בית אבות או בית החלמה ליולדות? המבנה ברחוב החלוץ 29 (צילום: שלומי הלר)
המבנה ברחוב החלוץ 29 (צילום: שלומי הלר)

פרסום ראשון: העירייה ביקשה צו הפסקת עבודה לבית ההחלמה ליולדות בבית הכרם

ניצחון לתושבי בית הכרם: אחרי מאבק של כשנה, העירייה קיבלה את טענתם כי ברחוב החלוץ מוקם בניגוד לתב"ע בית החלמה ליולדות וביקשה צו להפסקת עבודות ומניעת פעילות בפרויקט

פורסם בתאריך: 2.9.19 10:25

פרסום ראשון: עיריית ירושלים הגישה בקשה לצו הפסקת עבודות בפרויקט בית ההחלמה ליולדות ברחוב החלוץ בבית הכרם. הבקשה הוגשה על ידי נציגת היועץ המשפטי לממשלה לבית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים. בבקשה להוצאת צו הפסקת העבודות נטען כי "בבניין המיועד לשמש בית אבות לפי תב"ע נעשות פעולות הכנה לעשיית שימוש חורג לטובת בית החלמה ליולדות".

הבקשה הוגשה נגד בעלי הנכס ויזמי התוכנית: בית אבות תפארת בנים, מ.ק.ש אחזקות בע"מ ומשה כץ.


 הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "'כל העיר' עדכונים בזמן אמת"

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


מדובר בניצחון גדול לתושבי בית הכרם, אשר התנגדו לתוכנית מהרגע שיצאה אל הפועל. לטענת התושבים, שקיבלו גיבוי ודחיפה ממינהל קהילתי בית הכרם ומחברי מועצת העירייה לורה ורטון (מרצ) ויוסי חביליו (מצילים את ירושלים), הקמת בית ההחלמה ליולדות מנוגדת לחוק ולתב"ע ואינה מתאימה לשכונת בית הכרם.כזכור, כפי שפורסם ב"כל העיר", בשבוע שעבר דרשו התושבים מעיריית ירושלים להוציא צו הפסקת עבודות לפרויקט, זאת לאחר שלטענתם הם הצליחו להשיג ראיות חותכות לכך שבמקום נבנה בית החלמה ליולדות ולא בית אבות. לטענת התושבים, לידיהם הגיעו מסמכים שמכילים את תוכניות הבניה – בהן נכתב 'תינוקיה 32 מקומות' – דבר שלטענת התושבים מעיד על הכוונה האמיתית של היזמים. בשבוע שעבר העבירו התושבים את המסמכים ליועץ המשפטי לעירייה והן לחבר המועצה חביליו.יש לציין כי מאבק התושבים החל כבר לפני כשנה, לאחר מפגש בין נציגות התושבים לבין יזמי הפרויקט. התושבים ומינהל קהילתי בית הכרם פנו אז לעירייה בנושא, וקיבלו הבטחה מפורשת כי במקום לא יוקם בית החלמה ליולדות. יחד עם זאת, פקחים ששלחה העירייה למתחם לא מצאו הוכחות ממשיות כי במקום אכן נבנה בית החלמה ליולדות ולא בית אבות, על כן הם הבטיחו להמשיך לעקוב אחר הפרויקט. כאמור, בשבוע שעבר, בעקבות מסמכים שהגיעו לידי התושבים, התקבלה אותה הוכחה שביקשו בעירייה והוגשה בקשה לצו הפסקת עבודות לפרויקט.


יוסי חביליו (צילום ישראל כהן)

יוסי חביליו (צילום ישראל כהן)


"אני רואה חשיבות עליונה בשמירה על צביון שכונת בית הכרם, ועל שלטון החוק, ולכן אני מתנגד להקמת בית החלמה ליולדות חרדי בשכונה", אומר חבר המועצה חביליו. "אני שמח שבעקבות פניה שלי לתובע העירוני הראשי ובעקבות הראיות שהעברתי, העירייה התגייסה לטפל בנושא. אני מקווה שבית המשפט ייתן את הצו המבוקש. אני ממשיך ללוות את תושבי בית הכרם".

תגובות

7 תגובות
 1. כל המוזכרים האחרים לא עשו כלום

  חביליו והתושבים וחברת הנהלה אחת של המינהל הקהילתי הביאו לתוצאה הזאת.

 2. גלעד

  שאפו ליוסי חביליו. חבר מועצה ונציג התושבים במלוא מובן המילה. כל הכבוד

 3. אחת העם

  לא סתם הצבענו לחביליו. היחיד שעוזר לתושבים בכל עניין וישאיר את ירושלים ציונית

 4. פלוני

  כנראה שיותר נעים וחשוב לתושבי בית הכרם שהמבנה ישמש לסודנים וכדומיהם

 5. ישראל

  סתם שנאה וגועל נפש מעניין שכל המחבלים שלומדים במכללה ומתפרעים בחוץ לא מפריעים לתושבי השכונה איכס אם היה מעיז להגיש תביעה כזאת נגד משהו ששייך לאתיופים המדינה היתה גועשת על גזענות תתביישו…

 6. בהלם

  בושה וחרפה
  כמה שינאה פשוט לא ייאמן
  מפחדים פחד מוות מהחרדים אה?
  אל תידאגו, עוד כמה שנים הם יהיו פה רוב!
  ואז תאכלו אותה
  זה רק עניין של זמן.

 7. רונה

  כל הכבוד ליוסי חביליו ולורה וורטון. לא ניתן לשכונתנו היקרה להיכבש על ידי אינטרסנטים חרדיים פוליטיקאים

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר