בועז ישראל (צילום: יח"צ)
בועז ישראל (צילום: יח"צ)

מדוע הקבלנים הירושלמים זועמים על עיריית ירושלים?

יו”ר ארגון בוני ירושלים והסביבה בועז ישראל במכתב לברקת: “אי ההתחשבות בבוני ומפתחי ירושלים היא סטירת לחי לעוסקים במלאכה”. הפתרון המתגבש - סגן ראש העיר מאיר תורג’מן מקדם לרגל שנת היובל לעיר הענקת עיטורים ל־15 אישים, במקום ל־12

פורסם בתאריך: 19.2.17 11:36

ארגון בוני ירושלים והסביבה זועמים על ראש העיר ניר ברקת, לאחר שגם השנה, זו הפעם השלישית, לא יוענק עיטור יקיר העיר לנציג מטעמם. במכתב שנשלח השבוע למנכ”ל הארגון יוסי שכטר על ידי מזכיר ועדת יקיר ירושלים נכתב כי מועמדותו של שלמה קוטלר, שהוגשה על ידי הארגון לקבלת העיטור, לא אושרה בוועדת השיפוט למרות שבדיוני הוועדה “בלטה מאוד דמותו הייחודית וניכר כי בעשייתו ובתרומתו הרבה, ירושלים התברכה”.
במכתב זועם של יו”ר הארגון בועז ישראל לראש העיר ניר ברקת הוא מציין בין השאר כי “זו השנה השלישית בה לא עומד נציג בוני ומפתחי ירושלים לקבל עיטור יקיר ירושלים. פניתי אליך מספר פעמים בעניין חשיבות הענקת עיטור יקיר ירושלים לבוני ומפתחי ירושלים. עמדתי על כך שכל הבנייה והפיתוח בירושלים שאתה מתפאר בה – ובצדק – נעשית על ידי בוני ומפתחי ירושלים בעבודה מעשית, בעבודת כפיים. נמסר לנו שאתה מגיש לאישור סופי של מועצת עיריית ירושלים רשימה של 12 האישיים שנבחרו לקבל את עיטור יקיר העיר לשנת תשע”ז, ואיש מבוני ומפתחי ירושלים אינו כלול בה”.
ישראל מדגיש כי “ברשימת הנבחרים
לקבלת עיטור יקיר ירושלים מופיעים: ארבעה פרופסורים, שני רבנים, שני אנשי חינוך ופוליטיקאי אחד. אנו רואים את אי ההתחשבות בבוני ומפתחי ירושלים כסטירת לחי לעוסקים במלאכה”. בהמשך הוא כותב: “האם יש ללמוד מהחלטה זו שבתקופתך אין הערכה לפועלנו ויש התעלמות מבוני ומפתחי ירושלים? להזכירך, קודמיך בתפקיד העריכו את פעולות בוני ירושלים והעניקו מידי שנה עיטור יקיר ירושלים לנציג בוני ומפתחי העיר. אנו כארגון דומיננטי בעיר ירושלים, נשקול את צעדינו ונעשה כל שביכולתנו לתיקון העוול”.
בהמשך למכתב, במהלך ישיבת הנהלת העיר, שהתקיימה השבוע בעירייה, הציע מ"מ וסגן ראש העיר מאיר תורג’מן (ירושלים תצליח) לברקת להגדיל השנה, לרגל שנת היובל, את כמות העיטורים מ־12 ל־15, על מנת שנציג של ארגון הקבלנים יזכה לקבל עוד השנה עיטור. “העליתי השבוע את הסוגיה בחריפות גדולה במהלך ישיבת ההנהלה”, מספר תורג’מן ל”כל העיר”, “וראש העיר הסכים לבחון את הנושא והחליט שהוא רוצה להתייעץ עם ועדת השיפוט. בגלל שהשנה אנו חוגגים 50 שנה לאיחוד העיר, הצעתי שהשנה נעניק ל־15 אנשים את עיטור יקיר ירושלים, במקום ל־12”.
לאחר הישיבה אמר יו”ר הארגון ישראל: “אנו מודים למאיר תורג’מן על התערבותו המהירה בנושא, ובטוחים שראש העיר יפעל במהרה כפי שהבטיח לתורג’מן”.

מאיר תורג'מן. צילום: ארנון בוסאני

יש לציין כי 12 האישים שנבחרו לקבל את עיטור יקיר ירושלים לשנת תשע”ז הם: פרופ’ שלום רוזנברג, ד”ר איתי זמרן, הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, פרופ’ חליל אבו דאלו, פרופ’ מנחם רון וכסלר, מרדכי עדיקה, עליזה ששון, אליהו גבאי, דוד בלומברג, הרבנית חנה הנקין, פרופ’ איה אברמוב והרב יחזקאל פוגל. כזכור, אות יקיר ירושלים מוענק על ידי ראש העיר מאז שנת 1967, ובשנים האחרונות הועבר הליך הבחירה על ידי ברקת לוועדת שיפוט בלתי תלויה, בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל.
מהעירייה נמסר: “עם כניסתו לתפקיד העביר ראש העיר את הליך הבחירה לשתי ועדות שיפוט בלתי תלויות, בראשות שופט עליון בדימוס וללא מעורבות פוליטית. בוועדות השונות חברים למעלה מעשרה חברים המייצגים את כלל האוכלוסיות בירושלים, והראייה לכך היא כי מדי שנה נבחרת רשימה ראויה ומכובדת של יקירי ירושלים, המורכבת מכלל גווני האוכלוסייה בעיר. השנה הוגש מספר רב במיוחד של 79 מועמדים מתוכם נבחרים 12 על ידי הוועדה. לצערנו, לא ניתן לחלק את הפרס לכל המועמדים, אף כי רובם ככולם ראויים ומכובדים”.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר