הדמיית תוכנית מתחם משרד ומעון ראש הממשלה (הדמיה: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים)
הדמיית תוכנית מתחם משרד ומעון ראש הממשלה (הדמיה: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים)

ירושלים: אושרה תוכנית מתחם משרד ומעון ראש הממשלה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בירושלים אישרה השבוע את התוכנית, כשכעת ניתן יהיה להוציא היתרי בנייה. שטח המתחם, שממוקם בין שדרות רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, כ־33 דונם

פורסם בתאריך: 29.1.17 15:18

בשבוע שעבר אושרה ההקמה של מתחם משרד ומעון ראש הממשלה באזור הכניסה לעיר, אותה קידם מינהל הדיור הממשלתי. האישור עבר ביום שני בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה. מדובר למעשה באישור הסופי, כשכעת ניתן יהיה להוציא את היתרי הבנייה. התוכנית קודמה כחלק אינטגראלי מפרויקט קריית הלאום, והיא מהווה נדבך חשוב בתוכנית הכוללת של הקמתו. כידוע, במסגרת פרויקט זה, אמורים בהמשך כלל משרדי הממשלה ומוסדות השלטון להעתיק את מקומם למתחם קריית הלאום.

יצוין כי מתחם משרד ומעון ראש הממשלה ממוקם בין הרחובות שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, מצפון למשרד החוץ וממערב למשרד מבקר המדינה וחניון הלאום. גובה הבנייה המתוכנן במתחם צפוי לנוע בין חמש לשמונה קומות, בדומה לבינוי העירוני שמקיף אותו. כמו כן, התוכנית כולה מתפרסת על שטח של 33 דונם, כאשר המתחם כולו יוקף בגדר בנויה לאורך שדרות רבין ושדרות הנשיא השישי, וברחובות הסובבים יינטעו שדרות עצים.

המתחם שיוקם במסגרת התוכנית, משלב בין משרד ראש הממשלה, על אגפיו השונים, למעון הרשמי, ומיועד לשמש את כלל ראשי הממשלה העתידיים. גורם במינהל התכנון אומר שהקונספט המנחה מאחורי התכנית הוא שבדומה לבית הלבן בוושינגטון ארצות הברית, הוא הנגישות של כלל האגפים – על משרד ראש הממשלה, ביתו ומתחם קבלת אורחים, כשכולם מרוכזים יחדיו.

מבנה המשרדים מהווה את החלק הארי של התכנית, והקומפלקס מתוכנן כשתי קשתות כשבמרכזן רחבת טקסים עגולה. המעון נמצא מצפון-מערב למבנה המשרדים והוא כולל רחבה מקורה המיועדת לאירוח באווירה ביתית יותר. עוד צפויה התוכנית לשלב אלמנטים של בינוי ירושלמי, ובהם אבן ירושלמית, פתחי אור טבעי וכו'.

כידוע, עלות התוכנית, שנאמדה תחילה בכ־650 מיליון שקל, גררה ביקורת גדולה על גובה התקציב שאושר לפרויקט. על רקע זה מציין גורם במינהל התכנון כי "זה לא אותו פרויקט ראשוני שהיה כשהתחילו לדבר עליו, לא אותו פרויקט שגרר ביקורת, אלא פרויקט שצומצם בהיקף שלו באופן משמעותי, ולפי הנראה גם העלויות נמוכות בהרבה".

אולם, ל"כל העיר" נודע כי ישנן טענות של גורמים שונים שקשורים לפרויקט כי בסופו של דבר העלות המוערכת היא גבוה יותר, כשגורמים מסוימים טוענים כי התוכנית אף חצתה את רף מיליארד השקלים.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר