)

כביש המנהרות (צילום: שיכון ובינוי sky video)


מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר-אדון: "אישור תכנית העבודה של מוריה לשנת 2022 בהיקף כספי של כ-2.3 מיליארד שקלים, מבטאת הלכה למעשה את תנופת העשייה בפעילות החברה בפיתוח ושדרוג העיר ירושלים המורגשת ברחבי העיר, וכן את יישום מדיניות עיריית ירושלים ומשרד התחבורה בהפיכתה של ירושלים לעיר פורצת דרך ומובילה בישראל בתחומי התחבורה והתשתיות, זאת לצד פיתוח אורבני נרחב והקמת מבני חינוך וציבור חדשים במערב ובמזרח העיר. אנו גאים להוביל מאות פרויקטים המעצבים את פני הבירה, ולקחת חלק מרכזי ומשמעותי בבניינה של ירושלים".


הבית החדש שלכם מחכה בלוח הנדל"ן של ירושלים


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
 1. חקירת קשרי הקבלנים

  עוד לא סיימו להרוס את כיכר צרפת ולהחריב את הכביש ברחוב אוסישקין וכבר מדרכת המלך ג'ורג' ,עוברת תהפוכות עם 2 פועלים …
  היד נטויה גם לכביש שלמה המלך ופקקי ענק הצפויים בו , לפני כביש מס' 1 .הפקקים הללו יגיעו עד ימין משה ויותר ,אם לא ירוסן ראש העיר . עתה נישאלת סוגיית קשריו עם קבלנים למיניהם ( כפי שהיה בזמנו עם פרשיית " הולילנד").

 2. ועדת חקירה על שידרוגים מיותרים

  כל עבודות הפיתוח במקומות הכי פחות נחוצים והמיותרים בהחלט ,מעוררים תהיות ושאלות בדבר
  המניע האמיתי . יש מקום לשאלות בדבר קשרי
  ראש העיר עם קבלנים למיניהם והקצבת משאבים
  יקרים לפרויקטים מיותרים והזויים . למה הרסו את גן הסוס ובנו אותו מחדש??? מה לא תקין בכיכר צרפת ,שהרסו ומשקמים על חשבוננו בתקציב עתק ( פוליטיקה נגד הפגנות ???) . למהי מידרכת קינג ג'ורג' מפריעה ולמה פועל אחד ,הורס אותה בקטע ארוך . להקים ועדת חקירה
  שתגלה שחיתויות בעירייה . ראש העיר הבא : עופר ברקוביץ' !!!

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר