תחנת לב הבירה, משטרת ירושלים (צילום: אמיל סלמן)
מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אמיל סלמן)

מבוכה למשטרה: סגן מפקד תחנה בירושלים ניהל שיחה עם מאפיינים מיניים עם קצינה – והועבר מתפקידו

סנ"צ עופר דרור, ששימש סגן מפקד תחנת לב הבירה במגרש הרוסים, הורשע בבית הדין המשמעתי של המשטרה בהתנהגות שאינה הולמת; לפי גזר הדין, במהלך טיול לאילת במסגרת העבודה, הוא שאל בין השאר קצינה פקודה האם היא בתולה; ב-4:30 לפנות בוקר, כשהוא בחדרו במלון, הוא שלח לה הודעה: "בואי"

פורסם בתאריך: 30.11.19 19:03

סגן מפקד תחנת לב הבירה (מגרש הרוסים) במשטרת ירושלים, סנ"צ עופר דרור, הורשע על פי הודאתו בבית הדין המשמעתי של המשטרה בשתי עבירות של התנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה.

סגן ניצב דרור הורשע כי במהלך טיול יחידה לאילת שהתקיים לפני כשנה וחצי במסגרת העבודה, הוא יצא יחד עם פקודיו לבלות במועדון, כאשר במהלך הערב הוא שתה אלכוהול. במסגרת הבילוי, כפי שנכתב בגזר הדין, לאחר השעה 2:30, סנ"צ דרור וקצינה, פקודה שלו, ישבו על הבר ושוחחו על עניינים אישיים. בהמשך, סגן מפקד התחנה, לאחר שהוא חש כי "הוא לא מפוכח ולא מפוקס", עזב את המועדון וחזר למלון כשהוא נוהג ברכב משטרתי ועמו הקצינה, שישבה לצדו, ושוטר נוסף אשר ישב במושב האחורי.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת7"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


"משהגיעו למלון עלו הנאשם והקצינה יחדיו במעלית", כך מתואר בגזר הדין, "התקדמו במסדרון תוך שניהלו שיחה, הנאשם פתח את דלת חדרו ונכנס לחדרו. הקצינה המשיכה לעמוד בפתח דלת חדרו של הנאשם כאשר השניים המשיכו לנהל שיחה אישית. בשלב מסוים נכנסה הקצינה אל תוך החדר והשניים המשיכו לשוחח".

במהלך השיחה תפס סנ"צ דרור קלות בידה של הקצינה והובילה לספה כדי שתשב. עוד במהלך השיחה הוא שאל אותה בין היתר: 'האם היתה לה מערכת יחסים קבועה?' ו'האם היא בתולה?'.

לאחר שהקצינה עזבה את חדרו – סנ"צ דרור שלח בסביבות השעה 4:30 לקצינה הודעת טקסט עם המילה "בואי". אולם סמוך לשליחת ההודעה הוא מחק אותה.

סנ"צ דרור, יש לציין, אמר בין השאר לבית הדין כי המעמד "מביש וקשה עבורו". לדבריו, בהבזק אחד קצר חייו השתנו ללא היכר והוא פחד, בכה, התבייש ועמד על האמת שלו ללא מנוח, כך נכתב בגזר הדין. עוד הוסיף סנ"צ דרור כי מעולם לא היה בכוונתו לפגוע בארגון וביקש מבית הדין לנהוג במידת הרחמים בגזירת הדין.

סנגורו של סנ"צ דרור, עו"ד גדי טל, הדגיש בין השאר כי לא הועלתה כל טענה של פגיעה בקצינה, אלא נטען שהמעשים אינם הולמים את תפיסות היסוד של הארגון וביקש להקל בעונשו.

במשטרה ביקשו להוריד את דרגתו של סנ"צ דרור לחודשיים, אך בית הדין סירב. כך או כך, המשטרה החליטה להעביר מתפקידו את סנ"צ דרור למחוז תל אביב.

הרכב השופטות ניצב משנה רקפת לוין גורדון, ניצב משנה רפאל כהן, וסגן ניצב תמר עמית השית על סנ"צ דרור עונש של נזיפה חמורה וקנס בסך 2,000 שקלים, שישולמו בשני תשלומים שווים ורצופים.
תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

13 תגובות
 1. מה זה משנה

  עמדה לשוחח בפתח… מסכנה.. נכנסה לחדר שלו לפטפוטים. מסכנה.. לבסוף מתלוננת. מה היא חשבה לעצמה??? עצם התנהגותה אומרת הרבה

 2. אבי

  היה צריך להראות לו את הדלת החוצה.משהו נשאר דפוק בארגון שהיה מזוהם בניצבים מהעשור האחרון

 3. רוני

  הגזימו עם הסיפור …. היא הגיע מרצונה ולה הכל מותר לדבר?! איכסס הוא לא עשה לה כלום מה הסיפור??

 4. אבי

  20000 היה צריך לקבל ופיטורים מהמשטרה.משטרה מושחתת שופטת את עצמה.בעבר ניצבים במשטרה נזרקו מהמשטרה על מקרים כאלה אז גם אדון דרור צריך לעוף ומהר מהמשטרה

 5. סתם תוהה

  מה אנחנו לומדים מזה?
  בעיני המשטרה יש דין אחד לאזרחים ודין אחר לשוטרים.
  1. הטרדה מינית באזרחות עוברת לטיפול במישור הפלילי ואסור לסגור אותה בדין משמעתי בארגון. לא כך במשטרה.
  2. לפי הודאתו ועדות שני שוטרים אחרים שאגב נסעו איתו ברכב הוא נהג בשכרות. למה לא שוללים את הרשיון? למה לא מחרימים את הרכב. למה לא מזמינים אותו לבחת משפט לתעבורה?

 6. נו באמת...

  ומה חלקה של הקצינה בעניין? לחזור בשעת לילה עם שוטר שיכור אחרי בילוי ולהיכנס לחדר שלו זה לא התנהגות בלתי ראויה?

 7. בצלאל

  בבקשה כך נראית המשטרה שלנו לאורך כל הדרך אלה האנשים שחוקרים

 8. מוטי

  התנהגות שאינה מתאימה למשטרה?! לפי מה שרואים זה דווקא מאוד מתאים למשטרה.

 9. מכירה

  כן אלה הם הקצינים שוטרים מפקדים המנצלים את מעמדם ומרותם והשתיקה שם רועמת,ידיעה זו היא רק טיפה בים סוער

 10. ירון

  נראה שזה כתבה לכאורה ליצור תדמית חיובית למשטרה. כאילו מנקים את האורבות. המצב שלכם הרבה יותר קשה ומגעיל. לכם הכל מותר אין דין ואין דיין. מי שרוצה לשמור על בנותיו ירחק מהם מאוד

 11. אלי תל אביב

  מדובר בקצין הדיוט, לא יוצלח ולא מוצלח, בפטפוטי סרק עצר את הקידום שלו במשטרה.

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר