עורכי דין יפוי כח מתמשך בירושלים (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)
עורכי דין יפוי כח מתמשך בירושלים (צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב INGIMAGE)

עורכי דין לייפוי כוח מתמשך בירושלים

ייפוי כוח מתמשך הוא אחד התחומים המתפתחים בעולם המשפט אשר צובר תאוצה בתקופה האחרונה. מטרת ההליך לאפשר לאדם לקבוע בעודו כשיר, כיצד ואיך יטפלו בענייניו כאשר לא יהיה מסוגל לטפל בכךבעצמו. הכירו עורכי דין לייפוי כח מתמשך בירושלים, שהוסמכו לכך ומכירים את הדרך הנכונה והבטוחה לבצע זאת עבורכם

פורסם בתאריך: 17.6.20 10:35

 

 

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שבאמצעותו יכול אדם כשיר להחליט מי יטפל בו בעתיד ובאיזה אופן זה יתבצע, במידה ויהפוך אותו אדם להיות בלתי כשיר. עריכת ייפוי כוח מתמשך מתבצעת בידי עורכי דין לייפוי כח מתמשך בירושלים המוסמכים לכך.


משרד עו"ד טמוזרטי גרדל

אחת מהתמחויות משרד עורכי דין טמוזרטי-גרדל הוא צוואות וירושות, וכן עריכת ייפוי כוח מתמשך. כמי שצברה את ניסיונה הרב כפרקליטה לשעבר במשרדי האפוטרופוס הכללי, הכונס הרשמי ורשם הירושה במשרד המשפטים, מכירה עו"ד טל גרדל מקרוב את פעילות רשם הירושה והאפוטרופוס הכללי, כשניסיונה נצבר מתוך המערכת ומעניק לה יתרון רב בבואה לייצג לקוחות בתחומים אלה. היא ניהלה תיקי אפוטרופסות ותיקים של רשם הירושה, טיפלה בבקשות למתן צו ירושה ומתן צו קיום צוואה, ניהלה תיקי התנגדויות לצוואה ותיקי פיקוח על אפוטרופוסים, כולל הופעות בבתי משפט לענייני משפחה. לפני כשנתיים הייתה בין הראשונים שהוסמכו לעסוק בייפוי כוח מתמשך ומאז היא דואגת להכיר את ההליך לציבור הרחב, מתוך אמונה כי זהו כלי חשוב בחייו של אדם.

עו"ד טל גרדל, משרד עו"ד טמוזרטי גרדל (צילום: פרטי)

עו"ד טל גרדל, משרד עו"ד טמוזרטי גרדל (צילום: פרטי)

מהו יפויי כוח מתמשך?

"ייפוי כוח מתמשך הינו למעשה צוואה בחיים – הכוונה לכך, שאדם כשהוא כשיר ובריא וצלול בדעתו עורך כתב מינוי לאדם אחר שיטפל בענייני הגוף והרכוש שלו במידה וחלילה הוא לא יהיה כשיר לטפל בענייניו, ובכך למעשה, הוא לוקח אחריות גם על גופו וגם על רכושו, ומה יעשה בהם, אם הוא לא יוכל לקבל את ההחלטות האלו בשביל עצמו. כל אדם בוגר מעל גיל 18 רשאי לייפות את כוחו של אדם אחר המקובל עליו, למצבים בהם לא יוכל לקבל החלטות בעצמו, מסיבה רפואית או קוגנטיבית", מסבירה עו"ד גרדל – שותפה במשרד עורכי דין טמוזרטי-גרדל , "זה יתרון עצום בניגוד למצב הקודם בו המדינה קבעה באמצעות בית המשפט מי יהיה האפוטרופוס שינהל את חייו וכיצד. מצב זה גרם לסכסוכים בין בני המשפחה, לצד סיכונים כספיים ולעתים גם ניהול לא תקין של צרכים גופניים. כעת מתאפשר לאדם כשהוא בריא וצלול, לקבוע ולהחליט מי יטפל בענייניו אם וכאשר יהפוך בלתי כשיר לכך בעצמו. מדובר במהפך של ממש, אשר מייתר את התערבות המדינה, בתי המשפט ומינוי האפוטרופוס".

עו"ד גרדל כאמור, מוסמכת לערוך ייפוי כוח מתמשך ולהתנהל בנושא זה אל מול האפוטרופוס הכללי, ולערוך מסמך שבו אדם מביע את רצונו לגבי מי יטפל בו כשחלילה יהפוך בלתי כשיר ובאיזה עניינים, בין אן ענייני רכוש, ענייני גוף, או בעניין ספציפי מסוים.

"לעתים אנשים נרתעים מעריכת ייפוי כוח מתמשך, אולם אין סיבה להירתע, זהו הליך מצויין כי אדם לוקח שליטה על חייו ונשאר בעל ההחלטה הסופי",  היא אומרת, "עם זאת, באם אדם בוחר שלא לבצע ייפוי כוח מתמשך, ישנן אלטרנטיבות אחרות כמו עריכת מסמך הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס, שמאפשר לכל אדם בגיר בן 18 ומעלה, לתכנן כיצד וע"י מי יטופלו ענייניו, אם ביהמ"ש יחליט בעתיד שהוא זקוק למינוי אפוטרופוס. כמו כן, ישנו מסמך הבעת רצון, שזהו מסמך משפטי, המאפשר להורה של קטין או לאפוטרופוס שהוא בן משפחה של קטין או בגיר, לציין מי האפוטרופוס שיחליף אותו בעתיד אם הוא לא יהיה מסוגל לדאוג לאותו אדם-קטין או בגיר, שהוא אחראי לו. במקרה זה, אם יתנהל הליך למינוי אפוטרופוס, יהיה על ביהמ"ש, לבחון את המסמך ולתת לו משקל בהחלטה הסופית של ביהמ"ש.

משרד עורכי דין, טמוזרטי-גרדל

כתובת: יפו 216, בניין שערי העיר קומה 5, ירושלים

טלפון: 02-5959905 פקס. 02-5959910

מייל: [email protected]


משרד עו"ד ונוטריון דניאל ספרבי

מזה למעלה מ-17 שנים שעו"ד ונוטריון דניאל ספרבי מנהל ביד רמה משרד בוטיק ייחודי בתחום המשפט האזרחי והמסחרי וחדלות פירעון. מאחורי עו"ד ונוטריון ספרבי הירושלמי, מאות עסקאות מוצלחות ולקוחות מרוצים, אותם הוא מלווה כבר שנים. לצד עבודתו השוטפת עו"ד ספרבי לא שוכח גם לתרום מזמנו לאוכלוסיות מעוטות יכולת במסגרת תיקי פרו-בונו, ומאמין כי הצלחה של כל תיק נשענת במידה רבה על יחסי אמון ויושר בין עו"ד ללקוח.

תוכל להסביר מהו ייפוי כוח מתמשך?

"ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מהווה חלופה למינוי אפוטרופוס", מסביר עו"ד ונוטריון  דניאל ספרבי אשר הוסמך לחתום על ייפוי כוח מתמשך. "ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם בגיר, לקבוע מי יטפל בענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו. מיופה כוח יהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעינינו בעצמו". עוד מוסיף עו"ד ספרבי,  שייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים – או רק לחלקם. "ייפוי הכוח יכול לכלול גם "הנחיות מקדימות", בהן יבהיר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד".

עורך דין ונוטריון דניאל ספרבי | צילום: פרטי

עורך דין ונוטריון דניאל ספרבי | צילום: פרטי

למה חשוב לחתום על ייפוי כוח מתמשך?

"הסיבה העיקרית היא שייפוי כוח מתמשך, מאפשר לאדם, בהיותו צלול ובריא ובעל יכולת לקבל החלטות עצמאיות, לבחור ולקבוע כיצד יתנהלו חייו בזמן שאין לו את האפשרות להמשיך לנהל את החיים שלו בעצמו, למשל, בשל מצבו הבריאותי.

כפי שציינתי זה יכול להיות במספר תחומים:

בענייני רכוש – כספים, נכסים, השקעות, פיצויים, מתנות לילדים ולנכדים וכיוצ"ב,

בעניינים האישיים – בחירה וקבלת החלטות בעניינים אישיים, כגון מעבר מגורים, הכנסת מטפל/ת להשגחה קבועה, בית אבות וכיוצ"ב.

בעניין הרפואי – איך להמשיך לטפל באותו אדם במצבים כאלה או אחרים ועוד".

מעבר למקצועיות, למה חשוב לשים לב בבחירת עורך דין לחתימה על ייפוי כוח מתמשך?

"ייפוי כוח מתמשך, הוא עניין מאוד רגיש ולעיתים לא קל עבור מייפה הכוח, אשר צריך הכוונה פרטנית לכלל הנושאים הרלוונטיים ואשר יותאמו לו באופן אישי. לכן, חשוב שעורך הדין שעומד מולכם, יהיה מקצועי ואנושי בתחום הזה. הרגישות והגישה האמפטית חשובה מאוד ללקוחות ואני יודע להעניק להם זאת".

עו"ד ונטריון ספרבי, הוא בעל תואר שני במשפט אזרחי-מסחרי ומתמחה בשלל תחומים, ביניהם דיני חוזים, מקרקעין, תביעות כספיות שונות, סכסוכי שכנים, ליטיגציה ועוד. בנוסף, מתמחה עו"ד ספרבי גם בתחום של חדלות פירעון במסגרתו הוא מייצג, בין היתר, חייבים וחברות בהליכי פירוק, כשבתקופת הקורונה תחום זה נדרש לצערנו יותר ויותר. אלא שעו"ד ספרבי לא רק מסייע ללקוחות רבים שנמצאים בצומת הקשה בחייהם לפתוח דף חדש, אלא גם מלווה אותם יד ביד לאורך כל הדרך במטרה להעניק להם הזדמנות חדשה לחיים.

משרד עורך דין ונוטריון, דניאל ספרבי- דרך חברון 101, בית הנציב, ירושלים

טלפון ליצירת קשר: 02-6482990, פקס: 02-6482991

מייל: [email protected], אתר: safraby.co.il


ארגמן גדי, עו"ד ומגשר מקצועי, בעל רשיון לסוכן ביטוח מורשה

תחום דיני הירושה הינו תחום משפטי מורכב, הדורש התמחות ייחודית וניסיון רב כמשרדו של גדי ארגמן, עו"ד ומגשר, מתמחה בנושא ירושה ועזבון, לצד אחד התחומים החדשים בעולם המשפט – ייפוי כוח מתמשך.

ארגמן גדי, עו"ד ומגשר מקצועי (צילום: יובל כהן אהרונוב)

ארגמן גדי, עו"ד ומגשר מקצועי (צילום: יובל כהן אהרונוב)

ייפוי כוח מתמשך הוא תיקון חקיקה המאפשר לנו לראשונה לקבוע כיצד יתנהלו חיינו, אם חלילה לא נהיה כשירים לקבל בעתיד החלטות בענייני רכושנו וגופנו. בעקבות תיקון חקיקה בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ”ב-1962, ניתן כיום באמצעות עורכי דין שעברו והוסמכו בהכשרה מיוחדת מטעם האפוטרופוס הכללי, לערוך לאדם ייפוי כוח מתמשך.

"אם עד עכשיו היה ממונה אפוטרופוס לאדם שאינו כשיר, הרי שהיום ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך ולמעשה זאת הפעם הראשונה שהמחוקק מעוניין לשמוע מהו רצונו של האדם, של הפרט", מסביר עו"ד ארגמן, "ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי מחייב המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו (האישיים, הרכושיים והרפואיים) בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח המתמשך. האדם (הנקרא: “הממנה”) בוחר מרצונו, בשלב בו הוא מבין ומסוגל לקבל החלטות ולבצען, מי יטפל בענייניו וכיצד יראו חייו אם וכאשר מצבו ישתנה לרעה. הידרדרות במצב יכולה לנבוע כתוצאה מתאונה, מחלה, מחלות זקנה (כגון דמנציה), מצב סיעודי, מוגבלות נפשית ו/או שכלית זמנית או קבועה, העלולות לפגוע בכושר השיפוט של האדם, ויהפכו אותו להיות אדם בלתי כשיר לקבל החלטות בנושאי גוף ורכוש. יפוי הכח מתייחס לרווחתו האישית של האדם, לצרכיו היומיומיים, למקום מגוריו, לבריאותו הגופנית הנפשית והחברתית כמו כן עניינים רפואיים לגבי החלטותיו של הממנה על אופי הטיפול הרפואי מסוג מאריך חיים אליו יזדקק. זאת בשונה מצוואה, המתייחסת למצב בו אדם נפטר ומבקש לקבוע כיצד יחולק רכושו. ייפוי הכוח מתייחס למצב בו אדם בשל נסיבות רפואיות, אינו יכול להמשיך ולתפקד בתפקוד תקין הקובע כיצד ינוהל רכושו וכיצד יתנהלו ענייניו הרפואיים, על-פי רצונו הוא".

ייחודיות הטיפול של עו"ד ארגמן בכל הנושאים הנ"ל באה לידי ביטוי בעיסוקו הנוסף כסוכן ביטוח מורשה, בעל B.A בביטוח, אשר בבעלותו סוכנות ביטוח גדולה וותיקה בירושלים שמטפלת בביטוח חיים, בריאות, פנסיה ופיננסים עם דגש על בני הגיל השלישי, כך שהידע בתחומי דיני צוואות, ירושות ויפוי כוח מתמשך משתלב כאן באופן מושלם. "מאחר ואנחנו מטפלים בצרכים האישיים של המבוטחים ומשפחותיהם, ערים להם ומודעים להם, נוצר כאן חיבור מיוחד. לקוחות רבים סומכים עלינו ומבקשים למנות אותנו למיודעים. כמיודע אני יכול לפקח על מיופה הכוח, שיבצע כלשונו את רצונו של הממנה ולעזור גם לבני המשפחה במקרה הצורך כשהממנה נפטר. יש לנו קשרים איכותיים ומעמיקים עם המבוטחים ולכן כמו שהם סומכים את ידינו לדאוג לעתיד הפיננסי שלהם באירוע ביטוחי כלשהו, הם גם סומכים עלינו שנדע לעזור למי שהם מינו כמיופה כוח שלהם".

עו"ד ארגמן חבר כבר קדנציה שניה, בוועדת בריאות וסיעוד בלשכת סוכני הביטוח בישראל, ויועץ לענייני ייפוי כוח מתמשך ליו"ר הוועדה. "הנושא בחיתוליו כיום", מסביר עו"ד ארגמן, "אבל הוא מתגבר והולך, כיוון שכל מי שמבין את הצורך יודע שאין קשר אם אדם היום הוא בריא וצעיר או זקן וחולה, חשוב שיעביר את ההנחיות והרצונות שלו איך יטפלו בכל ענייניו וכיצד יפעלו וימשיכו את דרכו, והכול לפי ההוראות המקדמיות שלו".

טלפון: 052-2413222

 דוא"ל: [email protected]


עו"ד ריול עדיקה

ייפוי כוח מתמשך מוסמך לערוך רק עורך דין שעבר הכשרה של משרד המשפטים – האפוטרופוס הכללי ורשום בלשכת עורכי הדין ככזה. עורכת הדין ריול עדיקה מוסמכת לכך ותוכל לסייע לך להבין מהו ההליך, מה חשיבותו, ולערוך עבורך ייפוי כוח מתמשך אשר ישקף את רצונותיך ומשאלותיך, ויקנה לך ולמשפחתך ביטחון ושקט נפשי, שגם בעתיד יטופלו כל ענייניך כפי רצונך. מתוך אהבה למקצוע ורצון לסייע לאנשים, החליטה עו"ד ריול עדיקה לעסוק בייפוי כוח מתמשך, שהינו בעל חשיבות רבה ואשר מגן על זכותך להחליט לגבי החיים שלך, בשעה שלא תהיה לך אפשרות לעשות כן. בעת טיפול בתיק ייפוי כוח מתמשך, עו"ד ריול עדיקה תיתן לך אינפורמציה לגבי המונחים המשפטיים בשפה פשוטה וברורה, תוך טיפול מסור ומקצועי.

עו"ד ריול עדיקה (צילום: אביבית איזקסון, איפור: מוניק ליטנברג, שיער: ליאור קקון)

עו"ד ריול עדיקה (צילום: אביבית איזקסון, איפור: מוניק ליטנברג, שיער: ליאור קקון)

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה סוג של הליך קבלת ההחלטות על חייך במצב שבו כבר לא תוכל לקבלן, בין אם מפאת מצב רפואי קשה ובין אם מפאת אי צלילות הדעת או סיבות רבות ואחרות, ולכן לפני שמתחילים בהליך, חשוב להבין את משמעותו לעומקה. לצורך כך מקיימת עו"ד ריול עדיקה מפגשים עם מייפה הכוח המיועד להסבר מעמיק על משמעות ייפוי הכוח וכיצד הוא משפיע בהקניית ביטחון ושקט נפשי. עו"ד ריול עדיקה פועלת ברגישות ובהבנה כלפי החוששים מקבלת החלטה הרת גורל כעריכת ייפוי כוח מתמשך, ולכן מקפידה שהנושאים מוסדרים במקצועיות בצורה הטובה ביותר, ושהכתובים מנוסחים באופן התואם ביותר את רצון מייפה הכוח – הממנה, וכל זאת באמינות ובסבלנות רבה. כעורכת דין המיומנת בעריכת ייפוי כוח מתמשך היא שופכת אור ומציפה סוגיות קריטיות אשר לעתים הממנה ובני המשפחה לא חושבים עליהן.

"אחת מהמטרות בייפוי כוח מתמשך היא קיומן של הנחיות כתובות על מנת למנוע מחלוקות בבית משפט בעתיד", מסבירה עו"ד ריול עדיקה, "על כן חשוב מאוד לפנות לעורך דין שבקיא ומבין בנושא, בכדי למנוע מצבים בעתיד שיצריכו בירור בבית המשפט, יארכו זמן רב ויעלו הרבה כסף. מלבד החשיבות הבירוקרטית, תפקידו של עורך הדין שעורך את ייפוי הכוח המתמשך הוא לשאוף לכך שייווצר מסמך שיאפשר טיפול חלק ונוח בעניינכם, כאשר כבר לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם, ושתהיינה כמה שפחות סוגיות לא פתורות בעתיד. המסמך אמור להיות מספיק טוב, מספיק חד, מקיף וברור בכדי שהעניינים שלכם יטופלו בלא קשיים בעתיד".

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי, שמאפשר לאדם בגיר שהוא מעל גיל 18, לתכנן את העתיד שלו במצב שבו לא יהיה מסוגל יותר לקבל החלטות או לנהל את ענייניו. אדם יכול להחליט לבצע ייפוי כוח מתמשך רק כאשר הוא עודנו כשיר, צלול בחשיבתו ובעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ולבצע פעולות וכפי שהוגדר – "מבין בענייניו". "בייפוי הכוח המתמשך ניתן לכלול הנחיות ספציפיות בעניינים רכושיים, אישיים ורפואיים, המחייבים את מיופה הכוח. ההנחיות הספציפיות הללו, הינן כחוקה וככלי עזר לפרשנות ייפוי הכוח המתמשך ומיופה הכוח יוכל לפעול אך ורק לפי מה שכתוב במסמך", מבהירה עו"ד ריול עדיקה, "לכן, חשוב מאוד להידרש להליך זה, לעשות חשיבה מקדימה ועמוקה מה בדיוק מעוניין הממנה, מייפה הכוח, שיהיה רשום בייפוי הכוח המתמשך. זה הליך המחייב כובד ראש, חשיבה יצירתית וחדה תוך בקיאות רבה בהליך החדשני".

משרד עו"ד ריול עדיקה עוסק גם בתחומים נוספים: תביעות נזיקין – נזקי גוף, רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים, תאונות תלמידים, תאונות ספורטאים, סוגיות ביטוח ועריכת צוואות.
עו"ד ריול עדיקה הנה בוגרת תואר שני – האוניברסיטה העברית בירושלים, קצינה בפרקליטות הצבאית לשעבר והיא כאן בשבילכם.

עו"ד ריול עדיקה

כתובת: דרך חברון 101, בית הנציב בניין B קומה 4, ירושלים

אתר: www.rivalaw.co.il

נייד: 050-5777079

דוא”ל: [email protected]


עו"ד גלעד בן עמי, עו"ד ונוטריון, בורר ומגשר מוסמך

בעבר, כאשר אדם הפך לפסול דין נדרשו קרובי משפחתו להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס לגופו ולרכושו של אותו אדם שהפך לחסוי. כפועל יוצא, בית המשפט קבע את זהות האפוטרופוס מבלי יכולת לשמוע את דעתו של החסוי ורצונו כיוון שהחסוי אינו יכול להביע את דעתו או את התנגדותו. בשנים האחרונות ניתנה לכל אחד ואחת מאתנו האפשרות לקבוע בעצמנו, בעודנו בריאים ומתפקדים, מי יהיה האפוטרופוס שלנו, מה יהיו תחומי אחריותו ומה ההגבלות שיחולו עליו, לרבות לעניין דיווח לאפוטרופוס הכללי. וכן לקבל מראש את הסכמת אותו אדם אותו אנו מבקשים למנות לאפוטרופוס עלינו, במידה וחלילה נזדקק לשירותיו. הליך זה נקרא ייפוי כוח מתמשך עליו מחליט אדם בזמן שהוא בריא וכשיר לקבלת החלטות, מכהן כמ"מ יו"ר ועדת צוואות, ירושות ועזבונות בלשכת עורכי הדין".

עו"ד גלעד בן עמי (צילום: מל בריקמן)

עו"ד גלעד בן עמי (צילום: מל בריקמן)

"ההמלצה היא לכל אדם שהגיע לגיל 50 ו/או סובל מבעיות רפואיות או נפשיות, או לאדם החושש שביום מן הימים יהפוך חלילה לחסוי או לפסול דין חלילה, ולכל לאדם הדואג לעתידו, לבריאותו לכספיו ונכסיו, לערוך ייפוי כוח מתמשך במסגרתו יקבע מי יהיו מיופי הכוח אשר יטפלו בענייניו, מה יהיה היקף ומסגרת סמכויותיהם ומה יהיו ההגבלות שיחולו עליהם", מסביר גלעד בן עמי, עו"ד ונוטריון, העוסק בתחום דיני המשפחה משנת 1999 ומשמש בנוסף בורר ומגשר מוסמך, יו"ר המרכז הישראלי לבוררות וגישות באמצעות פוליגרף, מרצה למשפטים במכון מגיד ללימודי המשך מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים.

עו"ד גלעד בן עמי מוסיף, כי עריכת ייפוי וכח מתמשך, מייצרת ודאות של מיפה הכוח בחייו ודורשת את הסכמת מיופה הכוח שבחר מראש. היא מונעת מלחמות שלא לצורך בין קרוביו של מיפה הכוח וחוסכת לכל הצדדים עלויות כלכליות גבוהות הנדרשות לשם הגשה וניהול של בקשה למינוי אפוטרופוס  לגופו ורכושו של מיפה הכוח ובעיקר מזכה את האדם שעורך את ייפוי הכוח המתמשך, לאדם, שרצונו יישמע ויקוים.

"מדובר בהליך אנושי ורגיש, הליך חובה שצריך לבצע כל אדם המעוניין בשליטה על מכלול היבטיי חייו. עריכת ייפוי כוח מתמשך הנה הליך פשוט ולא יקר שבניגוד לבקשה שמוגשת לבימ"ש למינוי אפוטרופוס אין בו כמעט התערבות של מוסדות המדינה והוא מעניק מקום לרצונותיו של האדם, הן ביחס למי יטפל בו, איך יטפל בו ומתי", מבהיר עו"ד ונוטריון גלעד בן עמי, מעורכי הדין הראשונים שעברו את ההכשרה המסמיכה אותו לערוך ייפוי כוח מתמשך עבור הממנה, ורבים מיפויי הכוח המתמשכים שערך הופעלו ומופעלים חדשות לבקרים.

"עריכת ייפוי כוח מתמשך הוא עיסוק במבנה החיים, בצרכים וברגשות של אנשים – מיפיי הכח, הדורש סבלנות ותשומת לב רבה לרצונותיו של הפרט. במסגרת הפקת ייפוי כוח מתמשך, קובע הממנה את התנאים בהם יופעל ייפוי הכוח, מי ימונה לצורך ניהול ענייניו האישיים, הרפואיים והכלכליים ובאילו תנאים ומגבלות יהיה על הממונה לעמוד. לדוגמא בנושא מגורים, האם יישאר סעודי בביתו או במוסד? האם ירצה להעסיק מטפל ומי יטפל בו? היכן ירצה לקבל טיפול רפואי ובאיזה אופן? כיצד ינוהלו סכומי הכסף והרכוש שלו? ולמעשה כל דבר אשר חשוב לאדם הממנה ייקבע במסגרת ייפוי הכוח וכאשר ייפוי הכוח המתמשך יופעל, יהיה חייב מיופה הכוח לפעול בהתאם להוראות האדם הממנה".

טלפון: 02-5002599

כתובת: הלל 18, ירושלים

מייל: [email protected]

אתר: www.mynotary.co.il

פייסבוק: גלעד בן עמי – משרד עורכי דין ונוטריון

לכרטיס ביקור דיגיטלי – עו"ד גלעד בן עמי


 

 

 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר