רכב הסעות - צילום אילוסטרציה
רכב הסעות - צילום אילוסטרציה

בשורה או סערה? פיילוט הסעות ייחודי לתלמידי ותלמידות החינוך המיוחד

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד, עיריית ירושלים מציעה פיילוט חדשני להורי החינוך המיוחד. מדובר במיזם בו ההורים יסיעו את ילדיהם למוסדות החינוך בעיר ויקבלו על כך החזר כספי. זאת כתחליף לשימוש בהסעות המוכרות

פורסם בתאריך: 4.9.23 10:57

עיריית ירושלים, באמצעות מינהל החינוך העירוני, יוצאת בפיילוט ראשוני וחדשני על מנת להעניק פתרון מיטבי ומועיל להורים ולילדי החינוך המיוחד, המשתמשים בשירות ההסעות למוסדות החינוך ברחבי העיר. מטרת הפיילוט היא לקצר את זמן ההגעה למוסד החינוך בנסיעה ישירה וללא מעבר ב'מסלול' כמקובל, ובתמורה לכך ההורים יתוגמלו מדי חודש בתשלום בעבור הנסיעה, הלוך וחזור.

איך ייקבע התשלום: התשלום נקבע לפי רמת המוגבלות של הילד/ה, האבזור המיוחד בהסעות, מצבו הרפואי של התלמיד/ה כפי שהוגדר ואושר על ידי רופאי משרד החינוך, באמצעות העברת מסמכים רפואיים עדכניים.

"הפיילוט יוצא לפועל לאחר דיאלוג שנערך בין עיריית ירושלים למשרד החינוך, במטרה לתת פיתרון יעיל למצב ההסעות בירושלים ולהקל על העומס", אומרים גורמים בעירייה. "בהתחלה הפיילוט יכלול בין 500 ל-1000 תלמידים בעלי לקויות שונות, אשר נקבעים לפי חמישה פרמטרים שהוגדרו על ידי משרד החינוך".

"בנוסף, הפיילוט נבדק ונבחן על ידי חברת בקרה שמונתה על ידי העירייה ומשרד החינוך, ולכן על ההורים להתחייב לביקורים סדירים של התלמיד בבית הספר, שלומו ובטיחותו בהסעה. במידה ותלמיד לא יגיע לבית הספר בצורה סדירה, תופסק להורה ההשתתפות בפיילוט, ויהיה על התלמיד לחזור להתנייד באמצעות שירות ההסעות הרגילות, זאת בכדי לשמור על רצף לימודי תקין".

עיריית ירושלים תפנה מיוזמתה בתקופה הקרובה לכלל הורי התלמידים והתלמידות עם לקויות מורכבות שהוסעו בשנה שעברה תחת מערך ההסעות של מנהל חינוך, ותציע להם השתתפות בפיילוט.

יש לציין כי הורה שאינו מעוניין בהשתתפות בתכנית, יכול להמשיך לרשום את ילדו למערך ההסעות באופן רגיל. לשאלות נוספות לגבי תוכנית הפיילוט ומערך ההסעות, ניתן לפנות למוקד ההסעות העירוני במספר 2786*.

"מדובר בסנונית ראשונה, שמטרתה להקל על ההורים ותלמידי החינוך המיוחד בעיר, וצעד ראשוני לפתרון יעיל שיתרום במישור המשפחתי, הכספי וגם התחבורתי", מציינים בעירייה.

מעיריית ירושלים נמסר: "מירושלים יוצאת הבשורה! הפיילוט המבורך יוצא לדרך לקראת שנת הלימודים תשפ"ד לרווחת תלמידי והורי החינוך המיוחד בעיר. נמשיך להעניק, לטפח, להשקיע, למען כלל תלמידי ותלמידות צמי"ד בירושלים. בנפשנו הדבר".

ראש מנהל חינוך, יואב (זימי) זמרן: "השנה החדשה מביאה איתה את הפיילוט החדש שירענן את חיי היום-יום של מאות משפחות ירושלמיות. פיילוט ההסעות הוא צעד חשוב בדרך לעתיד שבו ילדינו יוכלו להגיע לבתי הספר בבטחה, נוחות ובמהירות, תוך מתן נחת ותגמול להורים היקרים".

תגובות

2 תגובות
2 תגובות
  1. חגג

    צריך להניח על השולחן את העובדה שילדים כאלה הם לא רגילים ולא נוח שהם יהיו עם התלמידים הרגילים אין מה לעשות. זה בהחלט עצוב שהם כאלה אבל מה לעשות צריך לעשות הפרדה ההסעות נקודה.

  2. חיה אברמסקי

    מעניין מה עם פקקים ? ההורים בטח צריכים ללכת לעבודה . ההסעות מוקדם .
    לכולם יש רכבים ???? ממש מוזר

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר