הפגנת הנכים, חוסמים את תנועת הרכבת הקלה (צילום: אורן בן-חקון)
הפגנת הנכים בנובמבר 2017, חוסמים את תנועת הרכבת הקלה (צילום: אורן בן-חקון)

וידאו – מחאת הנכים: צירים נחסמו באזור הכניסה לעיר

הבוקר, ראשון, הפגינו הנכים מול משרד ראש הממשלה - משם התקדמו לעבר צומת הסינמה סיטי ולרחוב יפו וחסמו צירי תנועה. עומסי תנועה כבדים באזור

פורסם בתאריך: 26.11.17 11:43

הבוקר, ראשון, 26.11.17, הגיעו נכים על מנת להפגין מול משרד ראש הממשלה, בהמשך למחאת הנכים. עשרות נכים הפגינו מול משרד ראש הממשלה. עומסי תנועה כבדים נרשמו באזור. בהמשך התקדמו הנכים לעבר אזור הכניסה לעיר וחסמו את הצומת, הסמוך לסינמה סיטי. חלק מהנכים אף התקדמו לאזור תוואי הרכבת הקלה וחסמו את תנועתה.

במשטרה מציינים כי "הנכים עזבו את רחוב רופין והתקדמו לכיוון צומת הרחובות יפו-מלכי ישראל, שם חוסמים לסירוגין את הכביש ומשבשים את תנועת הרכבת הקלה. המשטרה פועלת במקום להכוונת והסדרת התנועה לצד שמירה על שלומם ובטחונם של הנכים ושל משתמשי הדרך".


 

הפגנת הנכים, הבוקר, מול משרד ראש הממשלה (צילום: אורן בן חקון)

 

כזכור, בחודש שעבר הפגינו הנכים בירושלים בכיכר פריז וחסמו את התנועה. עקב כך נחסמו הרחובות עזה, קרן היסוד וקינג ג'ורג' וכיכר פריז. שוטרי אגף התנועה הכווינו את כלי הרכב לצירים חלופיים.

 

הפגנת הנכים, הבוקר, בצומת הסינמה סיטי (צילום: אורן בן חקון)

חלק מקבוצות המאבק של הנכים ממשיכים במחאתם, על אף ההסכם שאליו הגיעו ארגוני מחאה אחרים עם הממשלה  לפני ערב יום כיפור. הנכים שלא מקבלים את תנאי ההסכם פועלים להשוואת הקצבאות לשכר המינימום. גם לפני כחודש וחצי הפגינו הנכים בירושלים – הכניסה לעיר נחסמה לתנועה.  הפגנה נוספת שנערכה מול בית ראש הממשלה היתה ביוני השנה.

הפגנת הנכים, הבוקר, סמוך לתחנה המרכזית (צילום: אורן בן חקון)

כפי שפורסם, לפי ההסכם הקצבה של כל הנכים בעלי 100 אחוז אי כושר השתכרות תגדל לכ-4,000 שקלים בחודש בארבע פעימות, מינואר 2018 ועד ינואר 2021. מבחינת התקציב הממשלתי – מדובר בתוספת של 4.2 מיליארד שקלים. כמו כן, נקבע בהסכם כי קצבת הנכות תוצמד לשכר הממוצע במשק והסכום שעד אליו ניתן להשתכר ולשמור על מלוא סכום הקצבה יוגדל מ-2,800 שקלים ל-4,300 שקלים בשתי פעימות. לפי ההסכם הממשלה תבחון את השפעת העלאת הסכום, ואם תתברר כחיובית הממשלה תשקול להעלות את הקצבה עד לסכום של 5,300 שקלים.


הפגנת הנכים, חוסמים את תנועת הרכבת הקלה (צילום: אורן בן-חקון)

הפגנת הנכים, חוסמים את תנועת הרכבת הקלה (צילום: אורן בן-חקון)


עוד לפי ההסכם נכים עם 100 אחוז אי כושר השתכרות ומעל 80 אחוז נכות רפואי  יקבלו כ-4,050 שקלים בחודש, נכים עם 100 אחוז אי כושר השתכרות ו-50 אחוז עד 79 אחוז נכות רפואית יקבלו כ-4,000 שקלים בחודש, נכים עפ 100 אחוז אי כושר השתכרות ו-40 אחוז עד 49 אחוז נכות רפואית יקבלו כ-3,800 שקלים בחודש, ונכים עם 60 אחוז עד 74 אחוז אי כושר השתכרות יקבלו כ–2,100 שקלים עד 2,400 שקלים בחודש.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר