ישיבת חברון החדשה בבית הכרם (צילום: משה בלוי)
ישיבת חברון החדשה בבית הכרם (צילום: משה בלוי)

בשל ליקויי בטיחות: צו סגירה לישיבת חברון החדשה בבית הכרם

מפקד מחוז ירושלים בכבאות והצלה טפסר ניסים טויטו הוציא צו סגירה מינהלי לישיבת חברון בבית הכרם בשל ליקויים חמורים בהסדרי הבטיחות וההגנה מאש: "סכנה מוחשית ומיידית לחיי התלמידים"

פורסם בתאריך: 15.12.19 15:07

צו סגירה מינהלי הוצא לישיבת "חברון החדשה" בית הכרם בירושלים על ידי כבאות והצלה ירושלים. לאחר שימוע מקדים שנערך במחוז ירושלים של הכבאות, בפני ועדה מחוזית בראשות מפקד המחוז טפסר ניסים טויטו, הוחלט על הוצאת הצו בעקבות מציאות ליקויי בטיחות חמורים.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "כל העיר עדכונים בזמן אמת7"

 "כל העיר" ירושלים בפייסבוק 

 "כל העיר" ירושלים – גם באינסטגרם

 תושבי ירושלים – יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "כל העיר"[email protected]


בכבאות מציינים כי "השימוע התקיים למנהלי וראש הישיבה, בה שוהים, לומדים ולנים עשרות תלמידים במבנה מאולתר ללא כל אמצעי בטיחות חילוץ והגנה מאש. בסיום השימוע הוחלט על ידי מפקד המחוז, בהמלצת יועמ"ש המחוז עו"ד יפעת פרנקנבורג, כי הישיבה תיסגר לאלתר, וזאת כאמור בעקבות אי קיום הסדרי בטיחות והגנה מאש בסיסיים, המהווים סיכון מיידי לחיי השוהים והלומדים במקום".

השימוע וההחלטה התקבלו לאחר ביקורות של מפקחי בטיחות והגנה מאש של כבאות והצלה תחנה אזורית ירושלים, "ביקורות אשר גילו ממצאים קשים בנושאי בטיחות בכלל, והגנה מאש בפרט", מדגישים בכבאות, "ממצאים אשר העלו, כי קיימת סכנה מוחשית ומיידית לחיי התלמידים והמלמדים השוהים ואף לנים במבנה הישיבה. לפיכך כאמור הוצא צו סגירה מיידי למקום".

טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים מוסר כי "ההגנה על הציבור ובטיחותו מפני הסכנות הטמונות באש, הן מאבני היסוד וחובותיו הראשונות בחשיבות ובמעלה של מערך כבאות והצלה לישראל. החורף רק בראשיתו, וכבר לצערנו חווינו בירושלים ובישראל בכלל, כולל בסוף השבוע האחרון, מספר מקרים בהם נספו ונפגעו אזרחים כתוצאה משריפות שפרצו בבתים, כשחלק ניכר מהשריפות פרצו בבתים ללא אמצעי בטיחות אש ובבתים מאולתרים אשר היוו מלכודות מוות".


ישיבת חברון החדשה בבית הכרם (צילום: משה בלוי)

ישיבת חברון החדשה בבית הכרם (צילום: משה בלוי)"לא נוכל להסכים למצב בו מקומות ומוסדות האמונים על שלומם בטיחותם וחייהם של אזרחים וקל וחומר בני נוער", מוסיף ואומר טפסר טויטו, "לא יקיימו את חובתם הבסיסית לדאוג ולוודא כי המוסד או מבנה הציבור הנמצא באחריותם, עומד בכל התקנים הבסיסיים להגנה מאש ועשן של אלו השוהים בו. מבחינתנו, התעלמות ממפגעי בטיחות קשים כאלו ואי קיום דרישות החוק, הינם זלזול בצווים המוסריים של "לא תעמוד על דם רעך" "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" ולפיכך, לא נסכים ולא נקבל שום קלות ראש בנושאי בטיחות והגנה על החיים מפני סכנות האש, ואף נכביד את ידינו על אלו המזלזלים בבטיחות ושלום הציבור".תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
  1. תודה

    זה בזכות אחד מהשכנים למבנה שראה באיזה תנאים חיים הילדים שלומדים בישיבה הזו. שאפו.

  2. שטיינר

    איזה כיף שהעיפו את החארות האלה מבית הכרם, ומקווה שיעיפו אותם סופית גם מבקעה ברחוב גד, כי הישיבה המסריחה הזו, היא ישיבה של הפלג המסריח והמטונף שמפגין בירושלים וחוסם לנו את העיר, יאללה תעופו למאה שערים או לבית שמש, ימסריחים

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר