תהילה וקנין, לוגו מסעדת "הגרושה" (צילומים: מתוך פייסבוק)
תהילה וקנין, לוגו מסעדת "הגרושה" (צילומים: מתוך פייסבוק)

בגלל השם והלוגו? נשללה כשרות בד"צ למסעדת "הגרושה"

תהילה וקנין התגרשה מבן זוג מתעלל וחזרה בשאלה. למסעדה שהיא פתחה ברחוב יפו במרכז העיר היא החליטה לקרוא "הגרושה", לא כדי להתריס לדבריה, אלה "כדי לצרוח על העולם". אך לבד"ץ העבר של וקנין לא שינה, הם החליטו לשלול לה את הכשרות של המסעדה כי הלוגו של המקום, אישה עם תלתלים, לא אושר על ידם. כן - הלוגו. ואולי זה בכלל השם שלא מצא חן?

פורסם בתאריך: 26.6.23 17:15

תופעת הכפייה הדתית-חרדית בירושלים מתרחבת – והסיפור שלפניכם רק ממחיש את גודל האבסורד. תכירו את תהילה וקנין, צעירה שיצאה בשאלה לאחר שהתגרשה מבן זוג מתעלל. באחרונה היא החליטה לפתוח מסעדה ברחוב יפו במרכז העיר. אולם רגע לפני הפתיחה המיועדת ביום שלישי האחרון החליטו בבד"ץ בית יוסף לקחת לה את תעודת הכשרות שנתנו למקום. וההסבר? תאמינו, או שלא, "הלוגו לא אושר". עכשיו אולי זה באמת הלוגו, דמותה אישה (תהילה בעצמה) עם תלתלים. זהו. אולי זה בכלל השם – "הגרושה", שלא בא טוב לכמה אנשים שגם תקפו ברשתות החברתיות וגם, כך טוענת תהילה, התלוננו לבית בית יוסף כדי שזה ייקח את הכשרות. הזיה.


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון


מחפשים דירה באחת משכונות צפון העיר? היכנסו ללוח הנדל"ן של ירושלים


בפוסט ארוך שפרסמה ברשתות החברתיות מגוללת וקנין את סיפורה ואת סיפור המסעדה.

"מאחורי כל אמירה או הומור שחור יש הרבה מאוד כאב! הרבה מאוד!! לקחתי את כל הפחדים שלי. והפכתי להומור", כתבה וקניו בדף הפייסבוק של המסעדה. "השם הזה לא נועד ליצור לכם רעש ואנטגוניזם. מאחורי השם הזה יש הרבה הרבה משמעות".

המשמעות מבחינת וקנין היא סיפורה האישי, הדרך שאותה עברה. "כשאני התגרשתי – ויצאתי למקלט, עברתי פעמים השפלה. זה שהעזתי להתגרש – וזה שיצאתי למקלט… ידוע שגרושה בעולם החרדי – זה שיקצע של ממש. אני חוויתי את זה. אני דיממתי בגלל זה".


לוגו מסעדת "הגרושה" (צילומים: מתוך פייסבוק)

לוגו מסעדת "הגרושה" (צילומים: מתוך פייסבוק)


 

 

בהמשך הפוסט היא מתארת את מה שעברה, את היחס שקיבלה, "הרגשתי שהתואר גרושה הורס לי את החיים", כך היא כתבה, והמשיכה בכעס: "אז הגרושה – שמעורר בכם עצבים, זה כדי לצרוח לעולם. גרושה – היא לא משהו שלילי. זאת לא קונוטציה שלילית. גרושה היא אישה לוחמת".

בהמשך היא כותבת: "הגרושה – מקום של אישה חזקה. מקום שאף אחד ממכם לא ישכח. מקום שיספר לכולם שזה דבר משמח, שיש בו מלא אוכל טעים ושום שלילי אין בו…. כמה חרדים נכנסו בי על השם? כמה תקפו אותי? איך הרבנות הצליחה להכחיד לי חלום".

מבד"ץ בית יוסף נמסר בתגובה: "מערכת הכשרות של בד"ץ בית יוסף הינה מהמובילות בתחומה. מאות בתי עסק בתחום המזון יעידו על כך. כמערכת כשרות המעניקה שירות לציבור הדתי והחרדי בארץ עלינו לנקוט ברגישות הנדרשת עבור ציבור זה. דבר זה מובהר לכל לקוח המעוניין לקבל את כשרותנו ואף הוא חתום על כך. לצערנו העסק הנידון בכתבתכם לא אישר את הלוגו החדש כנדרש מול משרדי הבד"ץ. אנו נמשיך לשרת נאמנה את ציבור לקוחותינו".

 

תגיות:

תגובות

23 תגובות
 1. מני

  מוזר מאוד. גוף הכשרות אמור לתת כשרות עבור המזון ולא עבור שם העסק. אם כך עוד מעט לא יתנו תעודת כשרות למסעדות שיש שם מלצריות וכו'.

 2. גיא

  סיפור עצוב ולא נעים אבל אי אפשר לקרוא לזה כפיה דתית בד"ץ בית יוסף זה גוף פרטי שדואג גם למוניטין שלו.
  אם היא לא תקבל הכשר מהרבנות זאת כבר יכולה להיות בעיה.
  בכל מקרה מקווה שהיא תצליח נראה שהפרסום פה יעשה לה רק טוב

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לא הבנתי מה הקשר כפיה חרדית זהו הכשר פרטי לא קשור לרבנות ולפי שיקול דעתו זה מנוגד לכללים שלו ??!!

 4. ישי

  על איזה כפייה אתה מדבר?
  הבדץ הוא גוף פרטי ואם היא לא רוצה את שירותיו שתעשה מה שבא לה.

 5. צודקת

  הזיה בכלל שהיא לא רואה בזה פסול. זו הזיה. שתחליף שם ..אבל בעצם מה לא יעשו אנשים בשביל פרסום…

 6. אמסלם עצבני

  אותי מעניין אם האוכל כשר ,לא מי המוכר איך הוא/היא נראית ,כמובן שהעסק יהיה סגור בשבת ,מה אתכם ,בס"כ בחרה בשם שהא לה לבחור ,זכותה, מה קשור כשרות פה לא הבנתי,לא פלא שאנשים לאחרונה מאבדים את הכשרות בגלל עושקי מצוות למינהם, אני אוכל כשר במקום שהאוכל בו כשר ,זה מה שמעניין אותי ,שם המקום זה מה שבא לבעל המקום

 7. תושב ירושלים

  כפיה בכל דבר ועניין ואנשים מכבסים את זה בבחירה.. בארץ אין שוק חופשי בשירותי דת- רק אורתודוקסיה הנכפת על כל השאר בכוח- ועוד מעזה לומר לנו שאנו חושקים במהלך. נמאס.

 8. בני

  כפייה שמאלנית במיטבה.
  זה לא פחות משיבואו אלי לבית ויגידו לי לעשות או לתלות משהו שלא מוצא חן בעיני וממילא אני אוריד את זה או לא אעשה זאת ןיצעקו כפייה חרדית דתית.

  מדובר על גוף פרטי לכל דבר ועניין.

  תפסיקו את ההסתה הפרועה והמטסר הכפול והמלוכלך והמגעיל שלכם.
  חבורת שמאלנים אנטישמים מגעילים

 9. שפוי

  מכפת להם שתקרא לזה הזונה שתקרא הכלבה העיקר המקום כשר
  הבדץ נותן כשרות על האוכל לא על צניעות

 10. יניב

  גוף הכשרות בד"צ הינו גוף כשרות פרטי! כגוף פרטי ועצמאי הוא יכול לעשות מה שבא לו. אני רוצה לראות מישהו פה מכריח מוסך פרטי לבצע עבודה שלא בא לו…?

 11. שלמה

  מה הבעיה? שתקבל כשרות "רבנות". ברבנות המימון ע"י המדינה וזה גוף ממלכתי שחייב לתת שירות. בד"ץ בית יוסך הינו גוף פרטי שאינו ממומן ויכול לקבוע קווים שחייבים לעמוד בהם.

 12. הפרדת הדת מהמדינה

  כל זמן שהרבנות ומוסדותיה ,יקבעו עבורנו כיצד לחיות ומה לעשות ולאיזה נוכלים לתרום ממיטב כספנו
  ולמי להצביע ,נמשיך להיות ה"שפוטים" שלהם ועבדים נירצעים לשרלטנים למיניהם . את כל ההומואים והלסביות במאה שערים "מטאטאים" מתחת לשטיח,
  אבל שעורם היחסי שם הינו כבכל אוכלוסיה אחרת !
  "הבורא" טעה בענק כשיצר להטב"ים ?? איך יתכן שטעה והיסתיר פניו כשמיליון ילדים נירצחו בשואה?
  בקיצור : חיזרו בשאלה ,ועוד פעם : חיזרו בשאלה ענקית ! איפה אלוהים ? היכן הינו מסתיר פניו ?
  איפה הוא בכלל ?

 13. עובדיה

  יחסי ציבור בגרוש … דמיונות שפרסומת כזאת תעזור לה למכור מנה … חבל לה על הזמן, נראה תוך כמה זמן היא סוגרת את הבסטה ! – וזה שהמשפט הפותח מדבר על כפיה … זה רשעות וטמטום, מה כפיה ? כפיה זה לנסות להכריח אדם או גוף פרטי לתת השגחה למה שלא בא לו לתת.
  שתשאר עם כשרות של רבנות – יהיה לה יותר זול עד שתסגור

 14. גרושה גם

  מי כופה בדיוק???
  את כופה על הגוף לתת לך כשרות.
  הוא לא חייב לך כלום

 15. עדי

  היא לא חייבת להחליף לוגו והם לא חייבים לתת לה כשרות. דמוקרטיה. לא מבינה את המוסריות של כותבי הפרסומת שמחפשים לייצר מריבה ומדון מכלום ושום דבר.
  את האינטרס של פותחת המסעדה אני דווקא מבינה מצוין.

 16. הגרוש בגרוש

  עוד הסתה פרועה כנגד היהדות והדת בארץ. היא רצתה כשרות? שתעמוד בקריטוריונים.
  האם זו הזיה? מה פתאום. אף אחד לא הכריח אותה לשים כשרות בדץ שיסרבו. היא הלכה אליהם כדי שיהיו לה עוד לקוחות, היא לא עמדה בדרישות ובאה בתלונות לכשרות?

  בדיחה של סיפור

  "הגרושה….לא כדי להתריס… אלא כדי לצעוק על העולם…" חח ברור…

 17. מאיר

  מה לעשות שהמילה גרוש/ה מסמל שליליות גם שלא באשמת הגרוש/ה .אף אחד לא היה רוצה להכנס למילה הזאת כמו שכל מגורשי גוש קטיף שגורשו מגוש קטיף לא שמים כתר על ראשם של מגורשים .אנשים מאבדים את הדעת אולי שתצא בקריאה לבנות ישראל שיתחתנו בשביל להתגרש כי גרושה זה לא משהו שצריך להתבייש בו????
  לא כל מה שלא צריך להתבייש בו הופך לגאווה.(כנ"ל לכל הנולדים עם נטיות הפוכות ומוזרות לשיטתם שלא מתביישים בו לא צריכים להתגאות בו.)
  הייתי מציעה לה שתערר לפקולטה ללשון שישנו את המילה גרושה לנעזבת ותנציח אותו . דווקא "הנעזבת" נשמע יותר טוב
  יהיו הרבה נעזבים שיאכלו שם גם בלי כשרות

 18. Nonconcept

  אני מאחל לה בהצלחה
  אני דווקא אהבתי את הלוגו ואת השם. לא יותר גרוע מ"הסובל" בתל אביב
  אממה הדמגוגיה העלובה היא מתפתחת הרבה יותר מהכפיה הדתית המדומיינת שלכם

 19. איציק

  אני מאחל לה בהצלחה
  אני דווקא אהבתי את הלוגו ואת השם. לא יותר גרוע מ"הסובל" בתל אביב
  אממה הדמגוגיה העלובה היא מתפתחת הרבה יותר מהכפיה הדתית המדומיינת שלכם

 20. גילי

  לבעלת המסעדה – זכותך על השם וממתי משטרת הזיפתים האלה מחליטה איזה שם למקום כלשהו ? חבל שאת מבקשת את החסות שלהם . סתם תשלמי מיליונים על שטויות . מעבר לכך משהו עבורך לעתיד . מצטערת מאד על הסיפור שלך אבל אם תתרחקי מהשם ומכל הצרות שעברת זה יעזור לך להחלים וללכת בנתיב אחר . אל תקבעי את החיים שלך על סמך העבר הנוראי . ייתכן ופעם תתחתני תשני כיוון תרגישי אחרת אז למה להתקע עם השם הזה ?

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר