פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילומים: רומי בעבוע, א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE, באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)
פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילומים: רומי בעבוע, א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE, באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)

קיץ בשכונות בירושלים: התוכניות המיוחדות של המינהלים הקהילתיים

מופעים, הקרנות סרטים, מסיבות בריכה ויציאה לאטרקציות שונות - סקירת עיקרי התוכנית הקייצית במינהלים הקהילתיים בעיר

פורסם בתאריך: 21.6.19 08:24

החופש הגדול כבר ממש כאן. התיכונים יצאו לחופשת הקיץ שלהם אתמול (חמישי, 20.6) ואילו תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים העירוניים יצאו לחופשה בעוד כשבוע וחצי, ביום ראשון הבא – 30.6.

ומה יעשו הילדים בחופש הארוך? פרט לקייטנות השונות ולפעילויות במוסדות התרבות, גם במינהלים הקהילתיים הפרושים בשכונות השונות בעיר נערכים לימי הקיץ. בכל מינהל מתוכננות פעילויות שונות עבור השכונות המשויכות לו, כאשר כולם מנסים לתת את המענה המתאים והספציפי לסוגי האוכלוסיות המתגוררות באותן שכונות.

"כל העיר" יצא לבדוק מה אתם יכולים למצוא בשטח.מושיק אתיק, מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים (צילום: פרטי)

מושיק אתיק, מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים (צילום: פרטי)


"המינהלים הקהילתיים מאפשרים לקהל המקומי לקבל פעילות נרחבת, עשירה ומגוונת – קרוב לבית", מציין מושיק אטיק, מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים הארצית בשיחה עם "כל העיר". "אמנם התרבות בירושלים בקיץ היא מדהימה, אבל מה שמיוחד במינהלים הקהילתיים היא הפעילויות שמבוצעות על ידי הגוף השכונתי שיש בו, הגוף שהתושבים שסומכים עליו, שהוא נגיש וקרוב והכל במחירים שווים לכל נפש".

פעילות קיץ בשכונות (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מינהל קהילתי בקעה)

פעילות קיץ בשכונות (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מינהל קהילתי בקעה)


פעילות קיץ של מינהל לב העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)

פעילות קיץ של מינהל לב העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)

מינהל קהילתי לב העיר

פעילויות ספורט, טיולים, אירועי פנאי ומופעים

לכל מינהל קהילתי יש תוכניות שונות לקיץ הקרוב, כאשר במינהלים השונים מנסים לענות על הצרכים של התושבים. לדברי ד"ר אופיר לנג, יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, שמאכלס בתוכו את כל אזור מרכז העיר כולל נחלאות ושוק מחנה יהודה, המינהל שם דגש על מענה לאוכלוסיות המגוונות המתגוררות בו, ומתן מענה לצורך במרחבים המאפשרים פעילות פנאי. "אנו שמחים לעדכן כי במהלך הקיץ הקרוב יערכו במינהל קהילתי לב העיר שורה ארוכה של אירועים מגוונים עבור תושבי המרחב", אומר לנג, "האירועים כוללים גם פעילויות קבועות עבור משפחות וילדים במוקד ספריית הצעצועים 'שועלה' שפתחנו, פעילות ספורט לבני נוער, הרצאות וטיולים לאוכלוסיית הגיל השלישי ואירועי פנאי ומופעים לקהל הרחב. אנו מזמינים את התושבים לעקוב וליהנות משלל הפעילויות והאירועים המוצעים".


אופיר לנג, יו"ר מינהל לב העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)

אופיר לנג, יו"ר מינהל לב העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי לב העיר)


בין הפעילויות והאירועים בקיץ הקרוב במינהל קהילתי לב העיר ניתן למצוא סדנאות יצירה להכנת משחקים, 'בית חולים' לתיקון צעצועים ועידוד למידה משותפת בין תושבי השכונה מקבוצת גילאים ומגזרים שונים בספריית הצעצועים 'שועלה'. במבנה הראשי של המינהל יתקיימו מועדוני פעילות לגיל השלישי, הכוללים סדרת הרצאות וסיורים, סדנת אפייה וסדנת אמנות. בבית וינר תתקיים סדנה להורים בגיל צעיר וסדנה להורים למתבגרים בהנחיה מקצועית. בבית פריד תפעל משחקייה ופעילויות לגיל הרך. במסגרת חממה קהילתית יתקיימו סדנאות הכנת עציצים ועידוד למידה ועבודה קהילתית משותפת בין בעלי צרכים מיוחדים והציבור הרחב.

במגרש ספורט ובמועדון נוער יתקיימו טורניר כדורגל, פעילות ספורטיבית לנערות, טורניר פינג פונג, טורניר שש-בש, ערבי קריוקי, חדר בריחה, סדנת קינוחים ומסיבת סיום חופש.

בחצר מינהל קהילתי לב העיר יהיו מתנפחים לילדים ואירועים למשפחות. מופעים ואירועי תרבות גדולים לקהל הבוגר יעודכנו בהמשך.


מינהל קהילתי גנים

מינהל קהילתי גנים

מינהל קהילתי גנים

קרקס אינטראקטיבי, הקרנת סרט ופסטיבל תרבות אתיופיה

ד"ר נתנאל פישר, יו"ר מינהל קהילתי גנים, שחולש על שכונות עיר גנים, קרית מנחם וגבעת משואה, מציין בשיחה עם "כל העיר" כי הסיבה שהשכונות הללו הפכו מוקד משיכה למשפחות צעירה היא הפעילות המגוונת של המינהל הקהילתי. "מדובר במגוון עשיר של פעילויות שאנחנו מקיימים בקיץ ולאורך כל השנה, בשיתוף עיריית ירושלים והקרן לירושלים", הוא אומר, "בנוסף, אנחנו גאים לקיים זו השנה הרביעית ברציפות את פסטיבל תרבות אתיופיה, "ירוסלמי", הכולל מופעים למשפחות ולילדים, אוכל, הרצאות, שעת סיפור לילדים ומיועד לכולם".


ד"ר נתנאל פישר, יו"ר מינהל גנים (צילום: פרטי)

ד"ר נתנאל פישר, יו"ר מינהל גנים (צילום: פרטי)
בין האירועים מרכזיים במינהל קהילתי גנים יהיה אירוע עיר הילדים והנוער בפארק מקסיקו עם קרקס אינטראקטיבי, שיכלול חד אופן, להטוטנות, הליכה על חבל, קביים ופעלולי אש; בפארק משואה יתקיים אירוע "סוגרים שבוע" עם מופע ומעגל ג'אם-סשן, חווית ג'אגלינג, משחקי שולחן ומגנטים; במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים תתקיים הקרנה חגיגית בפארק מקסיקו; ובסוף חודש אוגוסט, 28.8-26.8, יתקיים פסטיבל "ירוסלמי" 4 – פסטיבל תרבות אתיופיה; את הקיץ יחתום מתחם אתגרי מיוחד שיוקם לילדים בפארק מקסיקו (29.8).

פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילום: רומי בעבוע)

פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילום: רומי בעבוע)


קאנטרי ארמון הנציב (צילום: ליאור אביטן)

קאנטרי ארמון הנציב (צילום: ליאור אביטן)

מינהל קהילתי תלפ"ז

הקרנות סרטים בבריכה ובמרכז המסחרי

רפי טמיר, יו"ר מינהל קהילתי ארמון הנציב מספר כי כחלק מהניסיון לקרב ולסייע למשפחות הורדו מחירי המנוי המשפחתי בבריכה שבקאנטרי. "עד גיל 21 אפשר להיחשב כילד במשפחה, זאת כדי שיהיה מחיר מיוחד למשפחות עם חיילים", אומר טמיר, "כך. מנוי של שני הורים ושני ילדים מגיע למחיר מוזל של 6,000 שקלים למשפחה לכל השנה, כולל חוגים".


רפי טמיר, יו"ר מינהל תלפ"ז

רפי טמיר, יו"ר מינהל תלפ"ז


במינהל תלפ"ז, שחולש על שכונות ארנונה ותלפיות מזרח, מתוכננים אירועי קיץ ל"כל המשפחה", כשגולת הכותרת, כך לדברי טמיר, הן הקרנות סרטים שיתקיימו בכל יום חמישי בבריכת הקאנטרי. בנוסף ייערכו הקרנות מיוחדות גם במרכז המסחרי.


מינהל קהילתי מיתרים (צילום: באדיבות המינהל)

מינהל קהילתי מיתרים (צילום: באדיבות המינהל)

מינהל קהילתי מיתרים

טיולים, בריכה, סדנאות ופעילויות

בחלק מהמינהלים הקהילתיים גובשה פעילות הקיץ בשיתוף עם התושבים, כך למשל במינהל הקהילתי מיתרים, האחראי על חמש שכונות: קרית משה, גבעת שאול, גבעת מרדכי, מורדות בית וגן ורמת מוצא.

אביעד קמיר, יו"ר המינהל מספר ל"כל העיר" כי "ברוב השכונות עשינו ועדות מיוחדות יחד עם התושבים שישבו וחשבו איתנו מה הם רוצים שיהיה בקיץ, אילו דברים מעניינים אותם ואיך יעבור החופש הגדול בצורה המיטבית עבורם".

קמיר מוסיף כי "הולכת להיות פעילות ענפה לכל הגילים: ילדים, נוער וגם למבוגרים: טיולים, בריכה, סדנאות ופעילויות. אין שבוע שאין כמה פעילויות לכל המשפחה. בכל הגינות הקהילתיות תהיה תוכנית, וההפעלות הן ממש מסביב לשעון. הכוונה העיקרית שלנו היא ללכת על הרבה פעילויות ולאפשר מגוון, ולאו דווקא משהו אחד מפוצץ ויקר".

פעילויות קיץ בירושלים (צילום: אמיל סלמן)

פעילויות קיץ בירושלים (צילום: אמיל סלמן)


מינהל קהילתי הר חומה (צילום: באדיבות המינהל)

מינהל קהילתי הר חומה (צילום: באדיבות המינהל)

מינהל קהילתי הר חומה

מסיבות בריכה, הקרנות סרטים, חדרי בריכה ונסיעה למימדיון

אבי רגב, מנהל מינהל קהילתי הר חומה (חומת שמואל) מסביר כי הדגש העיקרי מבחינתם בפעילויות הקיץ הוא להוציא את הילדים והמשפחה לפעילות של בילוי והעשרה, וכן על פעילויות במרחבים פתוחים וללא עלות. "למשל, אנו מקיימים פעילויות ספורט במשך כל השנה, ובקיץ הם מתקיימות בחוץ", הוא אומר, "יש פעילויות של קבוצות הליכה ובכיכרות פעילויות זומבה שמתאימות למרחב הפתוח ונעשות בקיץ. בנוסף, אנחנו משתדלים לקיים פעילות קבועה בימים ובמקומות קבועים, כדי שיהיה עוגן קבוע לתושבים. למשל, בימי שני יש פעילויות בגנים, ובשלישי יש שעת סיפור בספרייה. אנחנו משקיעים הרבה מאוד כסף ומשאבים בפעילויות הללו למען התושבים".


אבי רגב, מנהל מינהל קהילתי הר חומה (צילום: פרטי)

אבי רגב, מנהל מינהל קהילתי הר חומה (צילום: פרטי)


בחומת שמואל ישנן גם פעילויות מותאמות לנוער דתי, בה הם מחולקים לבנים ובנות בנפרד, ולצד הקרנות סרטים וחדרי בריחה, סדנאות כדרוסל (לבנים) ותסרוקות (לבנות) מתקיימות גם תפילות ושיעורים מיוחדים.

הפעילויות הכלליות לנוער כוללות גם קורסים כמו צילום, עזרה ראשונה ואיפור, הפנינג חסד שכולל תרומות דם ושיער ותרומות מזון, יצאה למימדיון, טיולים, החלקה על קרח, מסיבת בריכה ועוד. מלבד זאת מתקיימות הצגות במרחבים הפתוחים, סדנאות לכל המשפחה, סיורים, פעילות ספורטיבית ועוד.


פעילות קיץ של מינהל קהילתי גבעה צרפתית (צילום: באדיבות מינהל קהילת גבעה צרפתית)

פעילות קיץ של מינהל קהילתי גבעה צרפתית (צילום: באדיבות מינהל קהילת גבעה צרפתית)

מינהל קהילתי הגבעה הצרפתית

הקרנות סרטים, מסיבת חומוס ושחייה לילית

אלי רוזנפלד, יו"ר המינהל הקהילתי של הגבעה הצרפתית והסביבה, מספר כי לקראת חודשי הקיץ שמו במינהל דגש על מתן מענה לאוכלוסיות המגוונות השייכות לו.

"אנחנו מינהל קהילתי מגוון", הוא מציין ומסביר: "עם אוכלוסיות שונות שמייצגת את הציבורים השונים בעיר ירושלים, ובכוונתנו לערוך אירועים שבהם כל אחד ימצא את הפעילות המתאימה לו וישמח לקחת בה חלק".


אלי רוזנפלד, יו"ר מינהל הגבעה הצרפתית (צילום: פרטי)

אלי רוזנפלד, יו"ר מינהל הגבעה הצרפתית (צילום: פרטי)


במינהל הקהילתי של הגבעה הצרפתית יתקיימו סדנאות לבוגרי כיתות ו' וכן קייטנות בנושאי אגדות ואמנות. ב-3.7 יתקיים אירוע פתיחת הקיץ לכל המשפחה בגן השלום ובנוסף יתקיימו הקרנות סרטים, אירועי קיץ בגבעה כל המשפחה, שחייה לילית, מסיבת חומוס ועוד.

סיורי קיץ לילדים (צילום: אליהו ינאי)

סיורי קיץ לילדים (צילום: אליהו ינאי)


מינהל קהילתי בית הכרם

מינהל קהילתי בית הכרם

מינהל קהילתי בית הכרם

הקרנות סרטים, ערב מספרי סיפורים ומפגשים עם סופרים

הדגש בפעילויות הקיץ בבית הכרם הוא על הקלה על ההורים במהלך חופשת הקיץ, הן מבחינת כלכלית והן מבחינת התארגנות משפחתית. נגה לב‑ציון נדן, יו"ר המינהל מציינת כי "מאחר וחופשת הקיץ מהווה לעיתים קרובות נטל כבד על ההורים הן במובן הכספי והן בהתארגנות המשפחתית – עשינו מאמצים להציע פעילויות מגוונות שחלקן ללא עלות כלל. נתנו דגש ותשומת לב לתוכניות עבור גילאי 15-12, שנופלים בין הכיסאות, מכיוון שהם בוגרים לקייטנות ארוכות וצעירים מכדי לקבל עבודה מסודרת".

היא מוסיפה כי "פעילויות הקיץ של מינהל קהילתי בית הכרם מורכבות ממגוון רחב מאוד של תוכניות, קורסים וסדנאות שמתאימים לכל אחד ובכל גיל. על ידי ההיצע אנו מקוים שנצליח להפוך את הקיץ עבור תושבי השכונה לתקופה של חוויות חיוביות ומעשירות".


נגה לב-ציון נדן, יו"ר מינהל בית הכרם (צילום: ענת אורן)

נגה לב-ציון נדן, יו"ר מינהל בית הכרם (צילום: ענת אורן)


במינהל בית הכרם מוסרים כי מכיוון שבחודש יולי מתקיימת תוכנית בית הספר של החופש הגדול, הם אינם מתחרים בבתי הספר ועל כן מקיימים סדנאות, מחנות והפעלות קצרות טווח בספורט ואומנויות שונות – בעיקר לבוגרי כיתות ד'-ז' שאינם נכללים בתוכנית משרד החינוך.

תוכנית הנוער מתמקדת בעיקר בערבים בכל שבעה ימות השבוע, בית הקפה השכונתי שנפתח לפני כשלושה חודשים בבית הוועד הישן פותח את שעריו לתושבים מידי יום עם הפעלות, הופעות וארוחות במחיר שווה לכל נפש. משאית הסרטים של הסינמטק תגיע למינהל בזמן פסטיבל הסרטים וסרט יוקרן ברחבת המינהל.

לב‑ציון נדן מוסיפה כי "מתוך הבנה שבסוף החופש הגדול הרבה מאוד סבים וסבתות נרתמים לסייע בשמירה על הנכדים אנחנו פותחים במחזור שלישי קייטנת סבים סבתות ונכדים אליה אפשר להירשם לשבוע או לשבועיים". מעבר לכך יתקיימו בשבתות אחרי הצהריים פעילות ברל'ה לכל המשפחה, טיולי שבת בין ערביים ובשאר הימים גם מפגשים עם סופרים בספריית הרחוב, ערב מספרי סיפורים, קייטנות ועוד.


בית יהודית, מינהל קהילתי גינות העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי גינות העיר)

בית יהודית, מינהל קהילתי גינות העיר (צילום: באדיבות מינהל קהילתי גינות העיר)

מינהל קהילתי גינות העיר

התנדבות בקהילה, אירועים בגינות הקהילתיות והפתעות נוספות

במינהל גינות העיר, שמאכלס את שכונות המושבה הגרמנית, טלביה, רחביה, ניות וקטמון הישנה, הדגש הקיץ הוא על פעילות המונגשת לכל המשפחה שיוצאת מתחומי המינהל למרחבים הציבוריים. בין האירועים: "נפגשים בגינה" בגינות הציבוריות בשכונה, קבלות שבת מדי שישי בחמש אחרי הצהריים במתחם התחנה, אירועי קיץ בגינות הקהילתיות, פעילויות בתחנות הקריאה לאורך פארק המסילה, מפעלי קיץ של התנדבות בקהילה לחניכי תנועות הנוער ולקבוצות נוער פעילות של המינהל – כל אלו מתווספים לקייטנות בית יהודית ולאירועי הקיץ של אל-גיל.


עדית רובין, יו"ר מינהל גינות העיר (צילום: שמעון כהן)

עדית רובין, יו"ר מינהל גינות העיר (צילום: שמעון כהן)


עדית רובין, יו"ר הנהלת מינהל גינות העיר, מוסרת כי "מינהל קהילתי גינות העיר יקיים גם השנה פעילויות חינמיות בחודשי הקיץ בבית יהודית בעמק רפאים ובשלוחות קטמון, ניות ורחביה. חרטנו על דגלנו את ערך השותפות הקהילתית כבסיס לכל פעילות תרבותית במרחב, ואנו מזמינים את כלל תושבי שכונות גינות העיר, בדגש על צעירים ומשפחות צעירות, להיות שותפים שלנו בכל תהליך קהילתי. עקבו אחרינו ברשתות החברתיות ובניוזלטר ותגלו שהקיץ שלכם ושלנו עומד להיות מלא בהפתעות".


מינהל קהילתי בקעה רבתי (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מינהל קהילתי בקעה)

מינהל קהילתי בקעה רבתי (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מינהל קהילתי בקעה)

מינהל קהילתי בקעה רבתי

פעילויות לכל המשפחה | מתחת לבית

ברכה אדלשטיין, יו"ר המינהל הקהילתי בקעה רבתי, מסבירה שהמדיניות של המינהל היא שימת דגש מיוחד על אירועים מתחת לבית.

"חשוב לנו שבכל שכונה יתקיים אירוע לפחות פעם בשבוע", מסבירה אדלשטיין, "האירועים הם חינמיים על פי מאפייני התושבים כפי שאנו מכירים ומזהים, בהתחשב גם בשיקולים תקציביים. אנחנו מודעים מאוד לכך שאירועי תרבות הם יקרים וההורים צריכים להעסיק את הילדים בשעות אחר הצהריים, אז לפחות יום אחד בשבוע אנו מנסים לסייע בעדם, בתקציב המוגבל שלנו ובאמצעים שלנו, אנו מנסים להפיק את המירב והמיטב".


ברכה אדלשטיין, יו"ר מינהל בקעה

ברכה אדלשטיין, יו"ר מינהל בקעה


אדלשטיין מוסיפה כי "האירועים כמובן נגזרים מהתקציב שמוקצה לנו, ובעבר היינו יכולים להפיק יותר אירועים. השנה יהיו לדאבוני כנראה קצת פחות, למרות שטרם סיימנו לתכנן את הקיץ כולו. אני מקווה שנצליח לקיים אירועים כפי שעשינו בשנתיים האחרונות".

הקרנות סרטים בשכונות (צילום: נדב בן-אוד)

הקרנות סרטים בשכונות (צילום: נדב בן-אוד)


מינהל קהילתי יובלים

מינהל קהילתי יובלים

מינהל קהילתי יובלים

הצגות לילדים, לילות לבנים ובריכה פתוחה

במינהל הקהילתי יובלים מתרכזים במתן מענה למגוון סוגי האוכלוסיות המתגוררות בשכונות המשויכות לו. המינהל, יש לציין, מייצג שכונות רבות כגון קרית היובל, רמת שרת ועין כרם, שבהן אוכלוסיות שונות, כשגם בתוך השכונות עצמן – בעיקר בקרית היובל – ישנן סוגי אוכלוסיות שונות לגמרי.


רוני שרון, יו"ר מינהל יובלים (צילום: פרטי)

רוני שרון, יו"ר מינהל יובלים (צילום: פרטי)


"האוכלוסייה שלנו היא האוכלוסייה הכי מגוונת בעיר", אומר רוני שרון, יו"ר המנהל הקהילתי, "גרים פה אנשים מכל הסוגים ולכן הפעילות פה היא ענפה".

בין האירועים המתוכננים במנהל: הצגות ילדים, פעילויות יצירה למשפחה, טיולים, קבוצת יוגה, קבוצות הליכה וטורניר כדורגל בריכה פתוחה ולילות לבנים במתנ"ס לנוער ואפילו נופש לתושבי יובלים במלון נירוונה באילת.


קאנטרי רמות (צילום: עיריית ירושלים)

קאנטרי רמות (צילום: עיריית ירושלים)

מינהל קהילתי רמות אלון

פעילויות ביער הקהילתי ופסטיבל רמות עם דגש על הנוער

ד"ר חגית הכהן וולף, יו"ר המינהל הקהילתי רמות אלון, אומרת כי השנה יתקיימו אירועים לקבלת פניהן של המשפחות החדשות שנכנסו בחודשים האחרונים לשכונת הקאנטרי. "בנוסף לכך יתקיימו כן אירועים מלהיבים מדי שבוע ביער הקהילתי בשיתוף קק"ל".


ד"ר חגית הכהן וולף, יו"ר מינהל רמות אלון (צילום: פרטי)

ד"ר חגית הכהן וולף, יו"ר מינהל רמות אלון (צילום: פרטי)


ד"ר הכהן וולף מוסיפה כי "אירועי הקיץ של המינהל ועיריית ירושלים השנה הם רבים ומגוונים כתמיד, כאשר פסטיבל רמות שיסגור את הקיץ יהיה עם דגש מיוחד על הנוער".


קאנטרי פסגת זאב (צילום: דוברות מינהל קהילתי פסגת זאב)

קאנטרי פסגת זאב (צילום: דוברות מינהל קהילתי פסגת זאב)

מינהל קהילתי פסגת זאב

מופע מרכזי של בירת הנוער, אמן אורח מסקרן ופסטיבל כליזמרים

במינהל קהילתי פסגת זאב מוסרים כי הם נערכים לקיץ הקרוב בהתרגשות רבה לקראת שלל אירועים לכלל הגילאים והאוכלוסייה בפסגה, כולל מספר אירועי שיא משמעותיים ובכללם מופע מרכזי של בירת הנוער בשיתוף אגף חברה ונוער בעירייה, אירוע שיא לצעירים והופעת אומן צפויה, מופע כליזמרים עירוני בשיתוף אגף התרבות ושלל אירועים נוספים לרווחת תושבי השכונה.

אודי רמב"ח, יו"ר מינהל פסגת זאב (צילום: למינהל קהילתי פסגת זאב)

אודי רמב"ח, יו"ר מינהל פסגת זאב (צילום: למינהל קהילתי פסגת זאב)

אהוד רמב"ח, יו"ר המינהל הקהילתי פסגת זאב, מציין כי "החופש מהלימודים הוא הזמן לתרבות, ספורט ופנאי באווירה כיפית לכל הגילאים. תוכנית הקיץ של מינהל קהילתי פסגת זאב מגוונת באירועים בגני השעשועים, למשפחות, במופע נוער, הפעלות ויציאה לאטרקציות".

פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילום: רומי בעבוע)

פעילויות קיץ לכל המשפחה (צילום: רומי בעבוע)


מינהל קהילתי גילה (צילום: באדיבות מינהל קהילתי גילה)

מינהל קהילתי גילה (צילום: באדיבות מינהל קהילתי גילה)

מינהל קהילתי גילה

לילות לבנים, יציאה לאטרקציות ואירועי תרבות לבני הגיל השלישי

במינהל קהילתי גילה פותחים הקיץ בפיילוט מיוחד לאוכלוסייה חשובה מאוד: הקשישים. כך, עד סוף חודש יולי יתקיימו אירועי תרבות לאוכלוסיית הגיל השלישי שתכלול הרצאות, סדנאות, סרטים ומופעים. במוקדים שונים בשכונה.

"יש לנו שתי מטרות עיקריות", מסביר יחיאל לוי, יו"ר המינהל, "האחת היא לעודד את הקשישים להשתתף בפעילויות המינהל, והשניה היא להגדיל את מגוון הפעילויות שלנו. מדובר בפיילוט שאם יתקבל, תתחיל תוכנית תלת שנתית במימון הביטוח הלאומי לקשישים בשכונה. אנחנו מכניסים בפיילוט שני דברים חשובים: הסעות חינם שיסייעו לקשישים להגיע ובנוסף, רישום ובדיקה של כמה אנשים מגיעים וכיצד הם שומעים על הפעילות כדי להגיע ליותר אנשים".


יחיאל לוי, יו"ר מינהל גילה (צילום: פרטי)

יחיאל לוי, יו"ר מינהל גילה (צילום: פרטי)


מעבר לפעילות זו, מתוכננות הקיץ גם פעילויות מיוחדות למשפחות במסר מוקדים במינהל, שיכללו בעיקר מופעים וקבלות שבת מיוחדות. לבני הנוער תתקיים פעילות מיוחדת החל מ-20 ביוני של לילות לבנים מיוחדים ויציאה לאטרקציות שונות.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר