בדיקות קורונה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

פרשת בדיקות הקורונה הפיראטיות: הפרקליטות זימנה לשימוע את סגן מנהל המרחב במד"א ירושלים

במסגרת הזימון לשימוע - פרקליטות מחוז ירושלים העבירה לחשוד הראשי, סגן מנהל מרחב ירושלים במד"א אבי חובב, כתב חשדות חמור בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים

פורסם בתאריך: 21.12.20 12:24

פרשת בדיקות הקורונה הפיראטיות במד"א ירושלים: פרקליטות מחוז ירושלים העבירה לאבי חובב, סגן מנהל מרחב ירושלים במד"א, כתב חשדות בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בצוותא חדא, גניבה, מעשה העלול להפיץ מחלה בנסיבות מחמירות, השמדת ראייה ושיבוש מהלכי משפט. זאת במסגרת הליך השימוע אליו קיבל זימון לפני כשבוע.

כפי שפורסם ב"כל העיר", מתנדבי מד"א ירושלים, בראשם חובב, נעצרו לפני כחודשיים וחצי בחשד כי ביצעו בדיקות קורונה פיראטיות ברחבי הארץ, בעבורן גבו מהנבדקים כסף אותו גרפו לכיסם בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים, כל זאת תוך שימוש בערכות הבדיקה של מד"א וניצול מעמדם.

כתב החשדות מפרט סדרה של עבירות, לכאורה, שביצע החשוד מרגע התפרצות נגיף הקורונה בישראל, בהן ניצל את תפקידו ומעמדו במד"א, לצורך עשיית רווח כספי. לפי כתב החשדות, כפי שנמסר מפרקליטות מחוז ירושלים, במהלך הגל הראשון והשני, "גמלה בליבו של החשוד החלטה ליצור מערך של ביצוע דגימות פרטיות לנגיף הקורונה בתמורה לקבלת תשלום שיועבר לכיסו, זאת ללא הסכמת או אישור ממוניו במד"א. הבדיקות הפרטיות הוזמנו על ידי הנדגמים ממניעים שונים, אולם הן אפשרו לנדגמים לקבל בדיקה, אף שלא עמדו בקריטריונים לקבלתה, זאת בתוך פרק זמן קצר, כשנציגי מד"א מגיעים אליהם. בחלק מהמקרים תוצאות הבדיקה לא דווחו למשרד הבריאות ועל כן הנבדקים לא חויבו במגבלות הנובעות מתוצאה חיובית".


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


בפרקליטות עוד מציינים כי "לצורך קידום מערך זה של בדיקות פרטיות תמורת תשלום, פעל החשוד באמצעות מתנדבי מד"א, איתם התחלק ברווחים שקיבלו מביצוע הדגימות. את הבדיקות הפרטיות שערך, הכניס החשוד באמצעות אותם מתנדבים למערך ה'דרייב אין' על מנת שיועברו למעבדות העובדות עם מד"א. בד בבד, חלק מן הבדיקות הועברו למעבדה ברמאללה – מעבדה אשר אינה מאושרת על ידי משרד הבריאות – תוך שהחשוד מציג בפני גורמים במעבדה מצג כזב כי מדובר במיזם של שיתופי פעולה עם חברות תעופה כאשר במסגרת המיזם כחלק ממחיר כרטיס הטיסה שאדם רוכש, תיכלל בדיקה לנגיף הקורונה. עוד אמר החשוד כי באפשרותו להעביר למעבדה ברמאללה דגימות רבות לביצוע בדיקה וסוכם כי התשלום שיועבר למעבדה עבור כל דגימה הוא 180 שקלים".

החשוד פעל מול המעבדה ברמאללה כאשר הוא יודע, ולחילופין עוצם עיניים, כך לפי החשד, לכך שהמעבדה אינה מאושרת לבצע בדיקות לנגיף הקורונה על ידי משרד הבריאות ותוך שהוא יודע שהעברת בדיקות פרטיות אלו למעבדה זו, עוקפת את מנגנון הדיווח למשרד הבריאות ומשכך הנבדק אינו מחויב בבידוד ובחקירה האפידמיולוגית הנדרשת.

במקרה אחר, החשוד, יחד עם מתנדב מד"א נוסף, גבו ממשפחה מחו"ל מחיר מופרז על ליווי אמבולנס לצורך קבירת בן משפחה שנפטר, והתחלקו ברווחים.

עוד נחשד חובב כי עם פרסום הפרשה בכלי התקשורת, פירמט החשוד את מכשיר הטלפון הנייד שלו אשר הכיל התכתבויות בינו לבין המתנדבים במטרה לטשטש את מעורבותו בפרשה באופן שלא אפשר לשחזרו ולהתחקות אחר מעשיו.

נוכח החשדות המוזכרים לעיל, ביקשו המשטרה והפרקליטות כי יש מקום להרחיק את החשוד מתפקידו הבכיר במד"א עד תום הליכי השימוע. בקשה זו נדחתה על ידי בית המשפט השלום ולאחר מכן בערר במחוזי, אשר קבעו כי ניתן להסתפק בתנאי מגביל האוסר עליו לעסוק במסגרת תפקידו בעניינים הקשורים לקורונה.

עורך הדין ירון קוסטליץ, פרקליטו של אבי חובב, מסר בתגובה כי "אבי חובב הוא איש מקצוע מעולה, אשר החל את דרכו במד"א לפני 20 שנים, ומאז כל השנים פעל במסירות נפש ובהצלחה רבה. אבי חובב הקים את מערך הקורונה במד"א, יש מאין. אין בחשדות המיוחסים לו כל ממש, ואנו משוכנעים ומאמינים שנצליח לשכנע את הפרקליטות בשימוע כי אין מקום להגיש נגדו כתב אישום. לא בכדי, הורו הן בית משפט השלום והן בית המשפט המחוזי כי חובב יכול לשוב לעבודתו במד"א, ולהמשיך ולעסוק בפעילותו החשובה".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת12"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר"[email protected]


 

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר