האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש האגף, אמיר חכימיאן)
האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש האגף, אמיר חכימיאן)

ההחלטה החדשה בעיריית ירושלים: פטור מאגרת שילוט לשלט הראשון בחזית העסק

לראשונה בארץ - החל מינואר 2020 בעלי העסקים בירושלים יהיו פטורים מתשלום האגרה על השלט הראשון (שלט זיהוי) בחזית בית העסק. ראש העיר משה ליאון: "הקלות משמעותיות עבור בעלי העסקים בעיר" 

פורסם בתאריך: 24.12.19 09:53

ההחלטה החדשה בעיריית ירושלים – פטור מתשלום אגרת שילוט לשלט הראשון בחזית בית העסק בעיר. ההוראה החדשה תיכנס לתוקף החל מינואר 2020. ירושלים היא הרשות העירונית הראשונה בארץ שמעניקה פטור מלא מאגרת שילוט לשלט הזיהוי הראשון לעסק, ללא קשר לגודלו.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת8"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


בעירייה מספרים הבוקר, שלישי, כי" לאחר הליך שארך כשנה אל מול משרדי הממשלה פורסם ברשומות חוק עזר חדש לשילוט בעיר ירושלים. חוק זה מחליף חוק ישן משנת 1980 שתוקפו יפוג בתום 2019. החוק החדש כולל בשורות רבות, שהחשובה שבהן היא ששלט זיהוי בחזית בית העסק יהיה פטור מאגרה".

עד כה שילם בעל עסק בירושלים 250 שקלים עד 2.5 מ"ר בשלט, בנוסף לזה על כל מ"ר או חלק ממנו שמתווספים שילם בעל עסק 250 שקלים נוספים. החל מינואר 2020 השלט יהיה פטור מתשלום אגרה, ללא קשר לגודלו.

עבור שילוט על חלון הראווה בעסק, במקום סכום של 250 שקלים למ"ר או חלק ממנו האגרה תעמוד על 150 שקלים בלבד למ"ר. עבור שלט דיגיטלי בעסק – במקום אגרה של 4,200 שקלים לכל מ"ר או חלק ממנו, תעמוד האגרה על סכום של 2,500 שקלים למ"ר בלבד. "זוהי הנחה משמעותית", מדגישים בעירייה.

כמו כן, בעירייה מוסיפים ומוסרים כי "אם עד כה שילם בעל עסק אגרה על כל חלק יחסי ממטר רבוע בעיגול כלפי מעלה, מעתה החיוב יהיה לפי הגודל היחסי המדויק של השלט, דבר שיטיב מאוד עם העסקים ויחסוך להם עלויות נוספות".

בנוסף, לעיריית ירושלים שולמה עד כה אגרה על שנה שלמה. לפי החוק החדש האגרה הינה לפי תקופת הזמן המדויקת. לדוגמה: אם השלט היה קיים רק 147 ימים בשנה, יחושב החלק היחסי מתוך 365 ימים.


ראש העיר משה ליאון (צילום: שלומי כהן)

ראש העיר משה ליאון (צילום: שלומי כהן)


ראש העיר משה ליאון מוסר כי "רפורמת העסקים הקטנים נמשכת ואני גאה בהישגנו למענכם. העסקים הקטנים הם הלב הפועם במנוע הכלכלי בעיר ולכן לא חסכנו במאמצים כדי להשלים את ההקלות המשמעותיות הללו עבור בעלי העסקים בעיר".

בעיריית ירושלים מסבירים כי מועצת העירייה אישרה את החוק כבר בתחילת שנת 2019, אולם התהליך מול משרדי הממשלה ארך זמן, ועל כן אגרות השילוט של שנת 2019 יחויבו כנדרש בחוק הישן, והפטור וההנחות בחוק החדש יכנסו לתוקף משנת 2020.

מחזיק תיק העסקים חבר המועצה יהודה בן יוסף (ירושלים תצליח) מוסיף ומוסר: "אנו רואים לנגד עינינו את כלכלת העיר שהיא הליבה והמפתח לכל. זהו עוד צעד מצעדים רבים אשר באים לחזק את בעלי העסקים בירושלים".
תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר