מנהרות כביש 1 (צילום: חברת נתיבי ישראל)
מנהרות כביש 1 (צילום: חברת נתיבי ישראל)

כביש 1 ירושלים-ת"א: לקראת פתיחת המנהרות החדשות

פורסם בתאריך: 17.1.17 17:15

כביש 1 ירושלים-ת"א: ביום שישי בבוקר ייפתחו המנהרות החדשות

ירושלים: לקראת פתיחת המנהרות החדשות, ייסגר כביש 1, בקטע שבין מחלף לטרון לגינות סחרוב, ביום חמישי הקרוב, 19.1, בשעה 22:00 ועד למחרת, שישי, 20.1, בשעה 10:00; תושבי מבשרת ממשיכים להיאבק נגד השינויים התחבורתיים

ביום שישי הקרוב, 20.1, צפויות להיפתח לתנועה מנהרות הראל החדשות בכביש 1. לקראת הפתיחה עובדי חברת נתיבי ישראל יחסמו את כביש 1, בלילה של יום חמישי, 19.1, החל מהשעה 22:00 ועד יום שישי, 20.1 בשעה 10:00, בקטע שבין מחלף לטרון ועד לגינות סחרוב. במהלך הלילה יבוצעו עבודות הכנה לפתיחת מנהרות הראל, באורך של כ־800 מטרים, וזאת כחלק מפרויקט חידוש כביש 1 שעלותו הכוללת נאמדת בכ־2.35 מיליארד שקלים.

יחד עם זאת, תושבי מבשרת ציון שמתנגדים לשינוי התחבורתי בכביש 1, עתרו השבוע לבג"ץ בבקשה למנוע את השינויים התחבורתיים הצפויים באזור, בעקבות פתיחת המנהרות. בין מגישי העתירה – ראש המועצה לשעבר אריה שמם וחבר המועצה עו"ד מרדכי חזיזה. העותרים מבקשים מבית המשפט להורות למשרד התחבורה, לשר התחבורה ישראל כץ ולחברת נתיבי ישראל להימנע מפתיחת מנהרות הראל, ומביטול מחלף הראל וסגירת מסוף התחבורה הציבורית במקום, שמשרת את תושבי מבשרת. למעשה, עבור תושבי מבשרת המגיעים מירושלים הנסיעה תתארך בכקילומטר וחצי.

מחזיקת תיק תחבורה וחניה פלר חסן־נחום (ירושלמים) מציינת השבוע כי ״זה שלב חשוב בקיצור זמני הנסיעה בין תל-אביב וירושלים, וחשוב מכך – מנהרות הראל והגשר ינטרלו את הסכנות הבטיחותיות בסיבוב מוצא. יחד עם הגעתה העתידית של הרכבת המהירה מתל אביב, הכניסה לעיר עוברת מתיחת פנים תחבורתית משמעותית – לטובת תושבי ירושלים וכל מי שמגיע אליה".

מנתיבי ישראל נמסר: "חברת נתיבי ישראל בוחנת חלופה שתהווה פתרון לכניסה ויציאה נוספת למבשרת ציון עבור משתמשי הדרך הבאים מכיוון ירושלים. פתרון זה נמצא בתכנון תוך תיאום מלא מול ראש המועצה ומהנדס המועצה. כביש 1 החדש הינו חלק ממערכת מתקדמת של כבישים ורכבות (רכבת ת"א ירושלים, כביש 1 החדש וכביש 16) שנבנית בימים אלה במטרה להקל על גודשי התנועה לעיר הבירה ירושלים. עיכוב בפתיחה לתנועה של המנהרות יגרור עיכוב גם ביתר הפרויקטים המשולבים אלה באלה.
מיותר להדגיש כי ישנה חשיבות רבה לפתיחת המנהרות וגשר מוצא בשלב קריטי זה היות ומדובר בשדרוג הכביש לדו מסלולי בשלב זה ובחודש אפריל תושלמנה הפיכתו לכביש תלת מסלולי מתקדם ובטיחותי.
חברת נתיבי ישראל פועלת בשקיפות מלאה וכפועל יוצא, מקיימת שיח ושיתוף פעולה עם כל הנוגעים בדבר ותפעל עד למציאת פתרון הולם לתושבי מבשרת והסביבה".

ממשרד התחבורה נמסר: "כביש ירושלים תל אביב המשודרג הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית ממדרגה ראשונה, שנועד לחזק את הבירה ולשרת את כל תושבי המדינה ואת עשרות אלפי הנהגים הנוסעים מידי יום לירושלים וממנה. הפרויקט כולל הוספת נתיב שלישי לכל אורך הכביש, שיפור עקומות אופקיות ואנכיות  וביטול סיבובים חדים ועליות תלולות, המשדרגים באופן דרמטי את בטיחות הכביש וזרימת התנועה. המיזם התחבורתי החשוב מבוצע בהתאם לתכניות שאושרו על ידי כל הגופים המוסמכים, כל ההתנגדויות שהוגשו על ידי תושבי מבשרת, נדחו בעבר על ידי כל הועדות שדנו בהן. יצוין כי במסגרת הפרויקט נתנו פתרונות תחבורתיים טובים לתושבי מבשרת והישובים שמסביבה. הכביש המשודרג יאפשר לתושבי מדינת ישראל נסיעה מהירה, נוחה ובטוחה לירושלים וממנה. עבור תושבי מבשרת ציון, שיסעו לישובם מירושלים דרך מנהרות הראל, הנסיעה אמנם תוארך בכקילומטר וחצי, אולם בעקבות השיפורים שבוצעו, זמן הנסיעה מירושלים למבשרת לא יתארך כלל ואף יקוצר".

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר