רחוב סאלח אל דין במזרח ירושלים (צילום: גוגל מפות)
רחוב סאלח אל דין במזרח ירושלים (צילום: גוגל מפות)

בתקצוב של כמיליארד שקלים – משדרגים את מזרח ירושלים

השרה מירי רגב מכריזה על תקצוב של כמיליארד שקלים לפרוייקטי תחבורה במזרח ירושלים ועל תקצובו של כביש הטבעת המזרחי (הכביש האמריקאי)

פורסם בתאריך: 21.8.23 11:52

הממשלה אישרה אתמול, ראשון, במסגרת החלטת מזרח ירושלים, השקעה בהיקף של כמיליארד שקלים בפרוייקטי תחבורה במזרח ירושלים ובראשם את כביש הטבעת המזרחי – עם הקצאה של 230 מיליון שקלים לקידום הכביש על ידי חברת מוריה. הכביש יוביל למהפכה תחבורתית בעיר שכן יפעל כעורק תחבורתי ראשי (במקביל לכביש בגין ודרך חברון), אשר יאפשר הגעה מהירה מצפון לדרום מבלי להיכנס לפקקים של מרכז העיר, ויתרום בצורה משמעותית להורדת הגודש בכבישי העיר.

"אני רואה חשיבות רבה בחיבור ירושלים כולה בין מזרח העיר ומערבה וביישור הקו בכל הנוגע לתשתיות התחבורה בכל רחבי העיר", אמרה השרה מירי רגב. "ההשקעה במזרח העיר נועדה להעניק לתושבים חזון תחבורתי חדש, בטוח ונגיש, להקל על זרימת התנועה בכל חלקיה, ולתרום להמשך הפיתוח של מזרח העיר".

השרה רגב הוסיפה ואמרה: "ההשקעה האדירה הזו מחזקת את הריבונות שלנו בירושלים ומבטיחה את שמירתה של ירושלים בירת ישראל מאוחדת. הבטחנו לפעול עבור כלל אזרחי ישראל, וזו עוד דוגמה והוכחה לכך".

בין הפרויקטים התחבורתיים הנוספים הכלולים בהשקעה זו ניתן למנות, השקעה של 350 מיליון שקלים בתוכנית חומש נוספת למזרח העיר, הכוללת שדרוג, חידוש והקמת תשתיות תחבורה במזרח העיר, ובכללן תכנון והקמת כבישי גישה המותאמים לתחבורה ציבורית המובילים למוסדות החינוך במזרח העיר

השקעה של 40 מיליון שקלים בהקמת שני מסופי תחבורה ציבורית נוספים, איחוד מפעילי האוטובוסים באזור, שיפור השירות והתדירות לנוסע, הקמת שני מסופי אוטובוסים חדשים, שדרוג והקמת תחנות אוטובוס והשקעה בטכנולוגיות מידע, נסיעה ושדרוג לרווחת הנוסעים בתחבורה ציבורית.

בנוסף, משרד התחבורה ישקיע כ-156 מיליון שקלים בהקמת מחלף עיסאוויה, שיוביל ממחלף אדומים לשכונת עיסאוויה, לגבעה הצרפתית ושכונות באזור, ויקל על העומסים האדירים בעורקי התחבורה המובילים לאזור.

השקעה של 146 מיליון לטובת מחלף עטרות. מחלף עטרות יהווה חלק מחיבור עתידי של כביש 437 וישובי האזור לכביש בגין וכביש 443 ובכך יאפשר נגישות טובה ומהירה לירושלים וליציאה ממנה.
וזאת בנוסף לתקציבים גדולים נוספים שמושקעים בירושלים כולה בכדי לאפשר הגעה ויציאה נוחה ובטוחה.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר