חסימות ברחוב הרצוג לכיוון עזה (צילום: ש.ה)
חסימות ברחוב הרצוג לכיוון עזה (צילום: ש.ה)

יום של הפגנות בירושלים: כעת – רחוב קפלן נסגר לתנועת כלי רכב. חסימות נוספות בקרוב

החל משעות אחר הצהריים ועד למחר, שלישי, צפויות להתקיים בירושלים הפגנות נגד הממשלה מבית הנשיא דרך גבעת רם ועד הכנסת. במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים וגם חוסמים כבישים כבר בשעות הבוקר המוקדמות. כל הפרטים

פורסם בתאריך: 17.6.24 08:12

עדכון אחרון: 17.6.24 15:26

תחת הכותרת 'מפילים את ממשלת המשתמטים והחורבן' צפויה להתקיים היום, שני, שוב הפגנת ענק של ארגוני המחאה נגד הממשלה. לקראת ההפגנה, שצפויה למשוך אליה רבבות, ייחסמו לתנועת כלי רכב צירים רבים – חלקם אף משעות הבוקר.

ההפגנה, בהובלת 'אחים לנשק' צפויה לכלול צעדה מבית הנשיא (החל מהשעה 16:00) דרך גבעת רם ועד הכנסת, כאשר בסיום ההפגנה בכנסת המארגנים הודיעו כי ינסו לצעוד אל עבר רחוב עזה – בסמוך למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במשטרת ירושלים נערכים להגעתם של רבים למחאה, ובהתאם לכך צפויים במהלך היום שינויים משמעותיים בהסדרי התנועה.

במשטרה מציינים כי "מאות שוטרים ולוחמי מג״ב יפעלו לשמור על הביטחון, הסדר הציבורי והחוק, וכן להכווין את התנועה באזור".

כהכנה מקדימה למראות לא נעימים, אולי אף אלימים, שצפויים להיראות בהפנה – במשטרה אומרים כי "מטרת הפעילות המשטרתית הינה לאפשר את חופש המחאה והביטוי כחוק, לשמור על שלומם וביטחונם של המוחים ומשתמשי הדרך, למנוע אלימות וונדליזם ולשמור על הסדר הציבורי. הכל תוך איזון מתבקש בין חופש הביטוי והמחאה לחופש התנועה, וצמצום הפגיעה בשגרת החיים התקינה בירושלים ובצירי תנועה ראשיים המובילים לעיר".

ההפגנה, כפי שניתן ללמוד מהודעת המשטרה תואמה מראש ואם יישמרו המוחים והמפגינים על המתווה שסוכם – לא צפויים עימותים כאלה ואחרים בינם לבין השוטרים – מה שסביר להניח לא יקרה, אבל עוד חזון למועד.

השינויים בהסדרי התנועה:

– החל משעות הבוקר, ייחסמו לתנועה רחוב קפלן, ורחוב עזה בקטע שבין רחוב מטודלה לרחוב הזז. בהמשך היום בשעות הצהריים ייחסם לתנועה רחוב זוסמן, ותורחב החסימה ברחוב עזה עד לכיכר פריז.

– בשעות הערב צפויים להיסגר לפרקי זמן קצובים ובהתאם לצורך, הרחובות: לורך, רופין, בן צבי- מרבין ועד רופין, רמב״ן, רבין- מלורך ועד בן צבי.

– ייתכנו חסימות נוספות ברחובות נוספים ואלו המובילים למקטעים אלו.

לאור החסימות – צפויים עומסי תנועה באזור מרכז העיר ולבטח שגם באזור הכניסה לירושלים.

 

 

המשטרה מפרסמת הנחיות למפגינים:

– בעת הגעה למחאה – יש לנסוע כחוק במהירות המותרת והמתאימה לתנאי הדרך. כל הפרעה ושיבוש מכוון של התנועה בצירים – אסורה ומהווה עבירה על החוק.

– חל איסור מוחלט לקיים מחאות בשטח חסינות הכנסת או לבצע מעשים שישבשו את הפעילות התקינה במשכן. מחאה תתאפשר במתחם ההפגנות הייעודי שהוקצה לשם כך ושבו התקיימו מחאות רבות בעבר.

– בהתאם לפסיקת בימ״ש והוראות הדין: לא תתאפשר מחאה בסמוך לבתיהם הפרטיים של נבחרי ציבור. המחאה תתאפשר רק במרחק המותר ובמקום שהוקצה לכך בלבד.

– בהתאם לחוק ולפסיקת בימ״ש – קיום תהלוכה בצירי תנועה מותנה בתיאום ואישור מראש של המשטרה. חל איסור לקיים תהלוכות בניגוד לחוק.

– במהלך המחאה חל איסור על הבערת אש, לרבות לפידים ומדורות. מעשה מסוכן זה מהווה עבירה פלילית וייאכף בהתאם.

– לא תתאפשר חסימת צירים ראשיים שלא תואמה עם המשטרה וכל ניסיון לפגיעה קשה בשגרת החיים בירושלים ובחופש התנועה של אלפי הנהגים ותושבי ירושלים. המחאה תתאפשר במקומות שהוגדרו לכך בלבד.

– יש להישמע להוראות השוטרים בשטח ולהימנע מכל גילוי אלימות וונדליזם. מעשים פסולים ופליליים מעין אלו יטופלו באפס סובלנות.

– חל איסור על הטסת רחפנים באזור, ללא תיאום ואישור מראש של המשטרה.

עוד מפרסמת המשטרה המלצות לנהגים ומשתמשי הדרך לאור החסימות השונות:

– בעקבות עומסי התנועה הצפויים, מומלץ להימנע מנסיעה באזור הכנסת בשעות הערב. מומלץ להסתייע ביישומי הניווט ו/או בשירות התחבורה הציבורית אל העיר ירושלים ובתוכה.

– ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות ובסובלנות. יש להישמע להוראות השוטרים שיפעלו להכווין את התנועה.

"משטרת ישראל הינה משטרה של כולם, ורואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית", נמסר לסיכום. "כפי שהיה בעבר, המשטרה תפעל לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק ובהתאם למתווה שאושר. מנגד לא נאפשר התפרעויות והפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק, וכל פגיעה בגוף, ברכוש או בסמלי שילטון".

לו"ז המחאה כפי שפורסם על ידי המארגנים

16:00 – צעדה מבית הנשיא בהובלת "אחים לנשק".
18:00 – תתקיים צעדה של האקדמיה, החלוקים הלבנים, מאבק החינוך ובריאות הנפש מגבעת רם.
19:00 – התכנסות להפגנת ענק מול הכנסת.
– בתום העצרת נקיים צעדה לרח' עזה 35.

עוד מסרו המארגנים: "אנו קוראים לכם להישאר לישון במחנה אוהלים מול הכנסת, כדי להמשיך בפעילות המחאה שתימשך במהלך יום שלישי כולו, עד להפגנת נוספת ענק בשלישי בערב. הביאו ציוד אישי, מזון, שק״ש וכלי רחצה. ניתן לקבל אהלים ומזרונים במקום".

תגובות

7 תגובות
7 תגובות
 1. דיסוננס קוגניטיבי

  אלו שקוראים להשתמטות ועודדו באופן עקיף את החמאס לתקוף ב-7 באוקטובר, קוראים לממשלת ישראל "ממשלת ההשתמטות". ברור.

 2. יהודה

  אנרכיסטים לא יעזור לכם כשלתם בכל דרככם להפיל את מר בנימין נתניהו מכהונתו כראש ממשלה רק הוא ימשיך להוביל את עם ישראל כדאי שתבינו זאת

 3. מוטי

  הימין, כמעט 20 שנים בשלטון, נתניהו ראש ממשלה 16 שנה. הגיע הזמן שתפתחו עניים ותהיו מוכנים להבין מי הוביל את המדינה לכאוס שבו היא נמצאת עכשיו. כל תשובה שלא תוביל לביבי היא רק הטייה.

 4. יו

  בשעה שחיילנו הגיבורים מהציונות הדתית נלחמים ושופכים דם חבורת האפסים אחים לנזק אוכלים שותים והורסים את המדינה וזה בגבוי של הרועמת לממשלה .ובג"ץ תבינו הגלגל יתהפך עליך פעם

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  להעיף את הבוגדים השמאלנים האלו מהמדינה….

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר