אוטובוס של חברת אלקטרה אפיקים (צילום: אלקטרה אפיקים)
אוטובוס של חברת אלקטרה אפיקים (צילום: אלקטרה אפיקים)

תגבור והוספת קווים: ההיערכות לפסח ולחול המועד בתחבורה הציבורית

מערך התחבורה הציבורית בירושלים נערך להסעת רבבות בימי חג הפסח. קווים מיוחדים יושקו לקראת החג. שיטת המוקדים תופעל במוצאי שביעי של פסח. הסדרי תחבורה מיוחדים לכותל ולעיר העתיקה

פורסם בתאריך: 2.4.23 10:46

נשלמות ההכנות למבצע הסדרי הנסיעה המיוחדים לחג הפסח שישרתו רבבות תושבים ומבקרים בירושלים. ההכנות נערכות בשיתוף פעולה של משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, עיריית ירושלים, צוות תכנית אב לתחבורה ובהשתתפות כל מפעילי התחבורה הציבורית בירושלים ואליה.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


מחפשים דירה במרכז העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


 

"מוקד העלייה לרגל, הצפוי למשוך אליו רבבות מבקרים הוא הכותל המערבי", מוסרים במשרד התחבורה. "בשל כך, בימי חול המועד, הקווים 1, 3, ישירים לכותל יאספו נוסעים משעות הערב משכונות ירושלים, כולל הר נוף, גבעת שאול, בית וגן, נווה יעקב, רמת שלמה. בימי חול המועד יפעלו הקווים 1, ו-3 במשך כל הלילה מתחנה מרכזית".

עוד נמסר כי "קו 111 יקשר בין חניון טדי לכותל. קו 333 יקשר בין הכותל לצומת רמות ויעניק קישור בין הכותל לקווים הבינעירוניים בצומת ובהר חוצבים. קו 416, מבני ברק יפעל כל הלילה. בשעות השיא, תיסגר הכניסה לרובע היהודי ולצירים המוליכים אליו לרכב פרטי.

"גם למערת המכפלה יתוגבר השירות וקו 201 יצא בימים א' וב' של חוה"מ מחניון טדי מערב בסמוך לשערים 9-18. קו 381 יבוטל וקו 383 יגיע רק עד קרית ארבע, בעת הפעלת השירות".

"כך גם תתוגבר תדירות רכבת ישראל והרכבת הקלה", מציינים במשרד התחבורה. "מומלץ לרכב הפרטי לעשות שימוש בחניוני "חנה וסע", אין לחנות לאורך הצירים העמוסים המובילים לכותל המערבי ומרכז ירושלים, רכב שיחנה בניגוד לחוק ייגרר".

"בימי החג ייסגר אזור העיר העתיקה לרכב הפרטי, כולל כביש עוקף העיר העתיקה", עוד מציינים במשרד התחבורה. "ביום שישי של חוה"מ צפויים שינויים נוספים בהסדרי התנועה".

"במוצאי שביעי של פסח, 12.04.23, מצאת החג ועד לסיום זמן הפעילות, יפעלו מוקדי יציאה לבני ברק, אשדוד, בית שמש, חצור, ערד וקרית גת", נמסר. "אוטובוסים לערים אלו יצאו מיד כשיתמלאו ולא יתקיים איסוף במסלול הרגיל. בנוסף, יפעל מערך קווים ישיר משכונות ירושלים. פרטים במודעות בעיתונות או במוקדים הטלפונים".

"כמו תמיד, אנו נערכים לפקח על שירות המפעילים ועורכים תגבור חסר תקדים של השירות", אומרים במשרד התחבורה. "עם זאת בשל הביקושים הגבוהים, יש להתאזר בסבלנות, וצפויים עומסים בשעות השיא. כדי להקל על העומס, מומלץ לפזר נסיעות במהלך היום. כמו כן, אנו ממליצים להעדיף שימוש במערך הרכבות המאפשר נסיעה נוחה ומהירה יותר".

סגה״ש לפיתוח חרדי במשרד רה״מ והתחבורה הרב אורי מקלב: "משרד התחבורה נערך חודשים רבים ובתקציב גדול להסעת ההמונים העולים לרגל בחג הפסח. המשרד עושה את המקסימום לתת את המענה, למרות התקופה המאתגרת של חודש הראמדן המשליך על תפעול התחבורה הציבורית כתוצאה מהמחסור בנהגים. פעלנו על מנת להנגיש את כל האפשרויות כדוגמת מערך הרכבות מכל הארץ לירושלים, תגבור קווים והפעלת נסיעות במשך כל הלילה בכדי לפזר את הביקושים בתחבורה הציבורית".

"דיווח על תקלות ובעיות לכוכבית 8787 יאפשר לנו לנהל מעקב ובקרה אחר הפעילות באופן מסודר", עוד אומרים במשרד התחבורה. "הסרנו את כל החסמים התקציביים והתפעוליים בחודשים האחרונים כדי לתת מענה תחבורתי רחב והולם לכלל הציבור, זאת בשילוב עם נסיון העבר ותגבור התחבורה למקומות הביקוש בהתאם".

למידע נוסף ניתן לפנות למוקד כל קו 8787* והמוקד העירוני 106.

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר