שכונת גוננים
שכונת גוננים

גוננים: 10 מיליון שקלים לשדרוג השכונה

על רקע ההזנחה של פארק גוננים והתשתיות בשכונה: הערב, שני, צפוי להיערך מפגש תושבים בנושא עבודות הפיתוח. מנגד, בוועד גוננים טוענים כי "מדובר בתוכניות ישנות"

פורסם בתאריך: 16.10.17 10:10

סוף כל סוף – תקציב עירוני לשדרוג שכונת גוננים בסכום כול של כ-10 מיליון שקלים. הערב, שני, 16.10, בשעה 20:00, צפוי להתקיים במרכז ג'ינוגלי מפגש תושבים עם נציגי מינהלת ההתחדשות העירונית בנושא. בעירייה מצינים כי מטרת המפגש היא "למחשבה משותפת על פיתוח המרחב הציבורי, שדרוג הגינות ושדרוג התשתיות".

  

בעירייה מוסיפים ומציינם כי מדובר יהיה בסדרת מפגשים. ביום ראשון הקרוב, 22.10, ייערך מפגש נוסף בין רחוב טוביה לרחוב דוד אלכסנדריון; ביום רביעי הבא, 25.10 יתקיים מפגש בין רחוב אלכסנדריון לרחוב אליעזר בן יאיר; ביום ראשון, 29.10 המפגש ייערך בין רחוב בן יאיר לרחוב קנאי הגליל; ב-31.10 – בין רחוב קנאי הגליל לרחוב ניתאי הארבלי; וב-5.11 יתקיים מפגש אחרון בין רחוב ניתאי הארגבלי לרחוב פתח תקווה.

גוננים התחדשות עירונית


מנגד, יוסי סעידוב, חבר בוועד גוננים טוען שמדובר בתוכניות ישנות: "מדובר בתוכניות ישנות בנות חמש שנים ויותר שהעירייה הוציאה מהמגרות בעקבות מחאת תושבי גוננים על ההזנחה השכונתית המתמשכת. מעגל התנועה בהורקניה הוא אחד מתוך שלוש מעגלי תנועה שתוכננו בעקבות דרישת התושבים ולא בוצעו עד היום. שני המעגלים הנוספים הם ברחובות קנאי הגליל והתקופה  – צמתים מסוכנים, עתירי תאונות דרכים שהעירייה הזניחה וממשיכה להזניח. גם הרצועה הירוקה שהעירייה מתפארת בה בהודעות לעיתונות קודמה ותוכננה על ידי התושבים כבר לפני חמש שנים, ולצערנו טרם בוצעה".

 

עוד מציין סעידוב: "הודעת העירייה לפיה מתקיים שיתוף ציבור בנוגע לתוכניות ההתחדשות העירונית היא הטעייה מכוונת. כבר לפני חצי שנה קידמה העירייה שינוי קיצוני בתוכנית הפינוי בינוי בשכונה ואישרה הקמת בנייני מגורים בגובה תשע קומות בכל רחבי השכונה – זאת בניגוד גמור לכל עמדות התושבים שהוצגו בכל הכנסים בעניין בשנים האחרונות. תוכניות ההתחדשות של העירייה שאושרו על ידה כבר לפני שמונה שנים הם כישלון בכל פרמטר, התושבים מסרבים לשתף פעולה עם תוכניות הפינוי בינוי המתעלמות מהחוזקות ומהיתרונות המאפיינות את גוננים ומספר היתרי הבנייה שאושרו או נמצאים בצנרת העירונית הם בודדים.

"מאבק תושבי גוננים נגד ההזנחה המתמשכת של העירייה ממשיך להתרחב", מוסיף סעידוב, "העירייה מפקירה את הגנים ובתי הספר ואין לילדינו מענה בתוך השכונה. המוסדות הקהילתיים לא מתפקדים, שירותי הרווחה קרסו, פעילויות תרבות ופנאי במרכזים השכונתיים הברר וג'ינוגלי הופסקו בפתאומיות והתשתיות במרחב הציבורי מתאימות למדינת עולם שלישי. העירייה מנותקת מהתושבים, פועל משיקולים פוליטיים מעוותים וראש העיר ניר ברקת לא קידם שום תוכנית משמעותית למען התושבים בקדנציה השנייה שלו".

כזכור, כפי שפורסם ב"כל העיר" בפארק גוננים החדש נרשמת הזנחה בתשתיות. עוד התלוננו התושבים על מקרי אלימות בפארק – בחודש יולי הותקף ילד כבן 13 במוט ברזל בידי חבורת נערים – תושבים טענו כי לא מדובר במקרה בודד, אלא במסכת מתמשכת של בריונות מצד קבוצת נערים המבלה בפארק גוננים ומאיימת על המבלים במתחם. כמו כן, עוד פורסם ב"כל העיר" כי תושבים המתגוררים בשכונת גוננים מתלוננים על חוסר הנגישות במדרכות ברחבי השכונות. במכתב ששיגרו התושבים לראש העיר ניר ברקת ולבכירים נוספים לפני כחודש, הם מפרטים את המפגעים הכוללים כלי רכב החונים על המדרכות, גדרות שחוסמות את המעבר התקין על המדרכות, פחי אשפה שמוצבים עליהן ואזורים שלמים בהם אין מדרכות כלל. לדברי התושבים, הולכי רגל, נכים עם כסאות גלגלים והורים עם עגלות אינם יכולים לעבור במדרכות ונאלצים לרדת אל הכביש. 

 

פארק גוננים (צילום: מיכל פישמן-רואה)

פארק גוננים (צילום: מיכל פישמן-רואה)

בעירייה מוסיפים ואומרים כי לפרטים נוספים ניתן לפנות למינהל קהילתי דרום או במייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר