פעילות מעצרים (צילום: דוברות המשטרה)
פעילות מעצרים (צילום: דוברות המשטרה)

פייק ניוז לקראת הרמדאן: גל מעצרים במזרח העיר

בשבוע החולף התגברו הקריאות והפרסומים המסיתים ברשתות חברתיות בשפה הערבי. כדי למנוע התלקחות - 20 חשודים ממזרח ירושלים נעצרו

פורסם בתאריך: 10.3.24 11:27

חמ"ל התודעה של משטרת ירושלים, שתגבר את פעילותו לקראת חודש הרמדאן, סייע בשבוע החולף באיתור ובמעצר של כ-20 חשודים בהסתה ובפרסומי פייק ניוז, שמטרתם להעביר את השטח לפני תחילת החג המוסלמי החשוב.

המעצרים ופעילות החמ"ל נערכו במסגרת ההיערכות המיוחדת של משטרת המחוז לחודש הרמדאן שיחל השבוע ויימשך חודש ימים.

המטרה – לבצע את החלטת הדרג המדיני ולאפשר את קיומון של התפילות והחגיגות כמדי שנה.

במשטרה, כאמור, נערכו מבעוד מועד, כשניסיון העבר מלמד כי יש מי שרוצה לנצל את ימי הרמדאן להפצת שמועות ו״פייק ניוז״, תוך פרסום מעוות של המציאות ברשתות החברתיות. ביניהם ארגוני טרור וגורמי טרור, המנצלים את החג להסתה ולפרסומים כוזבים ביחס למציאות בירושלים, בעיר העתיקה ובפרט בהר הבית.

"בימים האחרונים", כך אומרים במשטרת ירושלים, התגברו באופן ניכר הקריאות והפרסומים המסיתים והמעוותים הללו ברשתות חברתיות בשפה הערבית, בעיתוי שאינו מקרי. בשבועיים האחרונים, שוטרי מחוז ירושלים ביצעו פעילות מבצעית נחושה וריכוז מאמץ נגד מסיתים במזרח ירושלים ועצרו 20 חשודים בעבירות הסתה, הזדהות ותמיכה בטרור. נגד חלקם כבר הוגשו כתבי אישום ו/או הצהרות תובע והחקירה בעניינם של מרביתם עודנה מתנהלת בימים אלו".

במשטרה מציינים עוד כי: "בזכות התאמות מבצעיות שבוצעו ופעילותה של המשטרה בירושלים לצד התנהלות אחראית של מרבית האוכלוסייה באזור, בחמשת החודשים האחרונים נמנעו אירועים חריגים בגזרת הר הבית והתפילות התקיימו כסדרן ללא חריג, זאת חרף הניסיונות הבלתי פוסקים של ארגון הטרור חמאס, שלוחיו ותומכיו, לייצר הסלמה במקום- זאת כאמור ללא הצלחה".

 

 

הסתה ופרסומים כוזבים המופצים ברשתות השונות, מייצרים בחלקם השפעה על צעירים ועל התנהלותם במקומות הקדושים ובכלל. פרסומים אלו כוללים מידע כוזב, ותרחישי אימה מצד גורמים מסיתים וארגוני טרור, שלהם אינטרס להתסיס את השטח ולהרוס את חודש הרמדאן, גם במחיר חילול המקומות הקדושים.

הקריאות משולבות בפרסומים כוזבים ותבהלה, הם ניסיון להנדס תודעה ולתווך באופן מעוות מציאות שגויה בהר הבית ובמקומות הקדושים. פרסומים אלו מלווים בגרפיקה, חלקי סרטונים וסיסמאות מנותקות מהמציאות, ולעיתים במוזיקה ועיצוב המוסיפים לאפקט ההפחדה/הסכנה.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול ולאפשר את קיום תפילות הרמדאן בבטחה בהר הבית לצד שמירה על הביטחון והבטיחות במקום, נמסר. "השוטרים ימשיכו לשמור על שלום הציבור, בטחונו ובטיחותו בירושלים ובכל מקום אחר.

 

"לצד טיפול נחוש ובלתי מתפשר במסיתים, בפעילי טרור ובמחוללי הפרות סדר, המשטרה קוראת לציבור שלא לתת יד לקיצוניות, להסתה ולשמועות כוזבות, לא להישמע להם ולא לקחת בהם חלק".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר