יהודה משי זהב (צילום: דוברות זק"א)
יהודה משי זהב (צילום: דוברות זק"א)

יהודה משי זהב ל"כל העיר": "היו כאלה שהגיעו לנחם את המשפחה ודילגו עלי. אני בז להם"

מייסד ויו"ר זק"א יהודה משי זהב, שאיבד את הוריו ואת אחיו בחודש אחד, מספר בגילוי לב בשיחה עם "כל העיר" על השבר האישי, הזעם על ההנהגה החרדית ועל הביקורת שהוא סופג על כך במגזר

פורסם בתאריך: 12.2.21 12:44

כשבוע מסיום השבעה על הוריו, מייסד ויו"ר זק"א יהודה משי זהב מתמודד בכאב עצום עם האבל, האובדן והחלל שנותר. "אנחנו כרגע עוסקים בעשייה, זה טוב ומרפא", הוא מספר בשיחה עם "כל העיר", "הזמן מרפא. נכון שכל העיסוק שלי זה מסביב למוות, אבל אני מרגיש שאני מביא לאנשים תועלת, עוזר לאנשים בשעות הקשות ואני מבין שזה יותר טוב".

אסון רדף אסון בחודש האחרון במשפחתו של משי זהב. בתחילה נפטר אחיו משה משי זהב ממחלה קשה, בן 59 במותו. אחריו נפלה למשכב אמו, שרה זיסל ז"ל, בת 81 במותה, שנדבקה בקורונה. פחות משבוע לאחר מכן התמוטט אביו מנחם מנדל, בן 83 במותו.

"בשבת הקרובה יציינו את ראש חודש אדר, חודש שמרבין בו בשמחה, וחשבתי לעצמי – במצב שלי, איך אני אתחיל לרקוד ולשמוח?", מתאר משי זהב את תחושותיו, "הרי אני לא שמח. השבוע חשבתי על מה שנהגתי לעשות ב-30 שנה האחרונות – הייתי הולך בכל יום שישי ורוכש פירות יפים בחנות ומביא אותם להורים שלי. ביום שישי האחרון, כחלק מהשגרה אני קונה פירות ונוסע על אוטומט לכיוון מאה שערים, לכיוון הבית של ההורים, ואז אני פתאום קולט ואומר לי לעצמי – 'לאן אתה נוסע, זה נגמר'. עצרתי את האוטו בצד והדמעות זלגו מאליהן. אבל כרגע אני בוחר להסתכל ולשמוח מה-30 שנה האחרונות, שבהן זכיתי לכבד את ההורים שלי ולענג להם את השבת, לחפש את האור דווקא במקום הכי נמוך, הכי חשוך, שאני שבר כלי אני מוצא את הנקודה החיובית והטובה, כדי לא לשקוע ולהישאב לשכול ולאבל".


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


משי זהב יצא בחודש האחרון בביקורת חריפה נגד ההנהגה החרדית, ונגד התנהלותה בעת משבר הקורונה, בצל ההפרות הקשות של הסגר שנרשמו במגזר. בין השאר הוא אמר בראיון לאתר "כל העיר": "מה קורה להנהגה שלנו? היא לא רואה מה שאנחנו רואים? שיסתכלו על לוחות המודעות בשכונות החרדיות, שיסתכלו על מודעות האבל, כל שעתיים הן מתחלפות כמו סרט נע", כך זעק משי זהב, "כל פעם שמות חדשים, עוד אחד ועוד אחת שנפטרים. הרי אין פה בית, חצר, חסידות, מגזר שאין בו מישהו שנפטר. איך הם לא רואים את זה? יש איזה עיוורון שתפס אותם?".


יהודה משי זהב (צילום: דוברות זק"א)

יהודה משי זהב (צילום: דוברות זק"א)


איך הגיבו במגזר לביקורת שהפנת כלפי ההנהגה החרדית?
"בשבעה על אחי משה ז"ל ישבתי לבד, כי לא הרגשתי מספיק בנוח לשבת עם המשפחה שמאז הדלקת המשואה לא היינו כל כך בקשר. אבל בשבעה על ההורים שלי אמרתי שנשב ביחד כל המשפחה ונחזק אחד את השני. היו לי המון ויכוחים עם חברים לשעבר, מהקנאים, אחד טען שהיות בוועדת הקורונה יושבים 'ציוניים' הם לא יחליטו בשבילו מה לעשות. שאלתי אותו – האם כשיש רמזור אדום הוא עובר או לא, הוא השיב שלא. שאלתי אותו 'למה, מי שהחליט על זה אלה הציונים', אלא ששם אתה מבין שאם תעבור יגיח רכב ויעיף אותך'. היו כל מיני אנשים שקרעו את המודעות של זק"א, היו כאלה שהגיעו לנחם את המשפחה ודילגו עלי. אז אמרתי לעצמי – אם הם אנשים קטנים ומתנהלים בחשבונות אז אני בז להם, אבל זה לא העניין".


יהודה משי זהב ואימו שרה זיסל ז"ל (צילום: מנדי הכטמן)

יהודה משי זהב ואמו שרה זיסל ז"ל (צילום: מנדי הכטמן)


"בכאב האישי שלי אמרתי דברים קשים על המנהיגים ושיש להם דם על הידיים", מסביר משי זהב ואומר כי "מהכאב שלי אני יכול ומותר לי להגיד מה שאני רוצה, ואני לא צריך להסתכל על פוליטיקה ומה יגידו. האבסורד הזה שמה שקורה במגזר ובהנהגה שלנו, אין לזה הסבר, הרי מדובר באנשים מאוד משכילים וחכמים, הם לא מבינים מה קורה פה. בשבעה, עמדתי במרפסת בבית של ההורים שלי ואני רואה שעל כל בניין יש מודעת אבל, מודעות האבל על אבא שלי הודבקו בלילה, אבל בבוקר הופיעו על לוח המודעות כבר שמות אחרים. זה פוגע בכולם, ומנסים להדחיק את זה, כמו שאמרו על אמא שלי, 'היתה בת 80, בטח עם מחלות רקע' – אבל היא היתה בשיא החיוניות שלה. בחיים היא לא היתה מאושפזת ולא חולה, הרי מה שאני רואה גם הם רואים. אז איך נושא בריאותי כמו מגפה הופך לנושא שנתון למחלוקת בין המגזר החרדי לכללי?".


יהודה משי זהב עם אביו מנחם מנדל ז"ל (צילום: זק"א)

יהודה משי זהב עם אביו מנחם מנדל ז"ל (צילום: זק"א)


את היקפי התמותה המטרידים במגזר החרדי ניתן להרגיש ברשת הגמ"חים של זק"א להשכרת כסאות וציוד לשבעה למשפחות אבלים. "היה אצלי מנהל הסניף בירושלים ואמר לי שהיה לו 380 כסאות וכעת נותרו לו 17 ספייר", מספר משי זהב, "זאת אומרת שיש 360 אנשים שיושבים שבעה, וזה רק על כסאות של זק"א". בזמן ההלוויות ההמוניות שנערכו בירושלים בשבוע שעבר של הרב משולם דוד סולייביצ'יק והרב יצחק שיינר טעון משי זהב כי "היו חמישה שישה מקרי תמותה נוספים במגזר החרדי".

ברקע הבחירות לכנסת ה-24, והזעם הציבורי כלפי התנהלות המגזר החרדי במשבר הקורונה, מעריך משי זהב, כי "החרדים הולכים לשלם פה מחיר, ברור שיש מפלגות שחוגגות על זה וירוויחו מזה כמה מנדטים, וכל מנדט משנה את תמונת המשחק, אני רואה את הסקרים ורואה שגם בימין רוב הציבור מתנגד לשבת עם המפלגות החרדיות, אבל זה יותר בפן הפוליטי. מה שמטריד אותי יותר זה השסע החברתי, כי המנהיגות שלנו והציבור שלנו לא מבין את המשמעות ולא מודעים לגודל השנאה שיש בציבור הכללי לאדם חרדי. במשך 70 שנה לא היה דבר כזה. בתחילת משבר הקורונה חשבנו שזה יביא משהו אחר, לאחדות, ופתאום הכל התהפך. הציבור החרדי הוא טוב וממושמע, חבל שמיעוט קטן מוציא ככה שם רע לכולם, וחבל שאין לנו מנהיגים שהם יכולים לעמוד בשער ושאין להם את האומץ לפתוח את הפה ולגנות את מי שצריך, כי בסופו של דבר מנהיג נבחן דווקא בשעת משבר ובימים אלה אין מנהיג בישראל".


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ – "כל העיר עדכונים בזמן אמת17"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 המייל האדום של "כל העיר"[email protected]


 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

58 תגובות
 1. חילוני

  יהודה משי זהב, אדם יקר, עם לב ענק והרבה חוכמה ורוך, צריך להיות מנהיג החרדים והחילונים.

 2. רבקה מור

  בורא עולם יחזק אותך ויתן לך המון כוחות
  ושלא תדע צער יותר.
  בקרוב בע"ה גאולה ושוכני עפר יקומו לתחייה.

 3. שוש עמבר

  איש גדול, (משי) זהב
  שאלוקים יברך את ידך העושות במלאכת קודש
  ואת לבך הטהור

 4. יהודה

  איש יקר, אני משתתף בצערך האדיר ומחזק את כל שאמרת. העיניים שלך פתוחות לרווחה ואתה רואה, היזהר מהחשוכים שאינם רואים, אלו האנשים שמביאים אסונות על העולם, ועושים דברים בזויים, כמו לחשבן בשבעה… תיהיה חזק כארי, אחי, אני מריע לך!

  יהודה, ירושלים

 5. חילונית

  יהודה משי זהב, אתה יהודי יקר וצדיק באשר הינך איש של עשייה חשובה למען החברה כולה ללא הפליה. התעלם מאנשים בורים שחיים כאסירים בעולם צר ואפוף חשיכה.
  שלא תדע צער ודאבה

 6. אתיה

  אתה איש אמיץ עם שכל ישר. כל הכבוד לך. הלוואי ותשנה את הדעות של הקהילה שלך כדי שבאמת ישמרו על בריאותם.
  אתה איש מיוחד והדרך שלך היא דרך ארץ.

 7. טראמפ ראש ממשלת ארצות הברית

  מזכיר לי מה שעבר על ישוע בברית החדשה .
  ההיסטוריה חוזרת על עצמה ,יהיה שמו מבורך

 8. מיטל

  הנעלבין ואינן עולבין…מי שבא לנחם ודילג עליך שיתביש. עם ישראל אוהב אותך מאוד

 9. נינה

  יהודה,אתה איש אשכולות, אל תצטער, מי שלא מעריך אותך הוא בור או מקנא בך ולכן לא שווה התיחסות.
  אנשים בעלי חוכמת חיים יודעים להעריך את פועלך ואת חוכמתך, ומשתתפים בצערך על מות יקיריך. יישר כוח

 10. המועצה

  בשם הקנאות מותר הכל.ככה זה עובד במגזר החרדי.גם לא נשמעים למצב העגום(קורונה).וגם במחיר תמות נפשי עם פלישתים.האם זה עזר להם ?בטח שלא.דעת רב משנה את התמונה לטוב ולרע.אם כבוד הרב לא יכול לעצור את
  המגפה.מה פסול בו שלא יוכל לבקש את
  עזרתו של המנגנון החילוני.?נכון.בשם
  הגאווה והקיצוניות הדתית קשה להם
  להזדחל לפתחו של …. הערל.הנאצי. ההיטלר.ועוד שמות גנאי שאנו שומעים.
  אומות בעולם טועות לגבי הקורונה.ורק
  חלק משיחי פנאטי לא טועה.עד שברגע
  זה הוא הולך לקבור את יקירו.לדעת הרוב.אלו האשמים במות יקירהם.ולגבי
  ניחום אבלים עם מה שעשו ליור" זקא"
  משי הר זהב.מסתבר שמלך ירדן חוסיין
  בא לנחם משפחות אחרי פיגוע.
  ואתם קוראים לעצמכם דתיים ?איזה דת
  ואיזה תוכס.אתם לא דתיים ובשם הדת???? המזוייפת שלכם אתם עושים לכם נוחות הנחות מהממשלה מהמדינה
  לנוחיותכם
  כתבה זו מיועדת לכל אלי שהפגינו קשה
  נגד המדינה שבה הם חיים.
  המראות מדברות בעד עצמם

 11. שמעון

  יהודה אדם גדול מהחיים מגשר בין העולמות הלואי וכולנו נלמד ממנו

 12. ירושלמי אננונימי

  תודה רבה לך על העשייה, אתה מציל חיים למרות שהציבור כפוי תודה.

 13. אני

  משי משתתף בצערך.
  הם באמת אנשים קטנים מי שדילג עליך.
  רק מוכיח את קטנותם ושהם אינם פועלים לפי התורה. רק כשנוח להם – כדי לקבל כסף
  אתה צודק, אם אדם כמוני שהיה סבלן כלפיהם, ולתקופה חי איתם ובתוכם. היום איני יכול להסתכל עליהם. אני מרגיש שנאה עזה ואצביע למפלגה שלא תשב איתם. כי הגיעו מיים עד נפש.

 14. שלי

  אין מנהיג ! כולכם מנהיגים אתם אירגון של כת אתם אף פעם לא תהיו ישראלים מצער ותנחמו משמיים!!

 15. חילוני

  יהודה משי זהב, אתה איש מיוחד וטוב לב. מאחל לך שלא תדע צער. בשמיים יודעים מה תרומתך.

 16. אור

  אני חילונית ואתה בעיני מלאך אלוהים ואף אחד לא יכול לקחת את זה מימך !@!

 17. גק

  ליהודה היקר משתתף בצערך הגדול ,מחזק אותך ,אתה צדיק ושליח מצוות שיעמדו לך בעולם הזה ובעולם הבא
  כל אלה שלא מכבדים איש יקר כמוך אינם יהודים ואינם מקיימים את מצוות השחר.
  אשרנו שיש יהודי אמיתי כמוך

 18. דינה ו

  אחד האנשים הכי מדהימים במדינה אדון מדי זהב אני מעריכה ומוקירה ואוהבת אותך אל תקח ללב כלום על כל אדם שמעיר לך או לא אוהב את הדרך שלך יש 10000 שאוהבים אותך רק שתהיה לנו בריא

 19. ישראל קצבי

  יהודה משי זהב אדם גדול אוהב הבריות.
  בורא עולם ייחזק אותך.
  אתה אשתך ומשפחתך לתפארת מדינת ישראל

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יהודה,אתה עשוי ממשי וזהב.רך כמשי וחזק כזהב.לכן אתה רגיש לכאבך כפי שאתה רגיש לכאבם של אלו שאתה מטפל.החרדים הפכו לצבא של הרס וחורבן החברה והמדינה.הם לא אשמים,אלה שנתנו להם תקציבים חלומיים ,אלה האשמים.העיקר הפוליטיקה,הכיסא והנהנתנות.היום זה מתפוצץ גם לחרדים ולעם כולו בפרצוף ,הקורבנות רבים והשסע הולך ומתרחב.סופנו שנגיע למלחמת אזרחים וזה יהיה סופנו.אם הרבנים לא יבינו זאת ויפעלו בהתאם ,כל הכאוס הזה יהיה על אחריותם.

 21. ה' איתך

  יהודה משי זהב ,אתה גאווה לעם היהודי עם לב זהב .תבורך מפי עליון איש יקר מאוד .
  אתה מרגש ומחזק ,מיוחד במינו .
  להגיע לנחם ולדלג עליך ? ה' שירחם על אותם אנשים ,אני כואבת את כאבך ,אשרי יולדתך !!!!
  מגיע לך כל הטוב שבעולם ,אתה אור עצום

 22. אהרן

  ואני בז לך . כוחני. וריק מתוכן בלי לזלזל בדברים היפים והמעולים (בלשון המעטה)

 23. אלי

  המפלגות החרדיות ישלמו על זה בגדול.
  אין משפחה שמת לה מת ותצביע למפלגה חרדית.

 24. אורח

  חבל שאתה מבזה את הוריך שלא שבעו ממך הרבה נחת אני עוד זוכר אותך עם אורי בלוי מפגין נגד מי שלקח קצבאות מהמדינה יש לי גם תמונה בה הנך מפגין עם אורי בלוי בעד החינוך הטהור שהיה כל כך טהור בלבך שהביא אותך להדליק משואה טהורה מאוד לסיום הבט מי הם המוחאים לך כפיים בבחינת הגד לי מי חברך ואדע מי אתה וד”ל

 25. דליה

  איש משכמך ומעלה. יהודה משי זהב – אדם ישר לב. ירא שמיים במהות האמיתית והטהורה של המילה. לא ירא מאנשים שממליכים את עצמם להיות שליחי האל. אתה אחד מצדיקי הדור. אני מתרגשת עד דמעות לדעת שיש אנשים שעושים בפועל ומכל הלב את המצוות האמיתיות שהדת מתכוונת אליהם. הלוואי שתיכנס לפוליטיקה. שולחת לך הרבה ברכות.

 26. אני

  יהודה משי זהב תבורך מפי עליון ומלאכים טובים יהיו סביבך 24/7 איש צדיק וישר שמור על עצמך.איש חסד ואמת

 27. נעמה

  אני משתתפת בצערך ! שלא תדע עוד צער.
  אני מאחלת לך בריאות וחיים טובים.
  ושכול הטוב שאתה עושה יחזור אליך.
  אשריך, איש צדיק וצנוע.

 28. מטי

  משתתפת בצערך העמוק, אובדן ועוד אובדן.. כל כך קשה לקרוא… אתה אדם מאוד מיוחד, הראייה שלך חדה ומיוחדת. משמים תנוחם, ושהשם יראה לך את הדרך ללכת בה.

 29. שרה

  משתתפת בצערך העמוק, אובדן ועוד אובדן.. כל כך קשה לקרוא… אתה אדם מאוד מיוחד, הראייה שלך חדה ומיוחדת. משמים תנוחם, ושהשם יראה לך את הדרך ללכת בה.

 30. בר דעת

  יש כעס מהצד של החילוניים מהימין אבל לא שינאה. שינאה יש מהשמאל שזה אצלם בדם .הם מחשיבים את עצמם לנאורים.בסך הכל רעה חולה.

 31. ליזה

  יהודה משי זהב כשמך כן אתה כולך משי טהור ולב זהב.ואתם קנאים לא ראוים שתתיחס אלהים.הלואי וירבו כמוך בעולם

 32. מאיר

  עשיתי טעות מרה שנכנסתי בחרדים על פי ההוראות שלהם
  הם רודפים אותי גם בגלות .
  לדעתי האל נתן להם כח על טבעי לנהל את העולם . אישיות תמיד אהבתי את הרבנים .
  אל תתעסקו איתם . יהודה היקר אל תוציא מילה . כואב מאכזב הם השולטים .

 33. שמעון

  שבוע טוב
  אדם שרואה רק את טובת עם ישראל מאוחד
  אדם יקר מאחל לכול נפש שידע לראות את העשייה שלך
  ולקרב לבבות לשלום

 34. שושנה כהן

  לא יפה לדבר בגנות ציבור ממנו אתה מגיע,ולהבנות מכך,ועל חשבונם לקבל מחמאות,בחינת אדם המתכבד בקלון חבר

 35. נתן

  כאדם החי באמונה שכולם שווים מול הבריאה וערך החיים גובר על הדת. מוקיר את יהודה משי זהב במעשיו עלי אדמות ומנחם אותו באהבה על אובדן יקיריו. ואלו המתנכרים אינם ראויים להתייחסות.

 36. רבי ישמעאל

  ישב בדד וידום!!! אתה לא צריך לשתף את כל העולם ביחצ"נות. לא מאמין שבפנים יש תוכן אמיתי. וגם….זקן בהיעדר שפם זה חוקות הגויים!!! גם האיימיש וגם השיעים… וד"ל

 37. עדנה גליקסמן

  יהודה משי זהב היקר, אתה מופת לכל אדם באשר הוא, בלי הבדל דת גזע ומין.
  גאה שאתה אחד מבני עמי…
  גרש את החושך.. והמשך להאיר את חיינו באנושיות ואהבה שיש לך לזולת.
  אשרינו!!!!

 38. חילוניה.

  יהודי צדיק אתה. רק מלמעלה יעשו איתך חשבון. בשר ודם לא שווים תגובה.

 39. הרשל

  יהודה,מי כמוך מכיר את המנהיגות החשוכה של הציבור החרדי!!משתתף בצערך הכבד !!הרבה בריאות,המשך עשיה קדושה ומבורכת לבשורות טובות.

 40. שרון

  המקום ינחם אותך בתוך שאר אבלי ציון וירושלים כל כך כואב המכה שמקבל איש עשיתה וממשיך הלאה כל הכבוד הם לא שווים יריקה לכיוון שלהם לא רק בוז בושה וחרפה אבל לקבל כל מיני גמחים ממך זה כן בושה הם לא שווים כמו מקל חמירא משולים כעפר הארץ

 41. יורם צרפתי

  יהודה היקר
  אל תבוז להם תישאר מי שאתה אדם עם נפש גדולה שלא תדע צער ומחלות שתזכה לאריכות ימים ושנים רבות וטובות אמן כן יהי רצון וברצונו

 42. שמוליק צברי

  תמיד הערכתי את יהודה משי זהב גם בתקופה שהיינו בעימות הוא כקמב"ץ העדה לוחם נגד חילול קברים ואני כמנהל פרויקט שמבקש לקדם פרויקטי תחבורה בירושלים.
  איש אמיץ האומר את אשר על ליבו ועושה את מה שנכון לעשות מבלי לעשות חשבון מה יאמרו אחרים.
  פשוט אדם כלבבי.
  יהודה, קבל את השתתפותי בצער במות יקיריך ז"ל.
  יהי זיכרם ברוך.

 43. חרדי גאה

  עובר על כל התגובות ובז להם!!!
  לא כחכם לאחר מעשה..
  אלא כחרדי סטנדרטי שרק ראה את משי זהב במשך 30 שנה וראו עליו שהוא נבל גדול!!!

  איך כולכם החילונים נפלתם ולא גמרתם לראיין אותו.. ולרקוד על הדם של החרדים. כשאנחנו הרגשנו הכל.
  וכן, על השאלה למה לא התלוננו?!
  התשובה, שכן התלוננו,יש מעל 20 תלונות עליו במשטרה ב20 שנה.
  ואתם הגנתם על החולה הזה!!!!!
  שוב, לא החרדים הגנו כי הוא כבר 20 שנה חילוני! החילונים הגנו על חולה מין!!!

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר