תיעוד האירוע האלים בשוק (מתוך מצלמות האבטחה - באדיבות המשטרה)
תיעוד האירוע האלים בשוק (מתוך מצלמות האבטחה - באדיבות המשטרה)

קשה לצפייה: צפו בתיעוד האלימות האכזרית בשוק מחנה יהודה

במשך שתי דקות היכו מנהל בר בשוק ואחד מעובדים אדם אחר באגרופים, בעיטות ואלה - גם כשהוא מוטל על הרצפה חסר אונים. לאחר מכן, נעלו את העסק ועזבו את המקום, כשהם מותירים את הקורבן חבול. בית העסק, יש לציין, נסגר ל-30 יום בצו משטרה

פורסם בתאריך: 1.4.24 09:22

לפני כשבועיים בערך, משטרת ירושלים הוציאה צו סגירה לאחד הברים בשוק מחנה יהודה, בשל אירוע אלימות חמור שהתרחש. כעת מתברר שמדובר על אירוע אלימות שבו תקפו מנהל המקום ביחד עם אחד העובדים אדם אחר באלימות אכזרית, וכשסיימו – הותירו אותו כשהוא חבול על הרצפה ועזבו את המקום.

האירוע האלים התרחש ב-15.3 לפנות בוקר, כשמשטרת ירושלים הוזעקה לשוק בשל דיווח על אדם שמוטל חבול ומדמם על הרצפה. מחקירת האירוע עלה כי הקורבן הותקף על ידי בעלי בית העסק ואחד מעובדים באלימות אכזרית.

עוד עלה מחקירת המשטרה כי מעט לאחר השעה 4:00 לפנות בוקר באותו היום, התפתח ויכוח בין הנאשמים לבין הקורבן ובמהלכו דחף אחד הנאשמים, מנהל בית העסק, את הקורבן והפיל אותו על הרצפה, עלה והתיישב על פלג גופו העליון והכה אותו באגרופים נמרצים לפניו, פעם אחר פעם.



במקביל לכך, ניגש אחד מעובדי בית העסק אל פתח המקום, נטל חפץ דמוי אלה ואז החל לחבוט בקורבן בחוזקה ברגליו באמצעות אותה אלה, כשכל אותה העת מנהלו ממשיך להכות גם הוא את הקורבן באגרופים ובעיטות. במשך כ-2 דקות המשיכו השניים להכות בכל חלקי גופו את הקורבן המוטל על הקרקע באלימות.

בסרטון אבטחה שאיתרו החוקרים נראה מנהל העסק יוצא אל הקורבן כשאלה בידו וניגש בחזרה אל הקורבן, שכבר אז היה שרוע על הרצפה חסר אונים, ומכה באמצעות האלה בחוזקה את הקורבן בגופו ובפניו. לאחר שסיימו את התקיפה האכזרית – נעלו השניים את העסק ועזבו את המקום.

 

 

במסגרת החקירה שנפתחה במשטרה ונוכח הממצאים והראיות שנאספו, כבר באותו היום נעצר עובד בית העסק (28, בית שמש) לחקירה. במהלך השבוע החולף, המשטרה איתרה את הנאשם (33, ירושלים) הנוסף וגם הוא נעצר לחקירה בימים האחרונים.

במקביל להליך הפלילי, הורה קצין משטרה לאחר בחינת מכלול הנסיבות והשיקולים ובהתאם לסמכותו, על הוצאת צו סגירה מנהלי לבית העסק בעקבות מקרה האלימות הקשה שהתרחש בפתחו ובו נטלו חלק כאמור, בעליו ואחד העובדים המקום.

בימים האחרונים לאחר השלמת החקירה בתחנת לב הבירה במחוז ירושלים וגיבוש תשתית ראייתית, הוגש נגד השניים כתב האישום בבית משפט ע״י התביעה המשטרתית בירושלים בגין עבירת פציעה בנסיבות מחמירות באמצעות נשק קר ע"י שניים או יותר, לצד בקשה להורות על מעצרם עד לתום ההליכים.

"כשנחשפנו לתיעוד האלימות הקשה והמתמשכת במקום, הבנו את חומרת המעשה שבוצע על ידי בעל עסק ועובד שלו", מסר סגן ניצב ליאור בן שלום, קצין החקירות והמודיעין בתחנת לב הבירה. "מדובר בתיעוד שלא מותיר מקום לספק ואין אף סיבה בעולם שתצדיק התנהגות פסולה ופלילית שכזו. עוצמת האלימות שננקטה כלפי אותו קורבן שהוכה נמרצות בכל חלקי גופו, כלי התקיפה שבו השתמשו ומשך התקיפה- מעידים על מסוכנותם וחומרת המעשה. כבר באותו היום, נעצר אחד הנאשמים לחקירה בתחנת לב הבירה ומעצרו הוארך בבית המשפט. במקביל גילינו כי הנאשם השני גייס את עצמו למילואים, כנראה בכדי לחמוק ממעצר, ובשיתוף עם גורמי צה"ל הוא נעצר בהמשך והועבר לחקירה במשטרה. בסיום החקירה התוקפים הואשמו, ולצד ההליך הפלילי בית העסק שלהם נסגר בהליך מנהלי. אנחנו נמשיך בפעילות נחושה נגד האלימות במרחב הציבורי עד למיצוי הדין עם כל מי שיפגע באחר".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר