סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)
סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

איך הפך המאמן האישי של אולמרט לבעלים של סטודיו Be1 לאימונים פונקציונליים בירושלים

הוא הכניס לכושר את בנימין נתניהו ואהוד אולמרט, עבד עם שחקני בית"ר על היכולות האתלטיות, שיקם ספורטאים מקצועיים וחובבים רבים מפציעות, אימן באופן אישי עשרות אנשי עסקים ושיפר את חייהם של מאות ירושלמים. עם ניסיון של יותר מ-20 שנים כמאמן, רוני הלל, שהחל לבלות בחדר כושר מגיל 16, פתח את הסטודיו Be1 רק כדי להפוך את האימון גם לבילוי שלכם. רק אל תצפו לגישת סבלנית בזמן שאתם מזיעים

פורסם בתאריך: 11.3.18 10:57

הימים הם ימי ראש העיר אהוד אולמרט. רוני הלל, המאמן הצעיר בחדר הכושר של מצודת דוד מקבל טלפון משולה זקן. "שלום, שמענו עליך רבות", היא מפתיעה אותו, "נשמח מאוד אם אהוד יגיע אליך לאימון התרשמות". הלל לא חשב פעמיים, אמר כן וכבר למחרת בשעה שש בבוקר התייצב בעבודה. כשהוא נכנס לחדר הוא ראה את אולמרט כבר מזיע על ההליכון. "הוא רץ מחמש וחצי לפנות בוקר על קצב 15", נזכר השבוע המאמן, "הבנתי שיש לי עסק עם משוגע לאימונים והתאמתי את עצמי ללקוח".

ואכן, מאותו רגע במשך שנים ארוכות, גם בהיותו ראש הממשלה, אולמרט לא עזב את הלל. הוא התאמן כמעט מדי יום ואפילו כשנחת בסידני לצפות במשחקים האולימפיים, הוא התקשר להלל והתגאה שמיד עם ההגעה למלון הוא יצא לריצה של כמה שעות. רק כשהשב"כ החלו לשלוט בלו"ז ובעיקר במסלול של הראיס, השניים נפרדו. "למדתי ממנו הרבה", מסכם הלל את החוויה, "יש לו חלק גדול בהתפתחות שלי כמאמן ובעיקר בביטחון העצמי שלי לכוון גבוה".

 

 

הלל אימן גם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את שגריר ישראל באו"ם בעבר, דורי גולד, את חבר הכנסת ואיש העסקים אראל מרגלית, ועוד שורה ארוכה של אושיות ירושלמיות. עכשיו, אחרי שעבד עם השמנת של ירושלים, הוא רעב להביא את התורה שלו להמונים – אימונים אישיים בירושלים. זו בדיוק הסיבה שלפני חמישה חודשים הוא פתח את Be1 הסטודיו שלו לאימונים פונקציונאליים במתחם הסינמה סיטי.

שיר הלל

רוני הלל (43) עוסק בספורט מאז שהוא זוכר את עצמו. הוא אומנם לא היה ספורטאי מקצועי מעולם, אבל התחומים בהם היה פעיל כנער, התחברו מאוחר יותר בחייו הבוגרים ובמודע או שלא היוו את הבסיס המקצועי שלו. "כנער רצתי 100 מ' ושיחקתי כדורגל באולמות", הוא נזכר, "במקביל, כבר בגיל 16 התחלתי לבלות בחדר כושר".

הלל לקח את הבילוי הזה והפך אותו לקריירה. "ב-1998 התחלתי לעבוד כמאמן כושר בירושלים במועדון סייבקס", הוא מספר, "בשנת 2000 כבר ניהלתי את הסניף בירושלים ומאוחר יותר ניהלתי מקצועית את הרשת כולה".

הרשת מנתה אז שישה סניפים והלל ניהל אותה ביד רמה. הוא בנה לעצמו שם בתחום וירושלמים רבים החלו לעלות לרגל למכון שהיה ממוקם במלון 'מצודת דוד'. קברניטי בית"ר ירושלים ששמעו על המאמן המוכשר החלו לשלוח אליו שחקנים לעבודה אישית מעבר למסגרת הקבוצתית ומשם הכל היסטוריה.

 

סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

 

"הם הגיעו אליי בעיקר לשיפור יכולות אתלטיות ולשיקום פציעות", הוא מספר, "בין השחקנים שליוויתי באופן אישי אפשר לציין את אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן, מאור מליקסון, שלומי ארבייטמן וברק יצחקי, שבדיוק החלו את דרכם בבוגרים של בית"ר".

במועדון של ארקדי גאידמק הבינו שמדובר בנכס, החליטו להציע לו חוזה ובקיץ 2010 הלל הפך לאחד הרכישות המוצלחות של הצהובים. "שימשתי מאמן כושר ראשי במועדון במשרה מלאה במשך שלוש שנים", הוא ממשיך, "עבדתי עם שחקנים מובילים כמו גל אלברמן, איציק קורנפיין, דן איבינדר, כריסטיאן אלברז, דריו פרננדז, אבי ריקן, אלי דסה, שי חדד, אריאל הרוש ועוד רבים אחרים. העבודה הזו אפשרה לי לשלב את הידע שלי מהאתלטיקה, מהכדורגל ומחדר הכושר, ופתחה אותי מקצועית להרבה דברים חדשים".

 

סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

 

 

 

הלל לקח את הידע המקצועי שרכש, שיטות האימון שפיתח, השם שבנה והחל לעבוד עם ספורטאים נוספים, אבל לא רק. "במהלך השנים האלה ליוויתי ספורטאים מקצועיים בענפים מגוונים כמו ג'ודו, סקי מים, כדורגל ועוד", הוא מרחיב, " אבל לא הסתפקתי בזה. רציתי להביא את הבשורה לקהל הרחב. רציתי לגעת באנשים ולהשפיע על אורח החיים שלהם, אז התחלתי ללוות אנשי עסקים בתהליכים משני חיים, הכרוכים באורח חיים בריא, תזונה נכונה, מקסום יכולות ומצוינות".

משפר חיים

מכאן הדרך למכון משלו היתה קצרה. "המחשבה לפתוח סטודיו משלי קיננה בראשי שנים רבות", מגלה הלל, "אני טוען שדברים קורים כשהם צריכים לקרות. הרעיון היה לפתוח מקום בו אוכל לגעת בכמה שיותר אנשים, להשפיע עליהם ולהוביל אותם למקום הרבה יותר טוב בחייהם. ראיתי בזה סוג של שליחות".

לפני כשלוש שנים חזר הלל עם הבשורה מתערוכת ספורט גדולה בגרמניה. "הבנתי שעולם האימונים הולך לשני כיוונים", הוא מספר, "האחד, חזרה לבסיס. שימוש במוטות, בדמבלים ומשקל גוף. הכיוון השני הוא יציאה מחדרי הכושר הגדולים וההמוניים למועדוני בוטיק. לאנשים נמאס שלא מסתכלים עליהם, לא מתקנים אותם ולא עוקבים אחרי ההתקדמות שלהם".

עכשיו היה צריך רק לבנות קונספט ייחודי שימשוך אליו הרבה אנשים, למצוא מקום ולתת לו שם שיעביר את כל התורה של המאמן הנחוש. "הרעיון היה לתת ללקוח הכל במקום אחד. שהלקוחות שלי יזכו לאימונים ברמה גבוהה עם ציוד ברמה גבוהה", הוא מספר על תהליך ההקמה, "רציתי מקום מקצועי, מושקע, עם יחס אישי, תשומת לב מלאה לכל לקוח ולקוח, הקשבה לצרכיו ועמידה בצפיות שלו. לא פחות מזה!".

 

סטודיו Be1 (צילום: נתי סאקרה)

 

ואכן, הלל רכש ציוד מגוון ברמה הגבוהה ביותר ובנה לוח שיעורים מקצועי, מגוון ועשיר, אבל זה לא הכל. "איפשהו בדרך אנשים שכחו שאימון גופני אמור להיות מהנה, משחרר, ממלא. בדיוק כמו ששיחקנו בחוץ כשהיינו ילדים, המטרה שלי היא להחזיר להם את הכיף הזה. ככה האימונים שלי עובדים", הוא מסביר, "בגלל זה בחרתי בסטודיו אישי, מחבק ומשפחתי. זה מרכז הכוח שלי. אני לא מציע אימון. אני מציע חוויה. חוויה אחרת, מיוחדת, שונה, מעצימה.

זו אולי גם אחת הסיבות בגינן החליט הלל לפתוח את הסטודיו במתחם הסינמה סיטי. דרכי הגישה נוחות, יש שם חניה חינם צמודה לפתח המכון, ואחרי האימון אפשר אפילו להתקלח במועדון וללכת לאכול משהו, או לראות סרט טוב. ממש אימון שהוא בילוי.

והשם שנבחר? "משמעות השם be1 היא כפולה", מנתח הלל, "קודם כל תהיה שלם. מאוזן – גוף ונפש. איזון הוא המפתח להצלחת כל התהליכים שאנחנו עוברים בחיים. דבר שני תהיה מספר אחת. הכי טוב שאתה יכול. אני לא מצפה שהמתאמן יהיה טוב או חזק יותר מזה שלידו, אלא שיהיה הכי טוב שהוא יכול. שייתן הכל".

 

אימון פונקציונלי: מדובר באימון מאתגר, מעניין ומגוון המושתת על כח, יציבה, שיווי משקל, קואורדינציה וסבולת לב ריאה. שעוני דופק של מתאמנים מראים מדדים מרשימים במיוחד בכל הקשור לשריפת קלוריות, בין 500-700 קלוריות ל-45 דקות עבודה.

 סטודיו be1 לאימון פונקציונאלי

טלפון: 02-9414777  054-2504250

לפייסבוק סטודיו be1

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר