כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: קרדיט: maroke/depositphotos.com)
כיתה ריקה (צילום אילוסטרציה: קרדיט: maroke/depositphotos.com)

נתונים טובים לפני תחילת הלימודים – הורי תלמידי ירושלים מרוצים ממערכת החינוך בעיר

מתוצאות הסקר שנערך על ידי עיריית ירושלים עולה כי 81% מההורים הביעו שביעות רצון גבוהה מרמת הלימודים, 67% מההורים לתלמידים במערב העיר בוחרים את בתי הספר לפי הערכים והרמה ופחות לפי מיקום גיאוגרפי, ולמעלה מ-90% מההורים במזרח העיר היו מעוניינים בלימודי עברית

פורסם בתאריך: 16.8.22 08:35

מסקר שנערך על ידי עיריית ירושלים, באמצעות מינהל החינוך, עולה כי קיימת שביעות רצון גבוהה מאוד מהחינוך הירושלמי בקרב הורי התלמידים. הסקר הופץ במגוון בתי הספר במגזר הכללי, הערבי ובחינוך המיוחד ולקחו בו חלק מעל לכ-20 אלף הורים, שהביעו אמון רב במערכת החינוך העירונית.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


הסקר נערך לראשונה באמצעות האינטרנט, בשונה משנים קודמות, בהן נערך כסקר טלפוני ופנה להורים לתלמידים מ-284 מוסדות חינוך. במסגרתו נבדקו מספר נושאים ובהם: קשר בין תלמיד למורה, קשר בין הורה למוסד, אקלים בית ספרי, איכות לימודים ועוד. הסקר הופץ למשך 17 ימים במספר דרכים שונות, כגון 'פייסבוק', הודעות SMS וגם על ידי מנהלי בתי הספר וארגון ההורים העירוני.

מתוצאות הסקר עולה כי 80% מההורים הביעו שביעות רצון גבוהה מרמת הלימודים במגזר הכללי ו-75% מכלל העיר.

בעירייה מציינים כי במגזר הכללי לקחו חלק כ-190 מוסדות. בסקר השתתפו 10,113 הורים ושביעות רצונם מהמוסדות גבוהה מאוד. כמו כן, 67% מהם בוחרים את בתי הספר לפי הערכים והרמה, ופחות לפי מיקום גיאוגרפי.

על פי הסקר, במזרח העיר שביעות רצון ההורים במגמת עלייה, ומוצבת במקום גבוה עם 69%. בסקר באזור זה לקחו חלק 10,344 הורים לילדים שלומדים ב-94 מוסדות. לפי הנתונים, למעלה מ-90% מההורים במזרח העיר, היו מעוניינים בלימודי עברית.

תחושת המוגנות בבתי הספר במזרח העיר קיבלה גם היא ציון גבוה – 75%. כמו כן, גם במזרח העיר רוב ההורים בוחרים את בתי הספר לפי הרמה הלימודית ולא בשל הקרבה הגיאוגרפית – 60%.

תוצאות הסקר מעלות עוד, כי בחינוך המיוחד 84% מההורים הביעו שביעות רצון גבוהה. 86% העידו על תקשורת טובה עם המערכת והמורים.

מלבד שביעות הרצון הגבוהה של ההורים ממערכת החינוך הירושלמית, כפי שעולה בסקר, ישנן מספר נקודות לשיפור, ובהן יצירת חשיפה גבוהה יותר לסקר בקרב ההורים והפצתו על ידי כלל מנהלי בבתי הספר, בעיקר בקרב המגזר הכללי.

"אנו רואים חשיבות רבה בסקר ובתוצאותיו ובכוונתנו להמשיך ולפעול למען החינוך הטוב ביותר עבור ילדנו", עוד מציינים ומדגישים בעירייה.

ראש העיר משה ליאון: "מערכת החינוך הירושלמית מוכיחה את עצמה שוב. הורים לתלמידים במוסדות החינוך השונים הביעו שביעות רצון גבוהה ממערכת החינוך בעיר. אין ספק שההשקעה בחינוך מניבה פירות. נמשיך להעניק לתלמידים בעיר את כל הדרוש להצלחתם".


מחפשים דירת 4 חדרים בצפון העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר