מנגל על מנוף נשלח על ידי מינהל העבודה

הטירוף והרשלנות באתר בנייה ברמות: מפעיל מנוף הדליק מנגל בגובה רב

צפו בווידאו: עגורנאי הדליק מנגל בתוך תא העגורן בזמן שהוא עובד בגובה באתר בנייה ברמות; מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה השעה את העגורנאי מתפקידו למשך חודש ימים, אתר הבנייה נסגר בצו בטיחות עקב ריבוי ליקויים

פורסם בתאריך: 21.7.19 12:35

מפעיל מנוף הדליק מנגל בתא העגורן, בעת שהוא עובד בגובה רב. המקרה התרחש ביום חמישי שעבר באתר בנייה בשכונת רמות – מפעיל העגורן צילם את המנגל שהוא הדליק, והסרטון הגיע למינהל הבטיחות במשרד העבודה.

הבוקר, ראשון, הגיעו מפקחי מינהל העבודה לאתר הבנייה והשעו במקום את העגורנאי מתפקידו למשך חודש ימים "עקב התנהלות רשלנית ומסוכנת באתר בנייה א.ג.ט.א.ל בירושלים, בנוסף נסגר אתר הבנייה כולו בצו בטיחות כולל עקב ריבוי ליקויים", כך נמסר הבוקר ממינהל העבודה.  •  תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


"העגורנאי צילם את עצמו והפיץ את הסרטון לאנשים שונים תוך שהוא מתגאה במעשיו", נמסר ממינהל העבודה. "מדובר בהתנהלות רשלנית ומסוכנת ועל כן, היום בבוקר הגיעו מפקחי מינהל הבטיחות, מלווים במפקחת אזורית מטעם משרד העבודה והרווחה לאתר הבנייה לבירור מיידי מול העגורנאי ומנהל העבודה בשטח".במינהל העבודה מספרים כי "העגורנאי הודה במעשיו ולהגנתו טען כי מדובר במנגל חשמלי ולא עם אש גלויה, בתגובה נמסר לו כי מדובר בהתנהלות רשלנית שעלולה היתה לעלות בחיי אדם. לאחר תום הבירור, רשיונו של העגורנאי נלקח והוא הושעה מיידית למשך חודש ימים על ידי מפקח עבודה ראשי בפועל, ופרטים על כך נמסרו למנהל העבודה במקום".

"התנהלות העגורנאי העלתה חשד ממשי לתרבות רשלנית כוללת באתר ובמסגרת פעילות האכיפה במקום נמצאו ליקויים חמורים נוספים באתר כגון: כבלים חשופים העלולים לגרום להתחשמלות, גידורים חסרים בפתחים ובפירים, ליקוי בפיגומים ועוד. כתוצאה מכך נסגר האתר כולו בצו בטיחות כולל עד להשלמת כל הליקוים, בנוסף להשעיית העגורנאי".

הממונה על זרוע העבודה, מרדכי אלישע מסר: "מדובר במקרה מסוכן מאד שאין לעבור עליו לסדר היום. הנחיתי את מינהל הבטיחות בזרוע העבודה לפעול מיידית ובכל האמצעים הדרושים, כנגד העגורנאי שעשה שימוש רשלני ומסוכן ביותר שעלול היה לפגוע בעובדים ובציבור בצורה החמורה ביותר. מזה זמן רב שאנו מתריעים על התרבות הרשלנית והמזלזלת באתרי הבנייה ומפצירים בקבלנים להבטיח יישום הוראות הבטיחות ושמירה על חיי אדם. נמשיך לנקוט ביד קשה כלפי כל מי שיפעל באופן לא בטיחותי ויעבור על דרישות החוק, עד שנראה שינוי ממשי בנושא".תגיות:

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר