קמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית (צילום: דוברות האוניברסיטה)
קמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית (צילום: דוברות האוניברסיטה)

אחרי ההכרזה על סכסוך עבודה, ולקראת סוף סמסטר א' באוניברסיטאות: המרצים החלו לנקוט בעיצומים – שיבוש מהלך הבחינות

העיצומים ייכנסו לתוקף באופן מיידי וכוללים מספר אוניברסיטאות, ביניהן האוניברסיטה העברית. "לא רצינו להגיע לרגע הזה אבל ההתנהלות מצד הנהלות האוניברסיטאות, בגיבוי של גורמי המדינה, לא הותירה לנו ברירה אחרת", אומרת יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות

פורסם בתאריך: 29.1.23 17:36

המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות הודיעה לאחרונה כי לאחר שסכסוך העבודה נכנס לתוקף, ולאחר שוועד ראשי האוניברסיטאות, יחד עם הממונה על השכר במשרד האוצר והות"ת, המשיכו בגישתם לפיה הם לא מביעים כל עמדה לגבי דרישת ארגוני הסגל ומקיימים רק "פגישות סרק" בכדי להעביר זמן ולא במטרה להגיע לפתרונות אמיתיים, החליטו חברי המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות כי הם נוקטים בעיצומים.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


מחפשים דירת 3 חדרים במרכז העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


להלן הצעדים הראשונים עליהם הוחלט:

•חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות יבדקו עבודות ובחינות של סמסטר א' אבל לא יעבירו ציונים.

•חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות לא יעבירו נוסח של בחינות למועדי ב'.

•חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות יימנעו ממתן מענה לסטודנטים בפניות הקשורות בבחינות סמסטר א'.

העיצומים ייכנסו לתוקף באופן מיידי וכוללים את האוניברסיטאות: העברית, בן-גוריון, בר-אילן, חיפה, הטכניון, ת"א ומכון ויצמן.

פרופ' ענת זעירא, יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות, מסבירה כי "לאחר הגשת סכסוך העבודה, קיווינו כי ור"ה, האוצר והות"ת ייאותו לדון עימנו בדרישה שאותה אנו מעלים בפניהם כבר חודשים רבים, ולהציג תקציב מוגדר כדי לדון בהסכם שהסתיים כבר לפני למעלה מ-3 שנים, אך לצערנו – זה לא קרה. אולי כדאי להזכיר למי ששכח: המוסדות להשכלה גבוהה הם קטר הצמיחה של המשק הישראלי. הקיפאון במו"מ משקף את הזלזול של האוניברסיטאות, בגיבוי משרד האוצר, בחברי הסגל ובאוניברסיטאות שהן בית הגידול של כלל אנשי המקצוע המניעים את המשק והבסיס להישגים המצויינים של ישראל כמדינה". 

פרופ' זעירא מוסיפה: "חשוב לנו לומר: לא רצינו להגיע לרגע הזה. מקום העבודה שלנו והסטודנטים שלנו יקרים מאוד לליבנו, אבל ההתנהלות מצד הנהלות האוניברסיטאות, בגיבוי של גורמי המדינה, לא הותירה לנו ברירה אחרת. אנחנו לא מבקשים תוספת לבסיס השכר, רק ביקשנו לעדכן את שכרנו בהתאם לשחיקה הקיימת. מעבר לצעדים המדודים, הזהירים והמדורגים המתוכננים לתקופה הקרובה, ככל שלא תהיה התקדמות מיידית ומספקת במו"מ עימנו, ניאלץ לנקוט בצעדים ארגוניים נוספים שיחריפו בהדרגה. עדיין לא מאוחר, ואנחנו מקווים שהמו"מ יתקדם באופן ענייני ואינטנסיבי כך שהפגיעה בסטודנטים תהיה מזערית". 

כזכור, עילת סכסוך העבודה שהוגש ב-02.01.2023: התנהלות בדרך שמנוגדת ליחסי העבודה הקיבוציים רבי השנים במקום העבודה ובחוסר תום לב; גרירת רגליים במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי חדש לאחר שהאחרון הסתיים לפני שנים; ניהול המשא והמתן בחוסר תום לב ובדרך בלתי מקובלת, באופן שהביא את המשא והמתן לסף מבוי סתום.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר